Linecká Černá Křídla trápila Prospalův soubor až do prodloužení. Odvetu rozhodl Da Silva

19.08.2018

Před výbornou kulisou více než z poloviny zaplněného hlediště Budvar arény (možná čtvrtinu osazenstva tvořili hluční, ale slušní fanoušci z hornorakouské metropole) se ani jednomu ze soupeřů příliš nedařila obranná hra, naopak střelci koncertovali. Padlo celkem jedenáct gólů. Vítězství Jihočechů pečetil Pavel Pýcha ml. až v nastaveném čase. Odvetu na lineckém ledě rozhodl jediným gólem zápasu v 59. minutě domácí Dan Da Silva.

Č. BUDĚJOVICE – V barvách Motoru se poprvé po zranění představil střední útočník Roman Přikryl a blýskl se finální přihrávkou na vítězný gól. Volno dostali někteří mladíci plus zkušení hráči Žiga Pavlin, Zdeněk Čáp, Jiří Šimánek a Zdeněk Doležal. Po bezgólové úvodní části otevřeli skóre domácí z přesilovky, ale hosté zakrátko odpověděli stejnou mincí. Navrch dvakrát přidali instruktáž z rychlého a jednoduchého zakončení. Rakušané poté doplatili na nová pravidla (zalehnutí puku mimo brankoviště, postavení na buly) a Jihočeši po time outu snížili z laciné přesilovky pět na tři.

Vyrovnání zařídil Miloslav Čermák vracející se ztrestné lavice. Dvougólový náskok zařídili Lukáš Endál přesilovkovou tečí a Karel Plášil sólovou jízdou přes celé kluziště. Jenže hosté dvakrát prostřelili Petra Kváču, který v tomto utkání nechytil nic navíc a za velkého nadšení svých vlajkonošů si vynutili pětiminutové prodloužení. Při hře tři na tři byla blíž k rozhodnutí Černá Křídla, ale poslední slovo si vzal obránce Pavel Pýcha ml., jenž z levého kruhu propálil brankáře Davida Kickerta. Ve velmi zdatném rakouském týmu (účastník EBEL) zazářil kapitán Corey Locke se čtyřmi kanadskými body.

Do odvety ve městě na Dunaji o dva dny později nasadili budějovičtí trenéři značně obměněnou sestavu s převahou mladíků (včetně Martina Beránka a Pavla Nováka, kteří předtím bojovali na Hlinka Gretzky Cupu). Chtěli jim dát šanci před dalším zužováním kádru. Přátelskou atmosféru zápasu vyhrotil před koncem druhé třetiny zákrok Zdeňka Čápa na Briana Leblera, po němž se strhla bitka před budějovickou střídačkou. Především zásluhou Jana Strmeně v kleci Motoru se rodila bezgólová remíza, ale necelé dvě minuty před třetí sirénou rozhodl bekhendem Dan Da Silva.

Příprava:

ČEZ Motor Č. Budějovice – EHC Liwest Black Wings Linz 6:5 v prodl. (0:0, 3:3, 2:2 – 1:0)
22. Šulek (P. Pýcha ml., M. Heřman), 31. M. Novák (Endál, Fillman), 35. M. Čermák, 49. Endál (Fillman, Gilbert), 51. Plášil (Vydarený), 63. P. Pýcha ml. (Přikryl, J. Doktor) – 22. Schofield (Locke, Keams), 24. Locke (Da Silva), 28. Locke (Umicević), 52. Da Silva (Kristler, Locke), 54. Kapstad (Woger, Brucker).
Rozhodčí: Pešina, D. Pražák – M. Jindra, Zíka.
Vyloučení: 4:9. navíc M. Heřman (Motor) a Lebrel (Linz) oba 10 minut.
Využití: 3:1.
Diváků: 3 785.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, Kutlák, Plášil, Vydarený, Kachyňa, P. Pýcha ml. – Endál, Gilbert, M. Novák, Šulek, Bradley, M. Heřman, Babka, Přikryl, M. Čermák, J. Doktor, J. Čížek, Škoda. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hráno 17. srpna.

EHC Liwest Black Wings Linz – ČEZ Motor Č. Budějovice 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól a nahrávky:
59. Da Silva (Schofield, Lebler).
Rozhodčí: Lendl, Supper – Legat, Reisinger.
Vyloučení: 6:4, navíc Čáp (Motor) 5 minut + do konce.
Využití: 0:0.
Diváků: 3 200.
ČEZ Motor: Strmeň – Plášil, Vydarený, Pavlin, Pýcha, Kachyňa, Čáp – M. Čermák, Přikryl, P. Novák, Šulek, Dančišin, Šimánek, Zd. Doležal, Gilbert, Beránek, J. Doktor, J. Čížek, Škoda. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hráno 19. srpna.

24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.