Lukáš Endál se protáhl mezi dvěma beky a celek Motoru jásal nad druhým vítězstvím v Havířově

06.03.2019

Jenom největší optimisté čekali, že budějovický tým dvakrát úspěšně pořídí v těžké čtvrtfinálové sérii na havířovském ledě. K obavám opravňoval výsledek i výkon Motoru z druhého utkání v Budvar aréně a také průběh třetího zápasu v Havířově, byť hosté š’tastně zvítězili. Přání jihočeských fanoušků se naštěstí proměnilo ve skutečnost a mužstvo od Černé věže se přiblížilo k vytouženému semifinále. Potvrdit ambice může doma v pátek 8. března.


HAVÍŘOV – Pozici v budějovickém brankovišti místo Petra Kváči zaujal Jan Strmeň, v průběhu utkání se zapojil do hry obránce Ondřej Kachyňa. To byly jediné dvě změny v motorácké sestavě. Skóre otevřel z přesilovky důrazný Jakub Babka, ale potom domácí dvakrát obnažili nedostaky v obraně Jihočechů, kteří srovnali v další přesilovce Doležalovou ranou z voleje. Na opětovné vedení Moravanů odpověděli hosté ve třetí části. Znovu se prosadil Jakub Babka a nakonec Lukáš Endál převzal puk před útočnou modrou, protáhl se mezi dvěma beky a zblízka překonal jinak výborného Ondřeje Bláhu. „Náš tým dnes ukázal velký charakter,“ těšilo kouče Václava Prospala.  

Chance 1. liga, čtvrtfinále play off, 4. zápas:

AZ Residomo Havířov – ČEZ Motor Č. Budějovice 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Góly a nahrávky:
18. R. Veselý (Bořuta, Rehuš), 24. Gřeš (R. Veselý, Rehuš), 31. L. Bednář (Bořuta, Rašner) – 13. Babka (Karabáček, Bradley), 29. Zd. Doležal (Bradley, Kutlák), 52. Babka (Gilbert, Bradley), 55. Endál (Karabáček, Pavlin).
Rozhodčí:
Souček, Micka – Lukš, Jiří Novák.
Vyloučení: 9:9, navíc M. Heřman (Motor) 10 minut.
Využití: 1:3. 
Střely na branku: 22:35.
Diváků: 2 883.
ČEZ Motor: Strmeň – Plášil, P. Pýcha ml., Pavlin, Kutlák, M. Jandus (36. Kachyňa), Vydarený – Zd. Doležal, R. Přikryl, M. Heřman, Babka, Bradley, Karabáček, Endál, Gilbert, M. Novák, J. Doktor, M. Beránek, M. Čermák. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 6. března 2019.
Stav série: 1:3.
Zbývající dvojice:
Prostějov – Vsetín 3:4 sn, Přerov – Kladno 2:1, Litoměřice – Jihlava 3:6.

(red)


Krátké zprávy
22. 05. 2019 Sedmou posilou prvoligového Motoru České Budějovice před nadcházející sezonou se stal třicetiletý útočník Matouš Venkrbec, dosavadní kapitán Jestřábů Prostějov. Nový kontrakt u břehu Vltavy podepsal forvard Václav Karabáček, kterého fanoušci Motoru zvolili hráčem uplynulého ročníku.
21. 05. 2019 Český národní tým vyhrál poslední duel v základní skupině MS v Bratislavě nad Švýcarskem 5:4 po velkém boji, ve kterém se neztratila ani trojice Jihočechů. Centr Jan Kovář si připsal finálovou asistenci u gólu kapitána Jakuba Voráčka na 1:1, obránce Jan Rutta dával vítězný gól při power play soupeře - Švýcaři chtěli vyhrát za tři body, aby se nemuseli stěhovat na čtvrtfinále do Košic. Velmi dobrý výkon, byť bez zápisu do kanadského bodování, podal i křídelník Milan Gulaš.
20. 05. 2019 Výkonný výbor druholigového klubu IHC Písek svolává členskou schůzi, která se uskuteční v zasedací místnosti na zimním stadionu v úterý 18. června od 16 hodin. Jednací program bude mít celkem devět bodů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web