Kladno v Budvar aréně nepotřebovalo Jaromíra Jágra. Vítězství nad Motorem zařídil David Tůma

21.02.2018

Předposlední kolo základní části WSM 1. ligy vygenerovalo budějovickému Motoru druhou porážku v řadě, která Jihočechy definitivně připravila o možnost získat celkové prvenství. To připadlo Karlovým Varům, na jejichž ledě v předchozím utkání Budějovičtí padli 1:4. Stejným výsledkem se doma sklonili před Kladnem. Mnohem smutnější však byl fakt, že zopakovali nepřesvědčivý výkon, jehož kvalita v závěrečné čtvrtině soutěže postupně klesala.

Č. BUDĚJOVICE – Do obranných řad domácích se nevešel Mitch Fillman, poněkolikáté chyběl slovinský olympionik Žiga Pavlin. V ofenzivě se neobjevili Filip Vlček, Richard Nejezchleb, ani Rok Pajić, kterého znovu trápila třísla, zato naskočil uzdravený Lukáš Květoň. Hosté bez Jaromíra Jágra (o důvodech jeho absence se spekulovalo) a hlavního kouče Miloslava Hořavy st. (chřipka), jehož zastoupil asistent Pavel Patera, zvolili aktivní nástup a měli navrch. Jenže při souboji jednoho z obránců s Michalem Bártou za kladenskou klecí ve 3. minutě překočil odražený kotouč na záda brankáře Lukáše Cikánka a zapadl do klece.

Jihočechy povzbudilo šťastné vedení. Na několik minut ovládli kluziště, ale po chybném vyhození Víta Jonáka dokázali Rytíři vyrovnat. Konečné skóre stanovil hattrickem kladenský kapitán David Tůma a jeho tým získal s jistotou třetí příčku v tabulce. Domácí v závěru vyvíjeli tlak, ale potvrdilo se, že špatnou formu nelze naráz změnit pouhým mávnutím kouzelného proutku. „V prostřední části jsme polevili a Kladno se zaslouženě dostalo do vedení. Už jsme se nevrátili do tempa, přestože jsme stáhli sestavu na tři lajny. Nejely nám nohy, výkon vyšuměl do ztracena,“ přiznal trpkou pravdu Luboš Rob st.

WSM 1. liga, 51. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Rytíři Kladno 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
3. Mich. Bárta – 17. P. Machač (Tůma), 35. Tůma (Přikryl, Pekr), 36. Tůma (Štindl, Kloz), 56. Tůma (Přikryl.
Rozhodčí: Pešina, J. Doležal – Zídek, R. Špringl.
Vyloučení: 4:3, navíc Čáp (Motor) a Přikryl (Kladno) oba 10 minut.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 32:22.
Diváků: 6 421 (vyprodáno).
ČEZ Motor: Kváča – Čáp, Kutlák, R. Vráblík, Kučný, P. Pýcha ml., F. Novák – L. Květoň, J. Mikyska, V. Nedorost, Dostálek, Vampola, M. Čermák, M. Heřman, L. Rob ml., Jonák, Mich. Bárta, Galamboš, Martin Novák. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 21. února.

Ladislav Lhota

20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.