Krajská liga: Strakonice přemohly David Servis na jeho ledě. Žirovnice zvítězila počtvrté v řadě

26.10.2014

Největší překvapení 6. kola nejvyšší jihočeské soutěže se zrodilo v Hokejovém centru Pouzar, kde favorizovaný celek budějovického David Servisu podlehl nadšeně bojujícímu týmu Strakonic. Nečekala se ani domácí porážka loni druholigového Milevska od veselské Lokomotivy. Písek si proti hlubockým Rytířům vybojoval tři body až v závěru utkání. Žirovnice s tahouny Šachlem a Ondřejem přestřílela Vimperk.

JIŽNÍ ČECHY (Aktualizováno) – Na Zimním stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci, kde jsou doma hokejisté žirovnického Slavoje, se odvíjel zpočátku vyrovnaný duel ve stylu nahoru dolů. Hosté trefili tyčku, avšak domácí byli přesnější zásluhou dvojice Petr Šachl – Zdeněk Ondřej. Teprve za stavu 4:0 snížili Šumavané z přesilovky, ale slavojáci rychle přidali pátý gól a potvrdili, že po předchozích třech vítězstvích v nepřetržitém sledu prožívají pohodové období.

Do závěrečné třetiny vyrukovali domácí se čtvrtou lajnou, ale zbytek utkání posléze rozmělnily časté tresty. Žirovnice se dvakrát bránila ve třech a pokaždé inkasovala. Na jasném výsledku to však nic nezměnilo. „Musím pochválit brankáře Krásného a vůdčí osobnosti Šachla s Ondřejem, za nimiž jdou ostatní hráči. Nemáme ale moc vyváženou obranu,“ přiznal kouč vítězů Vladimír Domin. „Kompletně nám vyhořeli obránci. Špatně se postavili k zápasu,“ viděl podobný problém vimperský asistent Petr Grulich.

Za třetinu měli devět vyloučených

Výkon milevského týmu před vlastními ochozy připomínal nepovedený závěr minulé sezony. Domácí brzy vedli, ale druhou trefu přidali až v 60. minutě. To bylo málo k dosažení úspěchu. Svěřenci trenérů Miloslava Čecha a Luboše Krupky měli potíže s rozehrávkou a nedařila se jim kombinace, jako by jim překážel puk. Ve třetím dějství dostali třikrát na podnosu více než minutovou početní výhodu pěti mužů proti třem, jenže efektivita byla pro ně neznámým pojmem. Vadil jim soupeřův důraz a dohrávání osobních soubojů.

Ani hosté z Veselí, kteří letos trpí značnými výkyvy, nevstoupili do utkání zdaleka ideálním způsobem. „Byli jsme laxní, nebruslili jsme. Během přestávky jsem v kabině musel zvýšit hlas. Od druhé třetiny se zlepšila naše aktivita, napadali jsme soupeře a zaslouženě otočili stav. Ve třetím dějství jsme ale hráli snad pět minut ve třech, měli jsme devět vyloučených. Dokonce i Milevští se divili přísnému metru rozhodčího,“ poznamenal trenér vítězného týmu Michal Špička.

Ke koukání to moc nebylo

Na píseckém ledě došlo k vyrovnané bitvě, v níž se domácí dvakrát ujali vedení (podruhé při hře pět na tři), ale ve druhém dějství přišli o svůj minimální náskok a dokonce prohrávali. Mladého brankáře Kafku opakovaně překonal kanonýr hostí Milan Černý – ve druhém případě úspěšně zakončil trestné střílení. Stejnou možnost nedlouho poté měl i domácí rutinér Karel Mošovský, ten však neuspěl. Ještěže přesnou mušku později našli Sýbek se Stropnickým.

Stoprocentním ziskem bodů se Písečtí udrželi v kontaktu s čelem tabulky, ale nepřesvědčili svým projevem. „Ke koukání to dneska moc nebylo. Myslím, že jsme dost podcenili soupeře, který dobře bránil střední pásmo. Naše hra byla velmi nepřesná a chvílemi bezzubá. Ve třetí třetině jsme se nakrátko zlepšili, ale potom zase upadli do průměru,“ nešetřil kritikou domácí lodivod Roman Vlček. „Ve vyrovnaném utkání rozhodlo proměňování šancí,“ konstatoval hlubocký asistent David Dědič.

Vítěze zdobila soudržnost a bojovnost

V souboji o první příčku zaskočili draví mladíci ze Strakonic favorizovaný tým David Servisu, který poprvé nastoupil s bývalým juniorským reprezentantem a extraligovým útočníkem Františkem Mrázkem. „Měl to těžké. Nehrál strašně dlouho, ale odpracoval zápas naplno,“ ocenil ho trenér Roman Fousek, jenž nejvýše ze svých hráčů vyzdvihl výkon Daniela Mikeše. Ten sice nepromluvil do kanadského bodování, ale na ledě byl hodně vidět.

Střelecky nerozhodné první dvě třetiny otevřeli vždy gólem Budějovičtí, ale hosté rychle vyrovnali. „Byl to pátý zápas, kdy jsme měli více ze hry a daleko víc střel než soupeř, ale neskórujeme, nic se nám tam neodrazí. Potom inkasujeme z jednoho protiútoku. Nerozhodneme o výsledku z příležitostí, které máme, a v závěru se trápíme,“ vraštil čelo Roman Fousek. Jeho tým od 46. minuty prohrával, po přestálém čtyřminutovém vyloučení Františka Mrázka vyrovnal z přesilovky, ale vzápětí platil za chybu a znovu inkasoval.

Drama nastalo, když v polovině 59. minuty putoval za katr strakonický Ladislav Gross. Domácí zkusili power play šest na čtyři, ale Jan Čadek, jenž s kapitánským céčkem zastupoval absentujícího Tomáše Růžičku, přesně trefil odkrytou klec. „Získali jsme super body. V poslepované sestavě jsme měli hodně nezodpovědné začátky třetin, ale pak se to nějak ustálilo. Kluky zdobila soudržnost a bojovnost. Měli jsme i štěstí, že soupeře moc nepodržel gólman,“ uvedl strakonický asistent Marek Kloud, jenž při neúčasti Pavla Hejla vedl mužstvo sám.

Krajská liga, 6. kolo

HC Slavoj Žirovnice – HC Vimperk 7:3 (2:0, 3:1, 2:2)
14. Ondřej (Šachl), 17. Šachl (Ondřej), 22. Kalvas (Jedlinski), 27. Gurka (Navrátil, Beránek), 32. Stach (Ondřej), 51. Ondřej (Šachl), 58. Jedlinski (Reisner) – 31. B. Král (P. Novotný), 50. Paule (Slabý), 60. Vítovec.
Rozhodčí: F. Svoboda – Studnař, Zelenka.
Vyloučení: 13:10, navíc Hail (Vimperk) 10 minut.
Využití: 3:3.
V oslabení: 2:0.
Diváků: 128.
HC Žirovnice: Krásný – Chmel, Reisner, Koláček, Ištvánik, Němec, Kos – Beránek, Navrátil, Gurka, Stach, Šachl, Ondřej, Písař, Kalvas, Jedlinski, od 41. navíc Körner, P. Javůrek, Kubín. Trenér Vladimír Domin.
HC Vimperk: Podskalský (41. Pixa) – R. Sitter, Vávra, Voldřich, Horejš, Vítovec, Kouba – Slabý, Paule, Plouhar, B. Král, Hail, P. Novotný, J. Sitter, Lang, Gabauer. Trenéři Tomáš Kašpar a Petr Grulich.
Hráno 25. října.

HC Milevsko 2010 – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
5. Król (Reiniš), 60. T. Novotný (A. Nevolný) – 12. Vlach (Chlaň, Čáp), 24. Mikeska (Čáp), 27. Bůžek, 37. Dušák (Čáp, Mikeska).
Rozhodčí: Vovčko – Lang, Schlixbier.
Vyloučení: 6:13 navíc Krampl (Veselí) 10 minut.
Diváků:
HC Milevsko:
Žilinčík – Matějka, Štych, J. Havran, Vild, Čunát, Votruba, Bartůněk, Jíška – Fořt, Radosta, Urbanec, I. Novák, Hamerle, Stoklásek, T. Novotný, Reiniš, Król, Kubička, Pouch, A. Nevolný. Trenéři Miloslav Čech a Luboš Krupka.
Loko Veselí: F. Dvořák – M. Drs, Chlaň, Malecha, Schmied, Krampl (28. Švanda), Cifreund – Čáp, Mikeska, Dušák, Klimeš (21. Zd. Sekera), Benda, Bůžek, Vlach, Arnold, J. Drs. Trenér Michal Špička.

IHC Písek – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)
4. Sýbek (O. Gába, Stropnický), 17. V. Novák (D. Mazanec, Sýbek), 45. Sýbek (Stropnický, D. Všetečka), 51. Stropnický (Sýbek, P. Procházka) – 12. M. Černý, 29. M. Černý TS, 32. Miler.
Rozhodčí: Macák – Mitáš, Horažďovský.
Vyloučení: 5:7, navíc Šimoník (Písek), J. Šimek (Hluboká) oba 10 minut.
Diváků: 214.
IHC Písek: Kafka – D. Všetečka, P. Procházka, D. Mazanec, Jirků, Jan Kudrna, F. Procházka – O. Gába, V. Novák, Mošovský, Sýbek, Stropnický, Jungbauer, Volf, Zd. Javůrek, Šimoník. Trenéři Roman Vlček a Jan Kudrna.
TJ Hluboká: Dašek – Hejda, Žlůva, L. Dušek, R. Heřmánek, P. Bělohlav, Jan Formánek – Moudrý, Miler, J. Šimek, M. Černý, Oulík, Fuka, Švec, Daněk, Maurenz. Trenéři Milan Nedoma a David Dědič.

HC David Servis – HC Strakonice 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
8. R. Šulčík (M. Mrázek, Fr. Mrázek), 27. R. Šulčík (Fr. Mrázek), 58. R. Suchánek ml. (Vomela) – 11. Ondrejec (M. Všetečka), 30. Hřebíček (Čadek, Andrle), 46. Škoda (Srb), 59. Ondrejec (M. Bláha), 60. Čadek (J. Kašpar).
Rozhodčí: Pexa – Strnad, P. Němec.
Vyloučení: 8:10, navíc Ondrejec (Strakonice) 10 minut, J. Kašpar (Strakonice) do konce utkání.
Využití: 2:1.
V oslabení: 0:2.
Diváků: 120.
HC David Servis: J. Kučera – Vomela, Chaloupka, Bombic, M. Mrázek, Zíka, Tupý – D. Nedorost, R. Suchánek ml., Korbela, R. Šulčík, J. Hanzal, Fr. Mrázek, Daniel Mikeš, Brus, Sumerauer. Trenéři Jiří Fedur a Roman Fousek.
HC Strakonice: Havelec – Hřebíček, J. Kašpar, D. Kovář, M. Všetečka, M. Hrubý, Gross – Bazgier, Andrle, Čadek, M. Bláha, Ondrejec, Binder, Škoda, Srb, Kurečka. Trenér Marek Kloud.

24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.