Lukáš Endál se protáhl mezi dvěma beky a celek Motoru jásal nad druhým vítězstvím v Havířově

06.03.2019

Jenom největší optimisté čekali, že budějovický tým dvakrát úspěšně pořídí v těžké čtvrtfinálové sérii na havířovském ledě. K obavám opravňoval výsledek i výkon Motoru z druhého utkání v Budvar aréně a také průběh třetího zápasu v Havířově, byť hosté š’tastně zvítězili. Přání jihočeských fanoušků se naštěstí proměnilo ve skutečnost a mužstvo od Černé věže se přiblížilo k vytouženému semifinále. Potvrdit ambice může doma v pátek 8. března.


HAVÍŘOV – Pozici v budějovickém brankovišti místo Petra Kváči zaujal Jan Strmeň, v průběhu utkání se zapojil do hry obránce Ondřej Kachyňa. To byly jediné dvě změny v motorácké sestavě. Skóre otevřel z přesilovky důrazný Jakub Babka, ale potom domácí dvakrát obnažili nedostaky v obraně Jihočechů, kteří srovnali v další přesilovce Doležalovou ranou z voleje. Na opětovné vedení Moravanů odpověděli hosté ve třetí části. Znovu se prosadil Jakub Babka a nakonec Lukáš Endál převzal puk před útočnou modrou, protáhl se mezi dvěma beky a zblízka překonal jinak výborného Ondřeje Bláhu. „Náš tým dnes ukázal velký charakter,“ těšilo kouče Václava Prospala.  

Chance 1. liga, čtvrtfinále play off, 4. zápas:

AZ Residomo Havířov – ČEZ Motor Č. Budějovice 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Góly a nahrávky:
18. R. Veselý (Bořuta, Rehuš), 24. Gřeš (R. Veselý, Rehuš), 31. L. Bednář (Bořuta, Rašner) – 13. Babka (Karabáček, Bradley), 29. Zd. Doležal (Bradley, Kutlák), 52. Babka (Gilbert, Bradley), 55. Endál (Karabáček, Pavlin).
Rozhodčí:
Souček, Micka – Lukš, Jiří Novák.
Vyloučení: 9:9, navíc M. Heřman (Motor) 10 minut.
Využití: 1:3. 
Střely na branku: 22:35.
Diváků: 2 883.
ČEZ Motor: Strmeň – Plášil, P. Pýcha ml., Pavlin, Kutlák, M. Jandus (36. Kachyňa), Vydarený – Zd. Doležal, R. Přikryl, M. Heřman, Babka, Bradley, Karabáček, Endál, Gilbert, M. Novák, J. Doktor, M. Beránek, M. Čermák. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 6. března 2019.
Stav série: 1:3.
Zbývající dvojice:
Prostějov – Vsetín 3:4 sn, Přerov – Kladno 2:1, Litoměřice – Jihlava 3:6.

(red)


Krátké zprávy
17. 08. 2019 Jednadvacetiletý centr Milan Dančišin po loňském vcelku úspěšném vstupu do Chance ligy, kde sehrál čtyřiašedesát utkání (včetně baráže o extraligu) za Motor s bilancí 3 + 8 nezískal letos místo v budějovickém kádru a po neúspěšném testu v Dukle Jihlava zamířil do druholigového HC Tábor - tam loni nastoupil čtyřikrát v rámci střídavého startu. Mužstvo od Jordánu bude v nadcházející sezoně výrazně posílené i několika dalšími hráči, jejichž příchody jsme již avizovali dříve.
16. 08. 2019 Příprava: EHC Black Wings Linec - ČEZ Motor Č. Budějovice 4:1 (1:0, 2:1, 1:0). Góly: 16. Florek, 32. DaSilva, 40. Mc Neil, 60. Lebler – 24. J. Veselý.
16. 08. 2019 Druholigový tým českobudějovického David Servisu vstoupil do přípravy na nadcházející ročník pomaleji, než jihočeští konkurenti z Tábora a Písku. Na suchu se hráči řídili individuálními plány, od začátku srpna jsou na ledě pod vedením trenérského asistenta Jiřího Fedura. Kádr se bude skládat postupně, zatím jsou známé jen odchody (Jiří Bárta, Radoš, Trummer ml. do Tábora, D. Dudáček do M. Budějovic). První příravný duel proti juniorce Motoru se chystá na polovinu příštího týdne (21. nebo 22. srpna).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web