Kvalifikaci o 2. ligu zahájil Vajgar porážkou v Českém Těšíně. Nastoupilo sedm juniorů

30.03.2019

Třetí nejvyšší celostátní soutěž, 2. liga, chystá v příští sezoně přijmout dva nováčky. Měli by vzejít z kvalifikačních dvojic Český Těšín – Jindřichův Hradec resp. Louny – Nová Paka, pokud vítězové budou reflektovat na postup. Každá dvojice sehraje dva zápasy. Jeden doma, druhý venku. Za nerozhodného stavu určí celkového vítěze prodloužení nebo samostatné nájezdy. Hradecký Vajgar v roli jihočeského šampióna nastoupil na ledě Českého Těšína se sedmi juniory a padl 2:5.


ČESKÝ TĚŠÍN – Po pětihodinové cestě k česko – polskému pomezí nastoupili Jihočeši proti vítězi Krajské ligy Moravskoslezského kraje, který svůj úspěch získal po třech sezonách od založení klubu. Předtím se v Českém Těšíně nehrálo skoro padesát let. Trenérům Vajgaru chybělo několik pracovně vytížených nebo zraněných hráčů v čele s brankářem Jaroslavem Jágrem, jehož koleno stále nebylo v pořádku. Nahradili je smečkou juniorů (Pachmann, Kocar, Michal, V. Tržil, Mihulka ml., Havelka, Kalaj). Domácí získali náskok, ale hosté srovnali hru i skóre. Ve třetí části dostali smolný gól, další v oslabení a už neměli na zvrat. „Kluci to odbojovali, junioři nezklamali,“ ujistil David Mihulka st.

Kvalifikace o 2. ligu, 1. zápas:

HC Wolves Český Těšín – HC Vajgar J. Hradec 5:2 (2:0, 0:2, 3:0)
Góly a nahrávky:
11. Trombík (Pniok), 12. Piecha (Foltyn), 44. Pniok (Foltyn), 55. Piecha (Foltyn), 59. Altera (Vydra) – 36. Lazorišák (Ištvánik), 39. R. Procházka (Ondřej).
Rozhodčí: Šudoma – Blažek, T. Kučera.
Vyloučení: 6:8.
Využití: 1:1.
Diváků: 209.
HC Vajgar: Pachmann – R. Procházka, Janeček, Ištvánik, Kocar – Ondřej, Lazorišák, J. Mazanec, Michal, Mat. Jindra, Gurka, Havelka, D. Mihulka ml., V. Tržil, Kalaj. Trenéři Peter Pucher st. a David Mihulka st.
Hrálo se 30. března 2019.

Odveta se koná v J. Hradci 6. dubna.

(lho)


Krátké zprávy
19. 04. 2019 Českobudějovický odchovanec Tomáš Mertl už nepokračuje v přípravě národního mužstva před mistrovstvím světa, které se letos uskuteční na Slovensku. Trenér Miloš Říha vyřadil třiatřicetiletého útočníka spolu s dalšími šesti hráči, přestože se prosadil střelecky v utkáních s Rakouskem a Německem. Z Jihočechů zůstali v kádru brankář Jakub Kovář a útočník Rudolf Červený, na soustředění v Nitře se k nim připojí forvardi Jan Kovář a Milan Gulaš. Trenérský zájem směřuje také k expíseckému obránci Janu Ruttovi, jemuž nečekaně skončila sezona v zámoří, když jeho tým Tampa Bay Lightning vypadl v 1. kole Stanleyova poháru.
18. 04. 2019 Na Velký pátek, který se letos pojí s datem 19. dubna, budou sportovci v jihočeské metropoli bavit diváky. Svátek nesvátek. Ve Sportovní hale se od 16 hodin uskuteční první finálový zápas volejbalové extraligy mezi Jihostrojem a Libercem, v sousední Budvar aréně vyjedou od 18 hodin na ledovou plochu hokejisté Motoru a Kladna k 10. kolu extraligové baráže.
17. 04. 2019 Brzy osmadvacetiletý odchovanec píseckého hokeje Jan Rutta po nedávném přestupu z Chicaga do Tampy Bay prožíval šťastné období, neboť jeho tým suverénně zvítězil v základní části NHL. Následoval šok v podobě vyřazení v 1. kole play off s týmem Columbusu 0:4 na utkání. Je otázkou, zda zkušeného obránce využije reprezentační kouč Miloš Říha pro letošní světový šampionát. Rodák z Písku už hrál na MS 2017.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web