Krajským šampiónem se stal Český Krumlov. Stříbro sluší Rytířům z Hluboké nad Vltavou

26.03.2017

Krumlovští hokejisté se na svém ledě u břehu říčky Polečnice rychle oklepali z kvalifikační porážky v Letňanech, která je pravděpodobně zastavila na cestě do 2. ligy, a nasázeli desítku hlubockým Rytířům ve finálové odvetě Krajské ligy. Coby vítězové základní části a suveréni play off sáhli zaslouženě po jihočeském titulu. Poražení finalisté se nemuseli stydět za svůj výkon a po několikaleté absenci mezi osmičkou nejlepších se dočkali úspěchu v podobě druhého místa.


ČESKÝ KRUMLOV – Skoro do poloviny odvetného souboje zůstával výsledek otevřený. Domácí „medvědi“ si však nesli s sebou náskok tří gólů z prvního utkání a nakonec ho rozšířili o dalších osm přesných zásahů. Povzbudila je účast Zdeňka Uhlíře, Jiřího Vondřicha a Romana Štěrby, kteří den předtím vynechali bitvu v druholigové kvalifikaci. „V úvodu jsme nevyjádřili převahu střelecky, přesto jsme nepochybovali o úspěchu. Na rozdíl od prvního finále jsme hráli víc soustředěně a vyhnuli se individuálním chybám,“ líčil trenérský asistent Vilém Migl ml.

Rytířům chyběli čtyři hráči základní sestavy a byli hodně potlučení ze semifinálové série s Milevskem, ale sympaticky vzdorovali jasnému favoritovi. Od stavu 0:4 (celkově v tu chvíli 5:12) se přestali ohlížet na skóre a zapojili do hry také náhradníky. Před závěrečnou částí udělali změnu i v brankovišti. „Docházely nám síly,“ netajil kouč Miroslav Šulista. „První zápas v Budvar aréně jsme odehráli výborně a nebýt četných zranění, mohli jsme víc potrápit soupeře. Krumlov ale zvítězil poprávu. Užíváme si druhé místo, pro nás je to vynikající úspěch,“ dodal.

Krajská liga, finále play off, 2. zápas:

HC Slavoj Č. Krumlov – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 10:2 (1:0, 4:1, 5:1)
Góly a nahrávky:
4. Unger (Gallistl), 29. Vondřich (R. Uhlíř), 30. P. Šulčík (R. Šulčík), 33. R. Uhlíř (Klíma), 39. Fučík (P. Šulčík, Machálek), 45. Z. Uhlíř (Štěrba), 51. Vondřich (R. Uhlíř), 53. P. Šulčík, 59. M. Lukeš, 60. Gallistl (Klíma) – 36. R. Heřmánek (Moudrý), 57. Moudrý.
Rozhodčí: D. Čáp, Poskočil – Deim, Kubíček.
Vyloučení: 8:7.
Využití: 1:2.
V oslabení: 2:0.
Diváků: 500.
Č. Krumlov: Vojta – Čížek, Malovec, Štěrba, Andrýsek, Machálek, Gallistl – M. Lukeš, P. Šulčík, R. Šulčík, Z. Uhlíř, R. Uhlíř, Vondřich, Fučík, Unger, Klíma. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
TJ Hluboká: Dašek (41. D. Černý) – Žlůva, M. Král, Jan Formánek, Dušek, od 34. navíc Brus – Oulík, Miler, Maurenz, Matěj Dvořák, Moudrý, R. Heřmánek, Gottwald, J. Šimek, Hejda, od 34. navíc Sedlák. Trenéři Miroslav Šulista a Jiří Irra.
Hráno 26. března.
Konečný stav série:
2:0.

(lho)


Krátké zprávy
25. 05. 2018 Jihočeská krajská konference ČSLH se koná v českobudějovickém hotelu Malý pivovar v pondělí 28. května od 17 hodin. Na jednání bezprostředně naváže losovací aktiv týkající se soutěží řízených JčKVV ČSLH. Do Krajské ligy mužů se přihlásilo třináct týmů (stejný počet se zúčastnil uplynulého ročníku), do Regionální ligy juniorů podalo přihlášku sedm celků, do Regionální ligy dorostu se hlásí pět družstev. Losovat se budou také žákovské soutěže. Návrh soutěží řízených JčKVV ČSLH pro sezonu 2018 - 19 lze prostudovat v sekci úředních zpráv.
24. 05. 2018 Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš (nyní Plzeň) se díky hlasům hokejových expertů ocitl v desítce nejlepších hráčů v tradiční anketě Zlatá hokejka. Závěrečné kolo hlasování se uzavře 11. června po skončení Stanleyova poháru a konečné pořadí top ten se hráči a fanoušci dozví na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín 19. června. Pořadí od 11. místa už je známé, ve druhé desítce figurují další tři Jihočeši: 11. Jan Rutta (Písek - Chicago), 13. Tomáš Mertl (Č. Budějovice - Plzeň), 15. Jan Kovář (Písek - Magnitogorsk).
23. 05. 2018 Mužstvo druholigového David Servisu absolvovalo přátelský fotbalový zápas na půdě TJ Nová Ves u Č. Budějovic a dokázalo s premiantem A skupiny I. B. třídy remizovat 4:4. Góly hokejistů dávali Jiří Bárta 2, Jakub Marek a Roman Šulčík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web