Kladnu nepomohly retro dresy. Plný počet bodů si odvezli hokejisté Motoru

15.11.2018

Chance 1. liga měla na programu kompletní 23. kolo. Českobudějovický Motor potvrdil vedoucí postavení v tabulce těsným vítězstvím na kladenském ledě. Domácí dvakrát vedli, hosté vždy pohotově vyrovnali. Rozhodující trefu zaznamenal v 57. minutě z přesilovky Zdeněk Doležal. Na čele prvoligového pořadí se začal od pronásledovatelů oddělovat tandem Motor – Dukla Jihlava, přičemž Jihočeši si udrželi čtyřbodový náskok.

KLADNO – Středočeši podruhé v sezoně vyrukovali v retrodresech připomínajících jejich první ligový titul z roku 1959. Stále bez Jaromíra Jágra, jenž zřejmě nastoupí až po Novém roce, i bez Tomáše Plekance, který začal trénovat s mužstvem po návratu z Montrealu, ale chystá se kývnout na některou z extraligových nabídek. Do sestavy se naopak vrátili uzdravení borci Jiří Říha, Petr Vampola a Tomáš Redlich. Dres Motoru po pauze oblékli zkušení hráči Miloslav Čermák s Martinem Heřmanem, kteří zůstali na tribuně po nevydařeném venkovním dvojzápase v Benátkách a Prostějově, a také juniorský reprezentant Martin Beránek.

Z vedoucí trefy Patrika Machače ve druhé části se domácí radovali sedm minut, než Mitch Fillman při hře čtyři na čtyři prostřelil Adama Brízgalu. Na gól Adama Kubíka ze 45. minuty odpověděl Lukáš Endál z přesilovky o dvě minuty později. Vítězný gól dal Zdeněk Doležal bekhendem znovu v přesilovce.  Kladenským hokejistům zbývaly necelé čtyři minuty na vyrovnání, zkusili power play, ale bezvýsledně. „Chvílemi jsme měli více ze hry, chvílemi Budějovice. Pak se štěstí přiklonilo na stranu soupeře,“ uvedl kouč poražených David Čermák. „Dokázali jsme zvítězit na hřišti týmu, který hraje velmi dobrý hokej,“ těšilo budějovického trenéra Václava Prospala.

Chance 1. liga, 23. kolo:

HC Rytíři Kladno – ČEZ Motor Č. Budějovice 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
25. Machač, 45. Kubík (Machač, Nash) – 32. Fillman (Bradley, Kutlák), 47. Endál (M. Novák, Gilbert), 57. Doležal (Pavlin, Strmeň).
Rozhodčí: Wagner, Valenta – Beneš, Štofa.
Vyloučení: 6:4.
Využití: 1:2.
Střely na branku: 27:35.
Nejlepší hráči: Machač – Endál.
Diváků: 2 759.
ČEZ Motor: Strmeň – Fillman, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml., Plášil, Vydarený – Endál, Gilbert, M. Novák, R. Heřman, R. Přikryl, M. Čermák, Babka, Dančišin, Šimánek, Zd. Doležal, Bradley, M. Beránek. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 14. listopadu.

(red)

16. 12. 2018 Obránce Václav Svach, který je odchovancem Strakonic a nastupuje za Motor Č. Budějovice, dostal pozvánku do reprezentačního týmu sedmnáctiletých na přípravný kemp a trojici přátelských utkání s Finskem. Akce se uskuteční v Kladně a Slaném od 25. do 30. prosince.
16. 12. 2018 Česká veteránská reprezentace zvítězila 8:4 nad veterány Pardubic v exhibičním winter classic utkání při příležitosti otevření Zimního sportovního parku na Dostihovém závodišti v Pardubicích. V barvách vítězného týmu se zapojili bývalí extraligoví hráči Českých Budějovic a reprezentanti František Ptáček (1 + 0), Václav Král (2 + 3), František Mrázek (3 + 1) a Filip Turek (0 + 2).
15. 12. 2018 Extraliga dorostu, 2. část, skupina D, 3. kolo: Motor Č. Budějovice - HC Tábor 4:2 (1:0, 2:0, 0:2 - P 0:0, N 1:0). Góly a nahrávky: 8. Cibulka, 24. Lukeš (Petrásek), 26. Lukeš (Marhoun), nájezd Hála - 41. Cháb (Vaněk), 47. Vaněk (Matašovskjý, Cháb).