Lídr základní části Č. Krumlov vypadl z play off po druhém duelu s Vajgarem. Skončila i Soběslav

03.03.2019

Čtvrtfinále play off Krajské ligy pokračovalo první březnovou neděli odvetnými zápasy. Vajgar Jindřichův Hradec navázal na úspěch v Českém Krumlově a domácí výhrou si na úkor lídra základní skupiny vybojoval postup do semifinále. Dalším postupujícím se stal celek Veselí, který si napodruhé poradil se Soběslaví. Srovnání stavu v sérii se Strakonicemi si vynutil Vimperk v samostatných nájezdech, o návrat pod širé nebe na Hlubokou si řekli hokejisté Milevska.

JIŽNÍ ČECHY – Na Zimním stadionu Jana Marka v J. Hradci se dvakrát ujal vedení krumlovský Slavoj, ale v dramatickém závěru domácí otočili, hosté při power play pět na čtyři srovnali, jenže potom netakticky zaváhali, ujel jim David Košťál a čtrnáct vteřin před sirénou ukončil sérii. „Soupeř podle mne doplatil na to, že nás podcenil na svém ledě. V odvetě jsme přečkali jeho nápor z první třetiny, potom se hra vyrovnala a bylo to vabank. Na naší straně byl obětavý výkon, perfektní koučink, všechno si sedlo,“ vyzdvihl hradecký manažer Jiří Skořepa. „Byli jsme lepší, ale nedávali góly a neměli štěstí. Rozhodla i šikovnost v přesilovkách,“ loučil se krumlovský asistent Vilém Migl ml.

Lužnické derby v Soběslavi se od počátku vyvíjelo příznivěji pro hosty z Veselí, kteří měli nahráno z úvodního duelu. Chyběly jim nemocné opory Martin Čáp a Josef Mikeska, ale zodpovědnost převzala první útočná řada vedená Michaelem Drsem. Zařídila pět ze šesti gólů. Lokomotiva seděla pevně na kolejích a bez větších komplikací si odvezla semifinálový vlak. „Z velmi dobré hry v úvodních minutách jsme nevytěžili góly. Hosté profesorsky čekali na naše chyby. Byli přesnější v koncovce, my jsme neproměňovali šance,“ litoval domácí kouč David Pánek. „Těžili jsme z lepší produktivity. V závěru už jsme si hlídali, aby se nikdo nezranil,“ přiznal kouč hostí Josef Vachulka.

Erik Bahula učinil gesto fair play

Čtvrtfinálový souboj odvěkých rivalů Vimperka a Strakonic nemohl mít napínavější scénář. U břehu Otavy vyhráli domácí 4:3 v prodloužení, pod Boubínen zase domácí 4:3 po nájezdech (uspěli Suchánek, Hanzal – Pašek). Celek Vimperka mohl rozhodnout odvetu v normálním čase, ale ztratil vedení 3:1. V prodloužení naopak Strakoničtí nevyužili přesilovku pět na tři. Třetí mač zřejmě připraví strakonické Vertiv aréně pernou zatěžkávací zkoušku. „Kromě prvních deseti minut jsme až do druhé přestávky udávali tempo. V závěru jsme byli šťastnější,“ uvedl vimperský asistent Pavel Předota. „Cením si hlavně toho, že jsme to z 1:3 urvali na 3:3,“ našel pozitivum trenér hostí Stanislav Kašpar.

Pohlednou hokejovou podívanou nabídl zápas na milevském ledě, kde získali vedení hlubočtí Rytiři, ale domácí tým ve druhé části otočil skóre, když Ivan Radosta překonal Františka Daška ve vlastním oslabení, a v závěru potvrdil vítězství Tomáš Hájek z přesilové hry. Fanoušci na jihu Čech mohou jen doufat, že rozhodující bitvu na otevřeném stadionu v Hluboké nezhatí rozmary předjarního počasí. „Rozhodla větší vůle. Konečně nám také vycházela střelba. Ale Hluboká je velmi těžký soupeř,“ upozornil milevský kormidelník Emil Švec st. „Chtěl bych ocenit fair play gesto Erika Bahuly, který v pětiminutovém oslabení za stavu 1:2 odvolal soupeřův trest,“ hlásil trenér hostí Miroslav Šulista.

Krajská liga, čtvrtfinále play off, 2. zápasy:

HC Vajgar J. Hradec – HC Slavoj Č. Krumlov 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)
26. J. Heřmánek (Lazorišák. D. Košťál), 52. Lazorišák (Popelka, T. Tržil), 58. Lazorišák (D. Košťál), 60. D. Košťál (Popelka) – 23. Fučík (Hakl), 26. Vondřich (J. Krcho), 60. F. Čížek.
Rozhodčí: Staněk, F. Svoboda – Maxa, Mart. Šesták.
Vyloučení: 5:5, navíc Vondřich, Hakl (Č. Krumlov) oba 10 minut.
Využití: 2:0.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 460.
HC Vajgar: Jágr – Popelka, Ištvánik, Jon, T. Tržil, Janeček, R. Procházka – M. Stach, Lazorišák, J. Heřmánek, Kubín, D. Košťál, Gurka, Havelka, Mat. Jindra, J. Mazanec, Kalvas. Trenéři Zdeněk Ondřej, Zdeněk Ledvinka a Robert Procházka.
Č. Krumlov: Spáčil – D. Svoboda, F. Čížek, Andrýsek, Břečka, Kutiš, Řepa – M. Lukeš, K. Šťastný, Klíma, Kadlec, J. Krcho, Vondřich, Michalec, Hakl, Fučík. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
Hrálo se 3. března 2019.
Konečný stav série: 2:0.

OLH Spartak Soběslav – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 3:6 (1:2, 1:3, 1:1)
10. Jiří Kubeš (Smrž, Žákovský), 23. Jiří Kubeš (Žákovský, A. Čížek), 50. A. Přibyl – 8. M. Drs (J. Míchal), 17. Vlach (Beran), 21. M. Drs (R. Benda), 33. Dušák, 39. Klimeš (M. Drs), 40. Klimeš (Dušák).
Rozhodčí: D. Čáp, Macák – Karlín, P. Bělohlav ml.
Vyloučení: 8:6, navíc A. Přibyl (Soběslav) 10 minut.
Diváků: 915.
Sp. Soběslav: J. Dvořák (33. Baloun) – Jiří Kubeš, Sládek, V. Pánek, A. Čížek, L. Karpíšek, M. Karpíšek – Smrž, Žákovský, Hraňo (35. Slabý), J. Škoda, Píha, A. Přibyl, O. Pánek, Máca st., Zajíc. Trenéři David Pánek a Vladimír Drachovský.
Loko Veselí: F. Dvořák – Beran, Nehoda, L. Míchal, J. Benda, Krampl, Chlaň – Klimeš, M. Drs, Dušák, R. Benda, Arnold, Vlach, J. Míchal, Jak. Novák, Bůžek, od 50. navíc D. Kratochvíl. Trenér Josef Vachulka.
Konečný stav série: 0:2.

HC Vimperk – HC Strakonice 4:3 sn (2:1, 1:0, 0:2 – 0:0)
13. J. Hanzal (Paule), 14. Švarc (J. Hanzal), 29. Bojer (J. Předota, Paule), rozh. nájezd J. Hanzal – 4. L. Bednařík (M. Všetečka, P. Řehoř), 42. L. Bednařík (M. Všetečka), 52. Pašek (P. Řehoř).
Rozhodčí: Hamr, Horáček – J. Macháček, P. Šimánek.
Vyloučení: 7:6, navíc J. Předota (Vimperk) 10 minut.
Diváků: 500.
HC Vimperk: Podskalský – Janásek, Chaloupka, Chmel, J. Předota, O. Předota, Horejš – Bojer, R. Suchánek ml., J. Sitter, Švarc, J. Hanzal, Paule, M. Novotný, M. Přibyl, Binder. Trenéři Milan Stárek a Pavel Předota.
HC Strakonice: Myslivec – D. Papež, Kopenec, D. Kovář, L. Hrubý, M. Hrubý, M. Všetečka – J. Švec, Mikeš, P. Šebesta, Samohejl (41. Křenek), T. Růžička, Ruda, P. Řehoř, L. Bednařík, Pašek. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.
Stav série: 1:1.

HC Milevsko 2010 – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
26. Fořt (Seidl, T. Bílek), 37. Radosta, 49. T. Hájek (Seidl) – 15. Matys (Žlůva).
Rozhodčí: Kraval, D. Urban – Bušta, Jan Lang.
Vyloučení: 9:7, navíc Gřegořek (Milevsko) 10 minut + do konce, Fiala (Hluboká) 5 minut + do konce.
Diváků: 450.
HC Milevsko: Panec – Štych, Pletka, J. Havran, Gřegořek, Tampier, Votruba – Radosta, J. Müller, Hamerle, Seidl, Šimák, Kořánek, Pouch, T. Hájek, Fořt, T. Bílek. Trenér Emil Švec st.
TJ Hluboká: Dašek – Hejda, J. Kříž, Žlůva, R. Heřmánek, Formánek, Robin Rákosník – Oulík, Miler, J. Šimek, Matys, K. Vácha nejml., E. Bahula, Holub, Fiala (45. Matěj Dvořák), Maurenz. Trenér Miroslav Šulista.

Třetí zápasy s obráceným pořadatelstvím jsou na programu ve středu 6. března.

20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.