Lidi bláznili v hledišti, ale my nemůžeme bláznit na ledě, uvědomuje si Jiří Novotný

02.05.2015


Centr třetí útočné řady českého týmu Jiří Novotný, jenž měl na křídlech Tomáše Hertla a Romana Červenku, odvedl v úvodním duelu se Švédy tradičně spoustu černé práce a stihl si připsat rovněž plusové body za účast na ledě při vstřelených gólech. Po utkání dokázal ocenit bod za porážku 5:6 v samostatných nájezdech, ale nenechal si pro sebe ani výhrady k výsledku a výkonu celého týmu.


PRAHA (Od našeho zpravodaje) – Přes obdivuhodný obrat ve skóre, kdy naši reprezentanti v závěru základní hrací doby během několika minut otočili stav z 2:4 na 5:4, se našla v herním projevu celá řada nedostatků. „Bylo tam strašně moc švédských přečíslení tři na dva nebo dva jednoho, kolikrát i sólový nájezd. To by se nemělo stávat. Jestliže minutu před koncem vedeme o gól a propadneme v obraně, tak samozřejmě přijde faul a dostaneme gól ve čtyřech. Je to škoda,“ lituje Novotný, ale hned dodává: „Na druhou stranu jsme prohrávali o dva góly, takže ten bod je zlatý.“

Odchovanec hokeje v Jindřichově Hradci se zamýšlí také nad tím, proč mělo úvodní vystoupení českých reprezentantů na letošním MS tak divoký průběh. „Stoprocentně je to tím, že nás lidi hnali dopředu a my tomu prostě nemůžeme podlehnout. Z toho je třeba se poučit. Dobře, byl to první zápas, ale nesmíme být tak nervózní. Máme dost kvalitní útok na to, abychom si vytvořili šance, ale hlavně nemůžeme dostat pět gólů. To nejde,“ říká rezolutně.

Celý text lze vyhledat na partnerském portálu www.reprehokej.cz

Krátké zprávy
26. 05. 2022 Pracovitý útočník Jiří Smejkal z českobudějovické hokejové líhně se připojil ke skórující hvězdné trojce Pastrňák, Červenka, Krejčí a čtvrtým gólem při soupeřově power play pečetil vítězství českých barev 4:1 nad Německem ve čtvrtfinále MS v Helsinkách.
26. 05. 2022 Na pozici hlavního kouče extraligového dorostu HC Tábor čerstvě nastoupil jednapadesátiletý Arpád Györi, jenž dosud vedl úspěšné táborské áčko ve 2. lize. Vystřídal Tomáše Matušíka, který působil u dorostenců čtyři sezony. Ve funkcích asistentů zůstali Petr Bačo a René Skalický.
26. 05. 2022 Třicetiletý gólman Pavel Kantor, rodák z Českých Budějovic a zdejší odchovanec, opustil brankoviště Znojemských Orlů a zamířil na Slovensko, kde bude hrát extraligu za HC Nové Zámky.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie