Milevsko se loučilo sedmi góly proti Vimperku. Humpolec udolal Tábor B. V Telči udeřilo 16x

17.02.2019

Po páteční předehrávce mezi Sokolem Radomyšl a Strakonicemi se program 25. kola Krajské ligy přiblížil k cíli třemi sobotními zápasy. Celek Milevska se rozloučil se základní částí (v závěrečném kole bude mít volný los) sedmi trefami proti Vimperku a poskočil na třetí příčku, na níž však zůstane jen v případě selhání pronásledovatelů. Účast v play off má však jistou na rozdíl od Humpolce, který posílil své naděje na úkor Tábora B. Kanonáda v Telči neřešila nic.


JIŽNÍ ČECHY / VYSOČINA – Hokejisté Milevska se šesti obránci a čtyřmi útoky po dvě třetiny vládli nad Vimperkem jen díky dvěma trefám veterána Jiřího Müllera, ale třetí periodu už měli ve své režii. Hostům chyběla brankářská jednička Radek Podskalský a našli ve svých řadách jediného zakončovatele Rudolfa Suchánka, jenž kdysi válel za Milevsko spolu se svým otcem. „Rozhodla kvalita brankářů a také skutečnost, že disponujeme širokým kádrem. V závěru jsme měli více sil. Děkuji mužstvu za to, jak zvládlo základní část,“ pravil zeširoka trenér Emil Švec st. „Trápila nás slabá střelecká potence. Od čtvrtého gólu jsme byli odevzdaní,“ přiznal vimperský asistent Pavel Předota.   

Na stadionu Jiskry Humpolec se jiskřilo do poslední vteřiny. Soupeři se téměř vystříleli v úvodním dějství, které uzavřeli smírně 2:2. Vítězný gól dal ve 38. minutě domácí Zdeněk Jelínek, zbývající čas vyplnila napínavá, zároveň velmi korektní bitva. Hosté setrvali půl druhé minuty v power play, avšak nedospěli ke korekci. „Byly to zase nervy. V týdnu před utkáním jsem absolvoval s dobrým výsledkem EKG a zvládl jsem to i na střídačce. Hosté se představili jako jeden z nejlepších týmů, které jsme tady letos měli. Byli rychlí, výborně bruslili. Nám přálo trochu víc štěstí,“ uvedl kouč vítězů Jiří Zour. „Nevyrovnali jsme i přes velkou snahu,“ litoval táborský lodivod Štěpán Kadilák st.  

Derby týmů z Vysočiny a zároveň bodově nejchudších celků působících v jihočeské Krajské lize bylo soubojem o čest, ne už tolik o slávu. Domácí SK Telč mající o něco košatější bodové konto a také početnější sestavu, rozpoutal v úvodním dějství těžké bombardování. Skóre 7:2 po dvaceti minutách však záhy ztratilo progres a ledová plocha stále víc patřila Ledním Medvědům, kteří ve vlastním oslabení v 51. minutě snížili na 8:7 a sahali po senzaci. Desetičlenný pelhřimovský hlouček ale nakonec inkasoval devátý gól a tím se vyčerpal zápasový účet. „Po první části jsme se nechali ukolébat výsledkem,“ netajil vedoucí domácích František Čermák.   

Krajská liga, 25. kolo:

HC Milevsko 2010 – HC Vimperk 7:1 (1:0, 1:0, 5:1)
Góly a nahrávky:
8. J. Müller (Radosta, Hamerle), 21. J. Müller (Radosta, Hamerle), 42. Kořánek (Seidl), 43. Radosta (J. Müller), 52. Radosta (T. Bílek), 57. Seidl (Šimák, T. Bílek), 60. Šimák (Kořánek) – 51. R. Suchánek ml. (Paule).
Rozhodčí: Hamr – Beránek, P. Bělohlav ml.
Vyloučení: 6:5, navíc Janáse (Vimperk) 10 minut.
Využití: 1:0.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 520.
HC Milevsko: Panec – Štych, Pletka, J. Havran, Gřegořek, Tampier, Votruba – Radosta, J. Müller, Hamerle, Seidl, Šimák, Kořánek, T. Bílek, Petřík, Fořt, Sláma, Reindl, Jíška. Trenér Emil Švec st.
HC Vimperk: Robl (49. – 54. Pixa) – Chaloupka, Janásek, Chvaů, J. Předota, O. Předota, Horejš – Bojer, R. Suchánek ml., J. Sitter, Švarc, J. Hanzal, Paule. Binder, M. Přibyl, Fleischman. Trenéři Milan Stárek a Pavel Předota.
Hrálo se 16. února 2019.

TJ Jiskra Humpolec – HC Tábor B 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Góly a nahrávky:
3. T. Dvořák (Mart. Jelínek), 9. Hurda (Šerák, Hubata), 38. Zd. Jelínek (Daňhel) – 3. Prštický (Mich. Jelínek), 13. D. Hubáček (Pospíchal, Prštický).
Rozhodčí: J. Stach – Bušta, Jan Kubeš.
Vyloučení: 3:2.
Využití: 2:0.
Diváků: 150.
J. Humpolec: Jan Zour – Zd. Jelínek, Šerák, Dolejš, Zadina, Hurda – Š. Prokop, Hynek, Hendrych, Mart. Jelínek, Daňhel, T. Dvořák, Brychta, Bambula, Hubata. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.
Tábor B: Lekeš – Bouška, Kanov, F. Hubáček, T. Hošek, Růžek, Hastrman, P. Hošek – Pípal, Š. Kadilák ml., Kalaš, Jankovský, Pospíchal, T. Kratochvíl, D. Hubáček, Mich. Jelínek, Prštický, Brabec. Trenéři Štěpán Kadilák st. a Petr Škulina.
Hrálo se 16. února 2019.

SK Telč – HC Lední Medvědi Pelhřimov B 9:7 (7:2, 1:1, 1:4)
Góly a nahrávky: 2. Kret (Sokolík, Berka), 10. D. Šebesta (Taras, Jak. Prášek), 13. Kret (J. Šťastný, Sokolík), 15. Berka (Sokolík, P. Prokop), 16. Lander, 16. Sokolík (Berka), 18. Nohava (Theimer), 23. Nohava (D. Šebesta), 56. Nohava (Lander) – 12. J. Vrátný (B. Svoboda), 17. B. Svoboda, 37. J. Vrátný, 43. B. Svoboda (Barták), 45. Šulák (J. Štěpán), 47. Šulák (J. Vrátný), 50. J. Vrátný.
Rozhodčí: T. Novotný – Jan Lang, Zelenka.
Vyloučení: 4:4.
Využití: 1:1.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 207.
SK Telč: Vacek (41. – 53. Humlíček) – Theimer, D. Šebesta, P. Prokop, J. Šťastný, J. Havlík, T. Havlík – Bína, Nohava, Lander, Kret, Sokolík, Berka, Taras, Jak. Prášek, Hejl, od 41. navíc Rubner. Trenéři Josef Prášek a Lukáš Hauzar.
Pelhřimov B: Stibal – Doubek, Bříza, D. Vrátný, Buchta – Šulák, J. Vrátný, Barták, B. Svoboda, Zadražil, J. Štěpán. Hrající trenér Jan Štěpán.
Hrálo se 16. února 2019.

(lho)


Krátké zprávy
19. 04. 2019 Českobudějovický odchovanec Tomáš Mertl už nepokračuje v přípravě národního mužstva před mistrovstvím světa, které se letos uskuteční na Slovensku. Trenér Miloš Říha vyřadil třiatřicetiletého útočníka spolu s dalšími šesti hráči, přestože se prosadil střelecky v utkáních s Rakouskem a Německem. Z Jihočechů zůstali v kádru brankář Jakub Kovář a útočník Rudolf Červený, na soustředění v Nitře se k nim připojí forvardi Jan Kovář a Milan Gulaš. Trenérský zájem směřuje také k expíseckému obránci Janu Ruttovi, jemuž nečekaně skončila sezona v zámoří, když jeho tým Tampa Bay Lightning vypadl v 1. kole Stanleyova poháru.
18. 04. 2019 Na Velký pátek, který se letos pojí s datem 19. dubna, budou sportovci v jihočeské metropoli bavit diváky. Svátek nesvátek. Ve Sportovní hale se od 16 hodin uskuteční první finálový zápas volejbalové extraligy mezi Jihostrojem a Libercem, v sousední Budvar aréně vyjedou od 18 hodin na ledovou plochu hokejisté Motoru a Kladna k 10. kolu extraligové baráže.
17. 04. 2019 Brzy osmadvacetiletý odchovanec píseckého hokeje Jan Rutta po nedávném přestupu z Chicaga do Tampy Bay prožíval šťastné období, neboť jeho tým suverénně zvítězil v základní části NHL. Následoval šok v podobě vyřazení v 1. kole play off s týmem Columbusu 0:4 na utkání. Je otázkou, zda zkušeného obránce využije reprezentační kouč Miloš Říha pro letošní světový šampionát. Rodák z Písku už hrál na MS 2017.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web