Martin Parýzek doléčil svalové zranění a chce se prosadit v prvoligové obraně

20.11.2014


Budějovický Motor se vrátil do Budvar arény po desetidenní pauze vyplněné třízápasovou šňůrou na kluzištích soupeřů. Přivezl výhru z Prostějova, ale nestačil na loňské extraligisty Chomutov a Kladno. V domácím duelu s třetím celkem tabulky Litoměřicemi se potřeboval rehabilitovat a to se mu podařilo. K velmi dobrému výkonu potvrzenému výsledkem 5:2 přispěl i urostlý obránce Martin Parýzek, který po letním příchodu stále bojuje o místo v sestavě.


ČESKÉ BUDĚJOVICE – Dva dny před konfrontací s litoměřickým celkem, který je zálohou pražské Sparty, se motoráci představili v rekonstruované kladenské hale a byť zde nepropadli po herní stránce, nedosáhli na body. „Proti Kladnu jsme měli šance, ale málo jich proměnili,“ ohlédl se Martin Parýzek za předchozím vystoupením svého týmu, jehož výsledek byl 3:5. „V přípravě na Litoměřice jsme si říkali, že musíme lépe bránit, abychom tolik neinkasovali jako venku. Až na posledních pět minut jsme to zvládli dobře,“ hodnotil.

Skutečně, pětapadesát minut hrál Motor jako z partesu. Byla radost se dívat na góly po individuální akci Roba, přesilovkové teči Švihálka a ukázkových kombinacích Strakova útoku. Soupeř ze severu Čech nepůsobil odevzdaně, jak by se mohlo zdát, přestože jeho výkon určitě nepatřil k nejlepším v sezoně. Ale dokázal zazlobit. „V těžkých situacích jsme padali do střel a vyklekávali dorážky,“ nebál se připomenout 185 centimetrů vysoký zadák.

Domácí od 51. minuty vedli 5:0. Potom ještě mladík Rob nastřelil tyčku, ale zřejmě pod dojmem jasného náskoku, jak už to bývá v české povaze, polevili hráči v bruslení a začali si pomáhat zbytečnými fauly. Za tři vyloučení zaplatili v závěrečné pětiminutovce dvěma inkasovanými góly. „Asi jsme se trochu uspokojili. Je to škoda. Brankář David Gába mohl mít při své premiéře čisté konto. Ale nedá se nic dělat. Důležité jsou tři body,“ poznamenal hokejista, který začínal na píseckém ledě, stejně jako Gába, Semrád, Vráblík nebo Nouza.

Začal jako sedmý bek

Parýzkův dvacetiletý krajan se poprvé postavil do prvoligového brankoviště. Jeho starší kolega Hynek Kůdela v předchozích třech utkáních dostal šestnáct gólů a trenéři chtěli změnu. Při zranění Ondřeje Bláhy se rozhodli nasadit do hry trojku. „Osobně jsem neměl žádné obavy z toho, že nastoupí David. Trénuje s námi celou sezonu. Všichni ho znají a vědí, jak chytá. V zápase s Litoměřicemi nám určitě pomohl a my se snažili pomoct jemu. Dopadlo to dobře,“ kvitoval bývalý juniorský reprezentant.

Martin Parýzek šel do utkání s Litoměřicemi jako sedmý bek. Zpočátku se zapojoval do hry sporadicky a teprve od zranění Dana Růžičky ve 31. minutě začal pravidelně střídat. Na konto si letos připsal zatím jen šest prvoligových startů a stále hledá pevné zakotvení v kádru. „V úvodu sezony jsem moc nehrál a pak jsem se zranil při tréninku. Měl jsem natržené nebo natažené mezižeberní svaly. Marodil jsem asi pět týdnů. Doufám, že už to bude v pořádku. Snažím se hrát co nejlíp a doufám, že zůstanu v sestavě,“ přál si.

Do jihočeské metropole se pětadvacetiletý hráč vrátil letos v létě. Hrával tady za dorost a juniory, poprvé nakoukl do extraligy. Následně zkusil štěstí v kanadské Ontario Hockey League, potom se stal hráčem Karlových Varů. Pět sezon naskakoval v extralize (celkem 122 zápasů), ale také hostoval v Chomutově, Mostě, Písku a Sokolově. „Zpočátku se mi ve Varech docela dařilo, ale ve druhé sezoně, shodou okolností při utkání v Budějovicích, jsem si přetrhl křížový vaz v koleně a musel na operaci,“ označil záporný bod v kariéře.

Po záskocích v klubech nižších soutěží mu změna přišla vhod. „Byl jsem v kontaktu s Petrem Sailerem z vedení Motoru. Chvilku se zdálo, že z toho nebude nic. Pak se to otočilo. Domluvili jsme se a jsem hrozně rád, že jsem se mohl vrátit. Smlouvu mám do konce sezony a co bude dál, to není otázka jenom pro mě. Chci podávat co nejlepší výkony, abych tady mohl pokračovat, pokud bude o mě zájem,“ ujistil Martin Parýzek.

Ladislav Lhota
 

Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie