Lidi bláznili v hledišti, ale my nemůžeme bláznit na ledě, uvědomuje si Jiří Novotný

02.05.2015

Centr třetí útočné řady českého týmu Jiří Novotný, jenž měl na křídlech Tomáše Hertla a Romana Červenku, odvedl v úvodním duelu se Švédy tradičně spoustu černé práce a stihl si připsat rovněž plusové body za účast na ledě při vstřelených gólech. Po utkání dokázal ocenit bod za porážku 5:6 v samostatných nájezdech, ale nenechal si pro sebe ani výhrady k výsledku a výkonu celého týmu.


PRAHA (Od našeho zpravodaje) – Přes obdivuhodný obrat ve skóre, kdy naši reprezentanti v závěru základní hrací doby během několika minut otočili stav z 2:4 na 5:4, se našla v herním projevu celá řada nedostatků. „Bylo tam strašně moc švédských přečíslení tři na dva nebo dva jednoho, kolikrát i sólový nájezd. To by se nemělo stávat. Jestliže minutu před koncem vedeme o gól a propadneme v obraně, tak samozřejmě přijde faul a dostaneme gól ve čtyřech. Je to škoda,“ lituje Novotný, ale hned dodává: „Na druhou stranu jsme prohrávali o dva góly, takže ten bod je zlatý.“

Odchovanec hokeje v Jindřichově Hradci se zamýšlí také nad tím, proč mělo úvodní vystoupení českých reprezentantů na letošním MS tak divoký průběh. „Stoprocentně je to tím, že nás lidi hnali dopředu a my tomu prostě nemůžeme podlehnout. Z toho je třeba se poučit. Dobře, byl to první zápas, ale nesmíme být tak nervózní. Máme dost kvalitní útok na to, abychom si vytvořili šance, ale hlavně nemůžeme dostat pět gólů. To nejde,“ říká rezolutně.

Celý text lze vyhledat na partnerském portálu www.reprehokej.cz

Krátké zprávy
22. 09. 2019 Extraliga juniorů, skupina Západ, 4. kolo: Ústí nad Labem - IHC Písek 5:4 v prodl. (2:0, 2:1, 0:3 - 1:0). Góly a nahrávky jihočeského týmu: 27. Egert, 52. Karbulka (M. Přibyl), 54. Egert (Vajner), 60. Egert (Fríd, Tampier).
21. 09. 2019 Turnaj o Pohár DHL (junioři), 6. kolo: Oceláři Třinec - Motor Č. Budějovice 8:3 (4:0, 3:2, 1:1). Góly a nahrávky poražených: 35. Janoch (Jak. Novák), 36. V. Krcho (Silný), 60. Řezáč (M. Masopust). Extraliga dorostu, skupina Střed: Technika Brno - HC Tábor 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1: ). Góly a nahrávky Jihočechů: 19. Vaněk (Kofroň, Cháb), 28. Šimák (Polák). Hradec Králové - Motor Č. Budějovice 10:3 (2:1, 4:1, 4:1). Góly a nahrávky hostujícího týmu: 16. T. Březina (Kašpar), 22. Kalčík (Petrásek, Marhoun), 41. Dub.
21. 09. 2019 Na sobotu 21. září a neděli 22. září připadl start nového ročníku Krajské ligy na jihu Čech. Mezi dvanácti týmy oproti minulé sezoně chybí SK Telč, rozpuštěná rezerva HC Tábor a také rezerva Pelhřimova, místo níž naskočí A-tým, který sestoupil z 2. ligy. Staronovým účastníkem je TJ Božetice s domácím prostředím v Milevsku. Božetice hrály jihočeskou Krajskou ligu nepřetržitě dvacet let a třikrát se dostaly do finále - dvakrát padly a v roce 2010 se staly mistry, načež vybojovaly postup do 2. ligy, ale přenechaly licenci nově založenému HC Milevsko 2010. V období 2014 až 2019 hrály božetické "plameny" středočeskou nejvyšší soutěž.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web