Memoriál Jana Marka v Jindřichově Hradci se uskuteční poosmé. Program bude jednodenní

16.07.2021


Neuvěřitelných deset let uplyne 7. září od leteckého neštěstí poblíž ruské Jaroslavle, při němž zahynul kompletní hokejový tým domácího Avtomobilistu. V troskách zříceného stroje ukončil životní pouť také Jan Marek, rodák z Jindřichova Hradce a zdejší patriot. Letos na Silvestra by oslavil dvaačtyřicáté narozeniny a možná by ještě hrál v extralize. Památku skvělého hráče a člověka připomene 8. ročník dorosteneckého memoriálu v sobotu 21. srpna.


JINDŘICHůV HRADEC – Memoriál Jana Marka na zimním stadionu nesoucím jméno tohoto mistra světa z roku 2010 se koná v blízkosti kultovního rybníka Vajgar pravidelně od roku 2013. Pouze loni se nehrálo kvůli pandemii covidu-19. Namísto obvykle dvoudenního turnaje v závěru sezony se 8. ročník ztenčí na jednodenní klání v posunutém termínu (důvodem se stal znovu covid) na sobotu 21. srpna. „Trénoval jsem Honzu Marka dlouhá léta v mládežnických kategoriích a turnaj je pro mě srdeční záležitost. Pokud se vrátíme do normálních podmínek, bude příští rok znovu akce víkendová a mezinárodní,“ ujišťuje hlavní organizátor Jan Hanzálek.

Hokejovou připomínku velké hradecké hvězdy pořádá Nadační fond Jana Marka spolu s Městem Jindřichův Hradec v čele se starostou Janem Mlčákem. Čestnými hosty budou další dva Janové, hokejistův tatínek Jan Marek st. a syn zesnulého hráče Jan Marek nejml. Také letos se přeruší v polovině zápasový program a účastníci zavítají na městský hřbitov k pietnímu aktu. Na souboje Střelců Jindřichův Hradec s budějovickým Motorem resp. Rytířů Kladno (obhájci prvenství) a Sparty Praha (trenér František Ptáček) naváže duel poražených o třetí místo a finále o putovní pohár. Jednotlivá utkání se budou měřit klasicky na třikrát patnáct minut čistého času.

Ladislav Lhota

Dosavadní vítězové:

2013 – Regensburg
2014 – Oceláři Třinec
2015 – Motor Č. Budějovice
2016 – Rytíři Kladno
2017 – Hradec Králové
2018 – Hradec Králové
2019 – Rytíři Kladno


Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie