Krumlovský Slavoj nasázel devítku Soběslavi a nejméně na dva dny poskočil do čela v kraji

28.12.2018

Krajská liga mužů se v závěru kalendářního roku nepěkně rozkouskovala v důsledku předehrávek a odkládaných zápasů. Na pátek 28. prosince připadl souboj 16. kola mezi Českým Krumlovem a Soběslaví, ve kterém zvítězili domácí 9:6 po jasném průběhu prvních dvou třetin a přestřelce v závěru. V rámci téhož kola předcházely duely Radomyšl – Veselí 3:4 v prodl. (16. listopadu) a Strakonice – Tábor B 3:4 sn (16. prosince). Dohrávky jsou na programu 29. prosince.


Č. KRUMLOV – Domácí zařadili do sestavy premiérově beka Michala Kutiše (1995), který je odchovancem Motoru, a vytvořili si zásadní náskok již v úvodní části. Po dvou třetinách vedli o pět gólů, ale hosté se v závěru střelecky probudili hlavně zásluhou velké posily Adama Přibyla. Chyběl jim ale kapitán Jan Žákovský, jehož manželce se v den utkání narodila dvojčata (holčičky), a zraněný Martin Hraňo. „V závěru jsme platili za lehkovážnost a nedůslednost,“ věděl krumlovský asistent Vilém Migl ml. „Nasadili jsme sedm juniorů, kteří to zvládli poměrně dobře. V úvodu jsme neproměnili šance. Devátý gól jsme dostali v power play,“ rekapituloval soběslavský kouč David Pánek.  

Krajská liga, 16. kolo:

HC Slavoj Č. Krumlov – OLH Spartak Soběslav 9:6 (3:0, 3:1, 3:5)
Góly a nahrávky:
7. Hakl (Michalec), 14. Kadlec (Svěchota, 18. Klíma (K. Šťastný), 31. Michalec (Řepa), 34. K. Šťastný, 36. Michalec (F. Čížek), 44. Klíma (K. Šťastný, M. Lukeš), 54. K. Šťastný (M. Lukeš), 59. M. Lukeš – 38. V. Pánek (J. Škoda), 41. Hák (A. Přibyl), 49. A. Přibyl (Hák), 53. A. Přibyl (Máca st.), 56. A. Přibyl (Hák), 60. J. Škoda (Máca st.).
Rozhodčí: Poskočil – Diviš, Mašek.
Vyloučení: 6:5.
Využití: 2:3.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 118.
Č. Krumlov: Spáčil – F. Čížek, Malovec, D. Svoboda, Břečka, Kutiš, Řepa – M. Lukeš, K. Šťastný, Klíma, Kadlec, Vondřich, Svěchota, Michalec, Hakl, Hanák. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
Sp. Soběslav: J. Dvořák (36. Baloun) – Máca st., Sládek, L. Karpíšek (36. Pauš), Chalupský, V. Pánek, A. Čížek – Hák, Píha, A. Přibyl, M. Kučera, Himpan, Zajíc, O. Pánek, J. Škoda, Slabý (41. Máca ml.). Trenéři David Pánek a Vladimír Drachovský.
Hrálo se 28. prosince.   

(lho)


Krátké zprávy
18. 06. 2019 Druholigoví táborští kohouti rozebírají budějovický David Servis. Po obránci Janu Radošovi získali také útočníka Jiřího Bártu. Šestadvacetiletý křídelník hrával také za Motor, Havířov, Beroun a Vajgar Jindřichův Hradec.
17. 06. 2019 Dva Jihočeši se umístili v první desítce prestižní ankety Zlatá hokejka. Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš skončil desátý, písecký odchovanec Jan Kovář byl osmý. V uplynulé sezoně spolu bojovali v barvách extraligové Plzně i v reprezentaci na světovém šampionátu v Bratislavě. Milan Gulaš zůstává v Plzni, Jan Kovář se přesouvá do švýcarského Zugu. Celkovým vítězem 51. ročníku Zlaté hokejky se stal David Pastrňák z Bostonu Bruins.
16. 06. 2019 Hokejisté prvoligového Motoru obuli kopačky a představili se divákům ve Strunkovicích nad Blanicí. Tradiční exhibice mezi Motorem a domácím Blaníkem, který účinkuje v 1. B třídě, skončila remízou 5:5, přestože domácí už vedli 5:2. Góly za budějovický tým dávali Jan Veselý 2, Lukáš Endál, Zdeněk Doležel a Pavel Novák. Sestava hostí: Šimánek - Čížek, Kachyňa, Christov, Rýpar - Hrubec, P. Novák, Zd. Doležal, Endál - J. Veselý, Holec.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web