Lužnické derby zvládl lépe Spartak Soběslav. Rytíři v podzámčí přestříleli Č. Krumlov

19.12.2021


Čtvrtá adventní neděle orámovala dvě dohrávky 16. kola Krajské ligy mužů. Po dlouhé době se zkompletoval program celého kola za jediný víkend. Lužnické derby přilákalo na stadion v Soběslavi více než pět stovek diváků, kteří sledovali bojovnou partii, v níž domácí Spartak porazil o dva góly veselskou Lokomotivu. Na otevřené ploše v hlubockém podzámčí se strhla kanonáda, v níž byli Rytíři o jednu trefu lepší svých hostů z Českého Krumlova.


SOBĚSLAV / HLUBOKÁ – Zástupce veselského kapitána Radek Benda se provinil na začátku 2. minuty a domácí rekonvalescent Martin Hraňo, jenž v utkání naskočil všehovšudy do dvou přesilovek, přetavil výhodu na vedoucí gól. Před první sirénou při hře pět na tři srovnal Jiří Bárta, ale tentýž hráč v úvodu druhé části neproměnil trestné střílení. Naopak hokejisté Spartaku během prostřední periody přidali další dvě trefy (druhou znovu v přesilovce) a uzavřeli výsledek. „Za poslední měsíc jsme odehráli jediné utkání. Soupeř hrál pořád. Trochu to bylo znát,“ poznamenal kouč vítězů David Pánek. „Držel nás gólman, ale v závěru chyběla kvalita a síla,“ řekl za hosty František Ševčík.   

V hlubocké Kuki aréně si od začátku do konce hlídali vedení domácí Rytíři. Třikrát odskočili o dva góly, dvakrát o tři. Houževnatý krumlovský celek, který v úvodní periodě přišel o centra Josefa Krcha (tříslo), pětkrát zkorigoval skóre na nejnižší rozdíl (2:1, 3:2, 5:4, 7:6, 8:7) a usiloval o vyrovnání v power play trvající přes minutu, ale nakonec odešel s prázdnou. „Hrálo se nahoru dolů. Podali jsme dobrý výkon a se štěstím dotáhli zápas do vítězného konce. V závěru byl velkou oporou brankář,“ vyzdvihl hlubocký trenér Petr Bělohlav st. „Souboji by lépe slušela remíza. Nezvítězil lepší tým, ale šťastnější. Bohužel, udělali jsme mnoho individuálních chyb,“ litoval za poražené Vilém Migl ml

Krajská liga, dohrávky 16. kola:

OLH Spartak Soběslav – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Góly a nahrávky:
2. Hraňo (Žákovský, Hák), 25. A. Macháček (V. Pánek, J. Škoda), 37. A. Macháček (Žákovský) – 20. Jiří Bárta (Fencl).
Rozhodčí: M. Lukáš – Tuháček, V. Kubíček.
Vyloučení: 8:10, navíc Jiří Bárta (Veselí) 5 minut + do konce.
Využití: 2:1.
Diváků: 520.
Sp. Soběslav: Baloun – T. Tržil, A. Čížek, Jiří Kubeš, Hubáček, V. Pánek, Hubata – Hák, Žákovský, Jak. Šimák, O. Pánek, A. Přibyl, Píha, J. Škoda, Mart. Novák, A. Macháček, Hraňo. Trenér David Pánek.
Loko Veselí: F. Dvořák – Mart. Kadlec, Petr Bouška, Štěcha, J. Benda, L. Míchal, Fencl, Krampl – Marcilis, Mikeska, Dušák, Klimeš, R. Benda, Vlach, Jiří Bárta, Mich. Bláha, Fr. Bárta. Trenéři František Ševčík a Pavel Novák st.
Hrálo se 19. prosince 2021.

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – HC Slavoj Č. Krumlov 8:7 (3:1, 4:3, 1:3)
Góly a nahrávky:
6. Miler (Formánek), 10. E. Bahula (Robin Rákosník, Žlůva), 16. Moudrý (Robin Rákosník, Matys), 27. Škopek (Schmidmayer, E. Bahula), 31. Moudrý (E. Bahula, Matys), 39. Matys (E. Bahula, Formánek), 40. Moudrý (E. Bahula, Robin Rákosník), 51. Schmidmayer (Škopek, Miler) – 14. V. Krcho (Řepa, Hakl), 24. J. Trummer ml. (Klíma, Gallistl), 34. J. Kadlec (Vondřich, D. Svoboda), 36. Klíma (Machálek), 42. V. Krcho (Vondřich), 47. Machálek (D. Svoboda, V. Krcho), 59. J. Trummer ml. (J. Fučík, Klíma).
Rozhodčí: M. Matoušek – Jan Lang, Hřídel.
Vyloučení: 7:6.
Využití: 3:1.
Diváků: 169.
TJ Hluboká: Dašek – Mayer, Škopek, Žlůva, Robin Rákosník, Formánek – Schmidmayer, Miler, K. Vácha, Matys, Moudrý, E. Bahula, Kantor, Bendík, J. Melichar ml. Trenéři Petr Bělohlav st. a Filip Hejda.
Č. Krumlov: Spáčil (31. Pícha) – Gallistl, F. Čížek, Machálek, Kutiš, Řepa, D. Svoboda, Břečka – Hakl, V. Krcho, Michalec, Klíma, J. Trummer ml., J. Fučík, J. Kadlec, J. Krcho, Vondřich. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek.
Hrálo se 19. prosince 2021. 

(lho)Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie