Krumlovští zdolali Radomyšl a jsou druzí. Hluboká podlehla Vajgaru, Vimperk drtil Medvědy

12.02.2018

Třiadvacáté kolo nejvyšší krajské soutěže uzavřelo svůj program třemi zápasy, které se hrály druhou únorovou neděli. V přímém souboji o stříbrnou příčku si krumlovský Slavoj na domácím ledě poradil s týmem Radomyšle, zatímco hlubočtí Rytíři v domácím prostředí brali jenom bod, když padli v prodloužení s Vajgarem Jindřichův Hradec. Pod Boubínem se pořádal hon na Lední Medvědy z Pelhřimova, zasáhlo je osmnáct kulí od vimperských střelců.

JIŽNÍ ČECHY – Přitažlivý duel sledovali diváci u břehu říčky Polečnice pod majestátním krumlovským zámkem, kde domácí Slavoj čelil Sokolu Radomyšl, černému koni letošního ročníku. O vítězství rozhodli Krumlovští až ve třetí periodě, kdy odskočili o dva góly a vteřinu před třetí sirénou ještě přidali pojistku. „Dvě třetiny byly vyrovnané, dvakrát jsme dotahovali. V závěru jsme byli o kousek lepší,“ hlásil slavojácký asistent Vilém Migl ml., k jehož svěřencům se premiérově přiřadil forvard Jan Michalec, dorazový junior z budějovického DDM. „Kluci makali, odehráli dobrý zápas, ale neproměnili tutové šance,“ konstatoval vedoucí sokolů Jaromír Šíp.

Na otevřeném kluzišti v hlubockém podzámčí se rychle ujal vedení hradecký Vajgar, ale bezstarostně hrající Rytíři otočili stav a drželi těsné vedení do předposlední minuty, kdy srovnal Filip Tomšík. Stejný hráč ve 4. minutě prodloužení nasměroval Otu Lazorišáka k vítěznému gólu. „Zpočátku byli lepší hosté, ale nedařilo se jim v koncovce. Ve druhém dějství jsme se zvedli, zlepšili bruslení a až do závěru jsme soupeře k ničemu nepustili. Byl to jeden z našich vydařenějších zápasů, ale letos nám prostě není přáno,“ smutnil trenér Miroslav Šulista. „Měli jsme hroznou druhou třetinu. Pak jsme se vyburcovali a konec byl šťastný,“ uvedl manažer Vajgaru Jiří Skořepa.

Rezerva pelhřimovských Ledních Medvědů si odvezla z Vimperka největší příděl v sezoně. Proti silově hrajícímu celku domácích si hokejisté z Vysočiny, v jejichž dresu se poprvé představil navrátilec z Ledče nad Sázavou Jan Štěpán, vůbec neškrtli. „Vydařil se nám střelecky vstup do zápasu, od něhož se odvíjely zbývající minuty. Ceníme si, že hráči nepolevili a drželi tempo až do konce,“ vyzdvihl kouč Pavel Předota. Vimperští kuriózně neproměnili trestné střílení v 59. minutě mezi trefami Patrika Novotného a Jana Předoty. „Domácí byli při chuti, nám se nedařilo nic. Nesvědčí nám velké kluziště, byli jsme jako na kolotoči,“ přiznal trenér poražených Radek Šáda.

Krajská liga, dohrávky 23. kola:

HC Slavoj Č. Krumlov – TJ Sokol Radomyšl 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
14. J. Krcho (Kadlec), 32. J. Krcho (Kadlec, Vondřich), 43. K. Šťastný (Břečka, Michalec), 45. K. Šťastný (Břečka), 60. Gallistl (Vondřich) – 4. Kozák (K. Strnad), 30. Turek (Šimoník), 45. Jungbauer (J. Řehoř).
Rozhodčí: F. Svoboda – Knor, P. Bělohlav ml.
Vyloučení: 8:8.
Využití: 2:0.
Diváků: 200.
Č. Krumlov: Pícha – Malovec, Andrýsek, Břečka, Řepa, Gallistl – Kadlec, J. Krcho, Vondřich, Michalec, K. Šťastný, Fučík, Svěchota, Ungr, Stodolovský, Berný. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
S. Radomyšl: R. Kříž – Pěnička, Burkoň, P. Procházka, Kozák, Turek – J. Řehoř, Jungbauer, Vejda, Hovora, Koupal, Fr. Bárta, K. Strnad, Šimoník, P. Březina. Trenéři Radek Hovora a Zdeněk Javůrek.
Hráno 11. února.

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – HC Vajgar J. Hradec 2:3 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 – 0:1)
25. M. Král (Miler), 40. Moudrý (M. Černý, M. Král) – 6. Jon (Kalvas), 59. Tomšík (Navrátil, R. Procházka), 64. Lazorišák (Tomšík).
Rozhodčí: A. Ondřej – M. Matoušek, Mart. Šesták.
Vyloučení: 6:5.
Diváků: 110.
TJ Hluboká: Dašek – Žlůva, M. Král, Jan Formánek, Dušek, Roman Rákosník ml. – Oulík, Miler, Heřmánek, Holub, Hejda, Maurenz, Kantor, Moudrý, M. Černý. Trenéři Miroslav Šulista a Jiří Irra.
HC Vajgar: Pachmann – Chmel, Ištvánik, Janeček, Jon, R. Procházka – Zd. Ondřej, Lazorišák, Jasanský, Kalvas, Navrátil, Gurka, M. Stach, M. Přibyl, Tomšík. Trenéři Zdeněk Ledvinka a Robert Procházka.

HC Vimperk – HC Lední Medvědi Pelhřimov B 18:1 (7:0, 6:0, 5:1)
5. Kačmár (J. Sitter, R. Sitter), 7. R. Sitter (R. Suchánek ml.), 10. Binder (Janásek), 14. Korous (Jan Bárta), 17. Jiří Lang (Chaloupka, Binder), 19. Fleischman (Janásek), 20. R. Suchánek ml. (J. Sitter), 26. Chaloupka (Vítovec, P. Novotný), 28. R. Suchánek ml. (R. Sitter), 33. P. Novotný, 34. R. Sitter (R. Suchánek ml., Vítovec), 37. J. Sitter (J. Předota, R. Suchánek ml.), 40. Korous (R. Sitter), 42. J. Předota (R. Suchánek ml.), 54. Jiří Lang (Binder), 59. P. Novotný (Jiří Lang, Binder), 59. J. Předota (J. Sitter), 60. R. Sitter (J. Předota) – 50. Nikodým (J. Vrátný).
Rozhodčí:
J. Stach – Diviš, J. Macháček.
Vyloučení: 6:4.
V oslabení: 3:0.
Diváků: 341.
HC Vimperk: Robl – Vítovec, Chaloupka, Kačmár, J. Předota, Janásek, Horejš – Binder, Jiří Lang, P. Novotný, J. Sitter, R. Suchánek ml., R. Sitter, Jan Bárta, Korous, Fleischman. Trenér Pavel Předota.
Pelhřimov B: M. Urban – Cerhan, J. Doubek, Hráček, Kalenda – Moucha, J. Vrátný, Nikodým, J. Štěpán, Zadražil, Kaminski, Buchta, Barták. Trenér Radek Šáda.

20. 04. 2024 Odchovanec milevského hokeje Tomáš Vrzal, aktuálně hráč Energie Karlovy Vary, skóroval v barvách reprezentačního týmu U16 při vítězství nad Slovenskem 5:2 na Turnaji čtyř v Kravařích. Jednu asistenci v tomto utkání si připsal obránce Václav Nedorost ml., budějovický odchovanec ve službách švédského Jönköpingu.
20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.