Krajským šampiónem se stal Český Krumlov. Stříbro sluší Rytířům z Hluboké nad Vltavou

26.03.2017

Krumlovští hokejisté se na svém ledě u břehu říčky Polečnice rychle oklepali z kvalifikační porážky v Letňanech, která je pravděpodobně zastavila na cestě do 2. ligy, a nasázeli desítku hlubockým Rytířům ve finálové odvetě Krajské ligy. Coby vítězové základní části a suveréni play off sáhli zaslouženě po jihočeském titulu. Poražení finalisté se nemuseli stydět za svůj výkon a po několikaleté absenci mezi osmičkou nejlepších se dočkali úspěchu v podobě druhého místa.


ČESKÝ KRUMLOV – Skoro do poloviny odvetného souboje zůstával výsledek otevřený. Domácí „medvědi“ si však nesli s sebou náskok tří gólů z prvního utkání a nakonec ho rozšířili o dalších osm přesných zásahů. Povzbudila je účast Zdeňka Uhlíře, Jiřího Vondřicha a Romana Štěrby, kteří den předtím vynechali bitvu v druholigové kvalifikaci. „V úvodu jsme nevyjádřili převahu střelecky, přesto jsme nepochybovali o úspěchu. Na rozdíl od prvního finále jsme hráli víc soustředěně a vyhnuli se individuálním chybám,“ líčil trenérský asistent Vilém Migl ml.

Rytířům chyběli čtyři hráči základní sestavy a byli hodně potlučení ze semifinálové série s Milevskem, ale sympaticky vzdorovali jasnému favoritovi. Od stavu 0:4 (celkově v tu chvíli 5:12) se přestali ohlížet na skóre a zapojili do hry také náhradníky. Před závěrečnou částí udělali změnu i v brankovišti. „Docházely nám síly,“ netajil kouč Miroslav Šulista. „První zápas v Budvar aréně jsme odehráli výborně a nebýt četných zranění, mohli jsme víc potrápit soupeře. Krumlov ale zvítězil poprávu. Užíváme si druhé místo, pro nás je to vynikající úspěch,“ dodal.

Krajská liga, finále play off, 2. zápas:

HC Slavoj Č. Krumlov – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 10:2 (1:0, 4:1, 5:1)
Góly a nahrávky:
4. Unger (Gallistl), 29. Vondřich (R. Uhlíř), 30. P. Šulčík (R. Šulčík), 33. R. Uhlíř (Klíma), 39. Fučík (P. Šulčík, Machálek), 45. Z. Uhlíř (Štěrba), 51. Vondřich (R. Uhlíř), 53. P. Šulčík, 59. M. Lukeš, 60. Gallistl (Klíma) – 36. R. Heřmánek (Moudrý), 57. Moudrý.
Rozhodčí: D. Čáp, Poskočil – Deim, Kubíček.
Vyloučení: 8:7.
Využití: 1:2.
V oslabení: 2:0.
Diváků: 500.
Č. Krumlov: Vojta – Čížek, Malovec, Štěrba, Andrýsek, Machálek, Gallistl – M. Lukeš, P. Šulčík, R. Šulčík, Z. Uhlíř, R. Uhlíř, Vondřich, Fučík, Unger, Klíma. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
TJ Hluboká: Dašek (41. D. Černý) – Žlůva, M. Král, Jan Formánek, Dušek, od 34. navíc Brus – Oulík, Miler, Maurenz, Matěj Dvořák, Moudrý, R. Heřmánek, Gottwald, J. Šimek, Hejda, od 34. navíc Sedlák. Trenéři Miroslav Šulista a Jiří Irra.
Hráno 26. března.
Konečný stav série:
2:0.

(lho)


Krátké zprávy
22. 09. 2017 Pokutu ve výši šest tisíc korun, kterou svazová disciplinárka vyměřila prvoligovému ČEZ Motor Č. Budějovice za užití pyrotechniky jihočeskými fanoušky po utkání v Litoměřicích, se rozhodli uhradit v plné výši sami fanoušci. Vydali k tomu písemné prohlášení, ve kterém ujišťují, že smyslem jejich povzbuzování není poškodit klub.
21. 09. 2017 Slovenský extraligový klub MHK Žilina podle svého chvályhodného zvyku na startu nové sezony zveřejnil platy jednotlivých hráčů. V kádru figuruje i trojlístek borců, kteří prošli ligovou šatnou v Českých Budějovicích. Jejich měsíční gáže aktuálně dosahuje následující výše: Tomáš Harant 2 644 eur, Michal Švihálek 2 500 eur a Emil Švec 1 000 eur.
21. 09. 2017 Českobudějovický gólman Jiří Patera se neprosadil do A-týmu Vegas Golden Knigts, který je nováčkem zámořské NHL. Odchovanec pražské Slavie, jenž loni chytal za juniorku Motoru, absolvoval se Zlatými Rytíři pouze jedno přípravné utkání jako náhradník na střídačce a klub ho odeslal do juniorské USHL, kde Patera oblékne dres týmu Cedar Rapids.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web