Kolik gólů vstřelí nebo připraví Tereza Vanišová na MS v Calgary? Od trenéra sklízí chválu

20.08.2021


Na ledě Winsport Areny v kanadském Calgary, největším městě prérijní provincie Alberta, startuje v pátek 20. srpna mistrovství světa žen. Původně se šampionát měl konat na vrcholu sezony 2020–21 v kanadských městech Halifax a Truro, provincie Nova Scotia, ale obavy z šíření covidu-19 si vynutily pozdější termín. Český tým zahájí turnaj proti Dánsku první hrací den od 20 hodin našeho času. Jednu z útočných formací povede Jihočeška Tereza Vanišová.


CALGARY / JIŽNÍ ČECHY – Aktuálně pětadvacetiletá hráčka se narodila ve Strakonicích, kde také začínala s hokejem po vzoru staršího bratra Marka Vaniše. Pokračovala v Písku, pražské Slavii, Plzni a Příbrami, pět sezon hrála univerzitní hokej v zámoří. S profesionálním týmem Boston Pride loni získala cennou trofej Isobel Cup, obdobu mužského Stanley Cupu. Od ročníku 2021 – 22 bude nastupovat za švédský Leksands IF. Když necestuje po světě za hokejem, relaxuje doma ve Štěkni na Strakonicku. Hlavní kouč ženské reprezentace Tomáš Pacina vykreslil pro server hokej.cz krátce před začátkem bojů v Calgary portréty všech pětadvaceti svěřenkyň. Jak trenér vidí Terezu Vanišovou?  

„Jedna z nejlepších bruslařek na světě, o tom vůbec není pochyb,“ uvádí Tomáš Pacina pro hokej.cz. „Má klid na puku. V tréninku nedávno dala jeden gól a takový klid, jaký předvedla, měli snad jen Mario Lemieux nebo Ivan Hlinka. Na dresu má číslo 21, takže jí říkáme Ivan. Bruslí s takovým klidem, ladností a přehledem… Když se na ni díváte, vypadá jako by se vznášela nad ledem. Může být F1 na forčeku a zároveň bude zpátky jako F1 v naší třetině. Nikdo ji nepřebruslí. Je to výjimečná hráčka s výjimečným talentem. Navíc do toho dává odhodlanost. Je vůdčí osobností své lajny, vede ji jako centr. Hráčka takového kalibru zkrátka musí převzít zodpovědnost jak za sebe, tak za lajnu, což se krásně učí a roste pro výjimečnou světovou hráčku. Jinak Terezka symbolizuje neustálý humor, vtipkování a zlehčování situace. Miluje život. Je všestranná, výborně hraje i tenis. Když ji vidím, vybaví se mi radost a lehkost.“

(lho)


Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie