Memoriál Jana Marka v Jindřichově Hradci se uskuteční poosmé. Program bude jednodenní

16.07.2021


Neuvěřitelných deset let uplyne 7. září od leteckého neštěstí poblíž ruské Jaroslavle, při němž zahynul kompletní hokejový tým domácího Avtomobilistu. V troskách zříceného stroje ukončil životní pouť také Jan Marek, rodák z Jindřichova Hradce a zdejší patriot. Letos na Silvestra by oslavil dvaačtyřicáté narozeniny a možná by ještě hrál v extralize. Památku skvělého hráče a člověka připomene 8. ročník dorosteneckého memoriálu v sobotu 21. srpna.


JINDŘICHůV HRADEC – Memoriál Jana Marka na zimním stadionu nesoucím jméno tohoto mistra světa z roku 2010 se koná v blízkosti kultovního rybníka Vajgar pravidelně od roku 2013. Pouze loni se nehrálo kvůli pandemii covidu-19. Namísto obvykle dvoudenního turnaje v závěru sezony se 8. ročník ztenčí na jednodenní klání v posunutém termínu (důvodem se stal znovu covid) na sobotu 21. srpna. „Trénoval jsem Honzu Marka dlouhá léta v mládežnických kategoriích a turnaj je pro mě srdeční záležitost. Pokud se vrátíme do normálních podmínek, bude příští rok znovu akce víkendová a mezinárodní,“ ujišťuje hlavní organizátor Jan Hanzálek.

Hokejovou připomínku velké hradecké hvězdy pořádá Nadační fond Jana Marka spolu s Městem Jindřichův Hradec v čele se starostou Janem Mlčákem. Čestnými hosty budou další dva Janové, hokejistův tatínek Jan Marek st. a syn zesnulého hráče Jan Marek nejml. Také letos se přeruší v polovině zápasový program a účastníci zavítají na městský hřbitov k pietnímu aktu. Na souboje Střelců Jindřichův Hradec s budějovickým Motorem resp. Rytířů Kladno (obhájci prvenství) a Sparty Praha (trenér František Ptáček) naváže duel poražených o třetí místo a finále o putovní pohár. Jednotlivá utkání se budou měřit klasicky na třikrát patnáct minut čistého času.

Ladislav Lhota

Dosavadní vítězové:

2013 – Regensburg
2014 – Oceláři Třinec
2015 – Motor Č. Budějovice
2016 – Rytíři Kladno
2017 – Hradec Králové
2018 – Hradec Králové
2019 – Rytíři Kladno


Krátké zprávy
09. 08. 2022 Písecký odchovanec Adam Měchura jednou gólovou asistencí přispěl k vítězství českého reprezentačního týmu nad Slovenskem v poměru 5:4 při ostrém vstupu do světového šampionátu dvacetiletých na ledě kanadského Edmontonu.
09. 08. 2022 Příprava juniorů: Motor Č. Budějovice - Hokejová akademie Linec 6:0, góly Turek a Kříž po 2, Sochor, Hohenberger.
09. 08. 2022 Extraligový Motor ve svém druhém přípravném utkání utrpěl nepříjemný debakl. Rytíři Kladno - Motor Č. B. 7:2 (3:0, 2:2, 2:0). Góly za poražené dávali Vojtěch Tomeček (při své premiéře v budějovickém dresu) a Kristofers Bindulis. Hrálo se v Příbrami.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie