Nečekané výsledky na krajském ledě: Hluboká loupila v Milevsku, Č. Krumlov ve Strakonicích

02.11.2019

První listopadovou sobotu vstoupily do minulosti úvodní čtyři zápasy 7. kola Krajské ligy mužů. Zatímco vítězství Radomyšle nad božetickým staronováčkem nepřekvapilo nikoho, zrodily se nečekané výsledky v Milevsku a především ve Strakonicích. Rytíři z Hluboké si vyšlápli na nevyladěný milevský tým a při sedmém pokusu poprvé shrábli tři body. Na strakonickém ledě se výrazně prosadil Č. Krumlov dirigovaný veterány. Veselí v lužnickém derby udolalo Soběslav.

JIŽNÍ ČECHY – Sokol Radomyšl na domácím ledě v Písku nadělil desítku Božeticích, které jako jediné v tabulce zůstaly bez bodu, ale ke spokojenosti z výkonu měli vítězové daleko. „Splnili jsme úlohu favorita, ale možná jsme trochu podcenili soupeře a hra nebyla ideální. Musíme ji zjednodušit. Když hosté snížili na 1:2, stálo nás to zbytečné nervy. Málo jsme chodili do brány, naštěstí jsme proměňovali šance,“ nebyl nadšený trenérský asistent David Míka. V týmu Božetic se našli pouze dva střelci. Hattrick kapitána Lukáše Nevolného spolu s gólem jeho bratra Aleše nestačily k úspěchu. „Zkomplikovali jsme si některé situace a soupeř měl štěstí v koncovce,“ řekl za hosty Radek Štědronský.

Celek Milevska nakročil do sezony levou nohou, což potvrdila pouhá dvě vítězství ze šesti zápasů a také průběh domácího duelu s Hlubokou. „Kdyby zápas trval sedm minut a počítaly se šance, tak jsme vyhráli 3:0,“ poznamenal kouč Michal Štych s trpkým úsměvem. „Hrozně se nadřeme na góly a lacino inkasujeme po individuálních chybách. Sráží nás to psychicky, je to velký problém,“ dodal. Hlubočtí poprvé v sezoně dali dohromady tři kompletní pětky, nadále však chyběli Hejda, Maurenz, Fiala, Janda, Roman Rákosník ml. a také Lukáš Matys pendlující do David Servisu. „Podržel nás gólman Dašek. Zápas byl vyrovnaný, výsledek je zkreslující,“ přiznal trenér Miroslav Šulista.

Strakoničtí dostali facku

Bezesporu překvapení kola se zrodilo ve Strakonicích, kde byli domácí favoritem (poprvé za ně nastoupil útočník Jakub Šuhaj z Písku a také obránce Josef Hodánek z Katovic), jenže dostali výprask od početně skromné družiny Českého Krumlova, v níž dominovali ostřílení borci v čele s Miroslavem Lukešem nebo Jiřím Vondřichem. Je to k nevíře, ale poslední tři góly dali hosté ve vlastním oslabení. „Dostali jsme facku. Budeme se z ní těžko probírat. Soupeř měl prostě větší chuť do hry,“ konstatoval posmutněý asistent Luboš Krupka. „V improvizované sestavě nám chyběli dva stabilní beci, ale ti, co hráli, zaslouží pochvalu. Byli jsme lepší,“ řekl trenér vítězů Vilém Migl ml.

Derby dvou sousedů od břehu Lužnice dopadlo lépe pro veselskou Lokomotivu, byť hosté ze Soběslavi dvakrát vedli a skoro do poloviny třetí části drželi stav 2:2 (domácí Martin Klimeš ve 36. minutě neproměnil trestné střílení). Necelé čtyři minuty před sirénou rozhodl gól Dalibora Arnolda, který se spolu s Martinem Dušákem vrátil do sestavy po nucené zdravotní pauze. Kaňkou byl incident po uplynutí 60. minuty, za který druhý brankář domácích Jiří Dvořák dostal vyšší trest. „Utrpěli jsme vítězství. Výkon nebyl dobrý, ale byli jsme mentálně odolnější, než soupeř,“ uvedl kouč Josef Vachulka. „Vyhrál šťastnější tým. Zasloužili jsme alespoň bod,“ vyjádřil se za hosty David Pánek.

Krajská liga, 7. kolo:

TJ Sokol Radomyšl – TJ Božetice 10:4 (2:0, 3:1, 5:3)
7. R. Volf ml. (O. Gába, J. Řehoř), 8. Vlk (Brož, Šimoník), 32. Vlk (Brož), 38. Jungbauer (Fríd, Slavík), 40. Jungbauer (Fríd, Slavík), 45. Slavík (Jungbauer, Vlk), 48. O. Gába (F. Procházka, J. Řehoř), 52. M. Hřebíček (O. Gába), 57. O. Gába (F. Procházka), 58. M. Hřebíček (Fríd) – 21. L. Nevolný (Záhorovský), 41. L. Nevolný, 57. L. Nevolný (Stejskal), 60. A. Nevolný (Stejskal).
Rozhodčí: J. Stach – Jan Kubeš, Mich. Dančišin.
Vyloučení: 9:10.
Využití: 3:0.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 105.
S. Radomyšl: Žilinčík – F. Procházka, M. Škoda, Kulvejt, Vejda, M. Hřebíček, Pěnička, P. Procházka – Fríd, Brož, R. Volf ml., Jungbauer, J. Řehoř, Šimoník, Vlk, O. Gába, Slavík, Krůček. Trenéři Milan Tollinger a David Míka.
TJ Božetice: Nový – F. Brabec, Záhorovský, T. Hošek, P. Hošek, Bartůněk – A. Nevolný, L. Nevolný, Stejskal, Bariánek, M. Blažek, Linhart, Jak. Dvořák, Mareš. Trenér Radek Štědronský.
Hrálo se 2. listopadu 2019.

HC Milevsko 2010 – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 3:7 (0:3, 0:3, 3:1)
43. T. Bílek, 48. Bouška, 54. Šimák (Fořt) – 9. Holub (J. Šafář, Kantor), 12. Kantor ((Moudrý), 16. Moudrý, 22. J. Kříž, 26. Schmidmayer (Miler), 32. Vácha, 59. Kašper.
Rozhodčí: F. Svoboda – J. Beránek, Komzák.
Vyloučení: 7:7.
Využití: 0:2.
Diváků: 315.
HC Milevsko: Marek Čunát (32. Princ) – Jíška, Bouška, Hastrman, Milan Čunát, J. Havran, A. Hájek – Radosta, Šimák, Hamerle, T. Bílek, J. Müller, Fořt, Mich. Jelínek, Pouch, Pletka. Trenér Michal Štych.
TJ Hluboká: Dašek – L. Dušek, Formánek, Žlůva, R. Heřmánek, Kašper, J. Kříž – Schmidmayer, Miler, J. Šafář, Vácha, Moudrý, E. Bahula, Kantor, Matěj Dvořák, Holub. Trenéři Miroslav Šulista a Petr Bělohlav st.

HC Strakonice – HC Slavoj Č. Krumlov 2:9 (1:3, 1:3, 0:3)
3. Mikeš (Jiřinec, M. Müller), 36. M. Müller – 6. M. Lukeš (Klíma, Unger), 12. Unger (M. Lukeš, Gallistl), 15. Unger (M. Lukeš, Gallistl), 27. Hakl (F. Čížek), 29. Berný (Klíma), 35. Hakl (Michalec), 52. Vondřich (J. Krcho), 57. J. Krcho (D. Svoboda, Břečka), 58. M. Lukeš (Břečka, D. Svoboda).
Rozhodčí: Šperl – Mart. Šesták, Karlín.
Vyloučení: 8:10, navíc Topinka (Strakonice) 10 minut, M. Hrubý (Strakonice) 5 minut + do konce, F. Čížek (Č. Krumlov) 10 minut + do konce.
V oslabení: 0:3.
Diváků: 587.
HC Strakonice: Myslivec (41. Vastl) – L. Hrubý, D. Kovář, Topinka, M. Hrubý, Hodánek, Jar. Hřebíček, od 41. navíc D. Škoda, Kopenec – Křenek, T. Růžička, Ruda, J. Švec, Dlouhý, J. Šuhaj, Mikeš, M. Müller, Jiřinec, P. Řehoř. Trenéři Martin Všetečka a Luboš Krupka.
Č. Krumlov: Spáčil – F. Čížek, Gallistl, D. Svoboda, Břečka, Šimek – M. Lukeš, Unger, Klíma, Vodička, J. Krcho, Vondřich, Michalec, Hakl, Berný. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek.

TJ Loko Veselí nad Lužnicí – OLH Spartak Soběslav 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
14. Klimeš (Nehoda), 25. Vlach (Klimeš, R. Benda), 49. J. Míchal (Syrovátka), 57. Arnold (Mikeska) – 9. Hraňo (Žákovský, Kanov), 20. Hák (Kanov, T. Tržil), 56. Žákovský TS.
Rozhodčí: Kraval – Diviš, Mašek.
Vyloučení: 11:11, navíc J. Benda (Veselí) 10 minut, J. Dvořák (Soběslav, 2. gólman) do konce.
Využití: 3:1.
Diváků: 451.
Loko Veselí: F. Dvořák – L. Míchal, Brůžek, Nehoda, J. Benda, Štěcha, Krampl, Čančura – Fr. Bárta, Mikeska, Syrovátka, Klimeš, R. Benda, Vlach, J. Míchal, Arnold, Dušák. Trenér Josef Vachulka.
Sp. Soběslav: Baloun – Kanov. T. Tržil, Jiří Kubeš, Hubáček, V. Pánek, A. Čížek – Hák, Žákovský, Hraňo, Kaisler, Píha, M. Kučera, O. Pánek, Mart. Novák, J. Škoda. Trenér David Pánek.

25. 04. 2024 Exbudějovický obránce a bývalý reprezentant Libor Zábranský st., kterého současná veřejnost vnímá jako trenéra a především majitele extraligové Komety Brno, aktuálně vstoupil také do fotbalové Zbrojovky Brno jako osmdesátiprocentní vlastník. V blízké budoucnosti by měly stát vedle sebe zbrusu nové stadionu obou klubů.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstane s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v sestavě si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupí do šampionátu 25. dubna zápasem proti Švýcarsku.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.