Lidi bláznili v hledišti, ale my nemůžeme bláznit na ledě, uvědomuje si Jiří Novotný

02.05.2015

Centr třetí útočné řady českého týmu Jiří Novotný, jenž měl na křídlech Tomáše Hertla a Romana Červenku, odvedl v úvodním duelu se Švédy tradičně spoustu černé práce a stihl si připsat rovněž plusové body za účast na ledě při vstřelených gólech. Po utkání dokázal ocenit bod za porážku 5:6 v samostatných nájezdech, ale nenechal si pro sebe ani výhrady k výsledku a výkonu celého týmu.


PRAHA (Od našeho zpravodaje) – Přes obdivuhodný obrat ve skóre, kdy naši reprezentanti v závěru základní hrací doby během několika minut otočili stav z 2:4 na 5:4, se našla v herním projevu celá řada nedostatků. „Bylo tam strašně moc švédských přečíslení tři na dva nebo dva jednoho, kolikrát i sólový nájezd. To by se nemělo stávat. Jestliže minutu před koncem vedeme o gól a propadneme v obraně, tak samozřejmě přijde faul a dostaneme gól ve čtyřech. Je to škoda,“ lituje Novotný, ale hned dodává: „Na druhou stranu jsme prohrávali o dva góly, takže ten bod je zlatý.“

Odchovanec hokeje v Jindřichově Hradci se zamýšlí také nad tím, proč mělo úvodní vystoupení českých reprezentantů na letošním MS tak divoký průběh. „Stoprocentně je to tím, že nás lidi hnali dopředu a my tomu prostě nemůžeme podlehnout. Z toho je třeba se poučit. Dobře, byl to první zápas, ale nesmíme být tak nervózní. Máme dost kvalitní útok na to, abychom si vytvořili šance, ale hlavně nemůžeme dostat pět gólů. To nejde,“ říká rezolutně.

Celý text lze vyhledat na partnerském portálu www.reprehokej.cz

Krátké zprávy
26. 06. 2019 Druholigový tým HC Tábor v nadcházející sezoně jako první otestuje exotického nováčka třetí nejvyšší celostátní soutěže, mužstvo China Gold Dragon. V rámci úvodního kola skupiny Střed ve středu 11. září se oba supeři potkají na Zimním stadionu ve Slaném, kde budou Číňané hrát domácí zápasy. Trénovat budou v Kladně.
25. 06. 2019 Do prvoligového Motoru na try out přichází jednadvacetiletý útočník Ben Hawerchuk, syn slavného hokejisty Dale Hawerchuka (1 508 kanadských bodů v 1 285 zápasech NHL a Stanley Cupu, vítěz dvou Kanadských pohárů). Mladší z rodu Hawerchuků v uplynulých sezonách nastupoval za tým Barrie Colts v Ontario Hockey League.
24. 06. 2019 Trenéři mládeže Motoru České Budějovice se sešli v kopačkách a fotbalových dresech na turnaji v Lipí nedaleko jihočeské metropole. Skončili druzí s bilancí třech vítězství a jedné porážky. Nastoupili Filip Čížek, Adam Vylíčil, Richard Heřmánek, Roman Fousek, Milan Dančišin st., František Čech, Ladislav Kolda st., Rostislav Kadlec (ten byl vyhlášený nejlepším brankářem), Jakub Čelikovský a Filip Hejda. Pomohl také hráč prvoligového celku Milan Dančišin ml.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web