Kvalifikaci o 2. ligu zahájil Vajgar porážkou v Českém Těšíně. Nastoupilo sedm juniorů

30.03.2019

Třetí nejvyšší celostátní soutěž, 2. liga, chystá v příští sezoně přijmout dva nováčky. Měli by vzejít z kvalifikačních dvojic Český Těšín – Jindřichův Hradec resp. Louny – Nová Paka, pokud vítězové budou reflektovat na postup. Každá dvojice sehraje dva zápasy. Jeden doma, druhý venku. Za nerozhodného stavu určí celkového vítěze prodloužení nebo samostatné nájezdy. Hradecký Vajgar v roli jihočeského šampióna nastoupil na ledě Českého Těšína se sedmi juniory a padl 2:5.


ČESKÝ TĚŠÍN – Po pětihodinové cestě k česko – polskému pomezí nastoupili Jihočeši proti vítězi Krajské ligy Moravskoslezského kraje, který svůj úspěch získal po třech sezonách od založení klubu. Předtím se v Českém Těšíně nehrálo skoro padesát let. Trenérům Vajgaru chybělo několik pracovně vytížených nebo zraněných hráčů v čele s brankářem Jaroslavem Jágrem, jehož koleno stále nebylo v pořádku. Nahradili je smečkou juniorů (Pachmann, Kocar, Michal, V. Tržil, Mihulka ml., Havelka, Kalaj). Domácí získali náskok, ale hosté srovnali hru i skóre. Ve třetí části dostali smolný gól, další v oslabení a už neměli na zvrat. „Kluci to odbojovali, junioři nezklamali,“ ujistil David Mihulka st.

Kvalifikace o 2. ligu, 1. zápas:

HC Wolves Český Těšín – HC Vajgar J. Hradec 5:2 (2:0, 0:2, 3:0)
Góly a nahrávky:
11. Trombík (Pniok), 12. Piecha (Foltyn), 44. Pniok (Foltyn), 55. Piecha (Foltyn), 59. Altera (Vydra) – 36. Lazorišák (Ištvánik), 39. R. Procházka (Ondřej).
Rozhodčí: Šudoma – Blažek, T. Kučera.
Vyloučení: 6:8.
Využití: 1:1.
Diváků: 209.
HC Vajgar: Pachmann – R. Procházka, Janeček, Ištvánik, Kocar – Ondřej, Lazorišák, J. Mazanec, Michal, Mat. Jindra, Gurka, Havelka, D. Mihulka ml., V. Tržil, Kalaj. Trenéři Peter Pucher st. a David Mihulka st.
Hrálo se 30. března 2019.

Odveta se koná v J. Hradci 6. dubna.

(lho)


Krátké zprávy
03. 07. 2020 Druholigový Písek přivedl po brankáři Martinu Hauserovi zpátky do mužstva také zkušeného beka a před časem píseckého kapitána Martina Parýzka, spolu s ním i produktivního forvarda Jana Sýbka. Oba jsou klubovými odchovanci a loni působili v Německu. Nové vedení píseckých Králů hodlá na této trojici vybudovat osu týmu. Záměrem je získat ještě zkušeného útočníka Petra Hučka, ten ale koketuje s možností působit v zahraničí.
02. 07. 2020 Tomáš Cibulka a Filip Petrásek z Motoru Č. Budějovice figurují v seznamu náhradníků reprezentačního týmu U17 pro přípravný kemp v Plzni a následné trojutkání se Švýcarskem v Zuchwilu. Akce se uskuteční v termínu 19. - 26. července. Manažerem výběru je českobudějovický Radek Ťoupal.
01. 07. 2020 Jednadvacetiletý gólman Jiří Patera, jenž v sezoně 2016-17 nosil dres Motoru České Budějovice (hrál za juniory, starší dorost a byl k dispozici A-týmu), aktuálně podepsal tříletý nováčkovský kontrakt s klubem NHL Vegas Golden Knights. Předchozí dvě sezony prožil odchovanec pražské Slavie v juniorské WHL, kde nosil dres Brandon Wheat Kings.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web