Lídr 1. ligy vybojoval hubené vítězství nad Černým Petrem z Mostu

03.12.2016

Po dvou porážkách v řadě se čekalo od budějovického Motoru vítězství, zvláště když na vlastním ledě hostil mužstvo severočeského Mostu, které v tabulce drží Černého Petra. Domácí si vytvořili místy drtivou převahu, jenže v některých fázích trápili sami sebe. Hosté nehráli špatný hokej, chyběla jim však energie – působili jako rozvážní penzisté. Vítězný gól pro prvoligového lídra zařídil z trestného střílení Vladimír Škoda.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Domácí stále bez zraněných beků Mitche Fillmana a Pavla Pýchy (připravený Lukáš Zíb nezasáhl do boje), zato s uzdraveným Lubošem Robem a mladíkem v útoku Tomášem Gumanem, jenž se vrátil ze Švédska, začali aktivně a předváděli v plném lesku svůj ofenzivní arzenál. Po šanci Romana Vráblíka a tyčce nastřelené Benem Walkerem (příležitost z brejku měl i mostecký Tomáš Rod) otevřel skóre Michal Chovan šikovnou tečí Vráblíkovy střely od modré čáry.

Stačilo zaváhání ve středním pásmu, z něhož o tři minuty později vzniklo přečíslení dva na jednoho, a bylo srovnáno. Autor vedoucí trefy ve 25. minutě připravil šanci Tomáši Nouzovi, ten však odmítl skórovat. Tlak domácích rostl a Severočeši pod vedením internacionála Jaromíra Šindela ve 32. minutě sáhli k oddechovému času. Budějovičtí přesto záhy skórovali, když v přeslovce Michal Chovan zblízka zametl odražený puk po střele Tomáše Nouzy.

Do sóla se ve druhé třetině dostal Vladimír Škoda a také Michal Chovan (v oslabení), ale zkušený Marek Pinc odolával. Na 3:1 zvýšil ve 42. minutě elegantně z trestného střílení Vladimír Škoda. Stačilo však na chvíli pustit ze řetězu mosteckého veterána Tomáše Divíška a ten hravě překonal Petra Kváču, který v utkání nechytil nic navíc. Jihočeši zvítězili o gól, byť přestříleli soupeře 48:11. Dvě a půl minuty se museli bránit v power play. „Chyběl nám důraz v koncovce. Most vytěžil z minima maximum,“ poznamenal trenérský asistent Martin Štrba.

WSM 1. liga, 30. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Most 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
5. Chovan (R. Vráblík, Pajić), 35. Chovan (Nouza, Žovinec), 42. Škoda TS – 8. Kubinčák (Divíšek, Rulík), 46. Divíšek (K. Černý).
Rozhodčí: Grech – Krátký, Šmika.
Vyloučení: 5:6.
Využití: 1:0.
Diváků: 5 260.
ČEZ Motor: Kváča – J. Suchánek, R. Vráblík, Pavlin, Žovinec, M. Mazanec, Mucha – Walker, L. Rob ml., M. Čermák, Nouza, Pajić, Chovan, Šulek, Škoda, L. Květoň, Točík, Babka, Guman. Trenéři Antonín Stavjaňa a Martin Štrba.
Hráno 3. prosince.

Ladislav Lhota

24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.