Junioři IHC Písek završili sezonu druhým místem v kvalifikaci. Kádr se příliš nezmění

02.04.2019

Juniorský celek IHC Písek pod vedením Radka Volfa a jeho asistenta Jaroslava Přibyla prošel vítězně základní částí Regionální ligy i její nadstavbou. Ve čtyřčlenné kvalifikaci o postup do extraligy obsadil druhou příčku za Slovanem Ústí nad Labem a podle regulí stanovených před sezonou si vybojoval nárok na účast mezi juniorskou elitou. Úspěšnou sezonu Jihočechů, bohužel, zakalil fakt, že vedení Českého hokeje rozhodlo o změnách v systému soutěží.


PÍSEK – Výsledky deseti utkání základní části Regionální ligy juniorů vygenerovaly trojlístek jihočeských klubů, který v pořadí IHC Písek, Motor Č. Budějovice B (tento celek měl zázemí v Soběslavi a byl namíchaný ze soběslavských a budějovických hráčů) a HC Tábor postoupil do osmičlenné nadstavby, kde měl za soupeře Žďár nad Sázavou, Třebíč, Kolín, Příbram a také Vajgar Jindřichův Hradec, který absolvoval základní část na Moravě. Náročnou nadstavbu (každý s každým dvakrát doma a venku) vyhráli znovu písečtí mladíci.  

V nadstavbě byla podle očekávání kvalitnější konkurence než v rámci Jihočeského kraje, ale tým od břehu Otavy boural jednoho protivníka za druhým. „Zvykli jsme si na zdatnější soupeře, kteří k nám postupně získávali respekt. Dařilo se nám a zhruba od prosince jsme věděli, že pokud neuděláme nějakou botu, dostaneme se do kvalifikace,“ rekapituloval trenér Radek Volf. Do bojů o extraligu vstoupili Písečáci domácí výhrou nad HC Litomyšl. „Po prvním kole hokejový svaz vydal rozhodnutí o sníženém počtu účastníků extraligy,“ mohl jen krčit rameny písecký lodivod.

Změny je zaskočily

Jeho svěřenci přesto netratili chuť a bodovali naplno v dalších třech utkáních, přičemž ve 2. kole uspěli i na ledě favorizovaného Ústí. Teprve v pátém duelu před vlastními fanoušky podlehli ústeckému Slovanu a nakonec padli také v Brně s domácími Warriors. V tu chvíli však měli v kapse druhou příčku, která za normálních okolností zajišťovala postup. „Samozřejmě nás zaskočily změny v systému juniorských soutěží, které řídící orgán avizoval uprostřed rozehraného ročníku. Máme informace, že řada klubů, hlavně moravských, si novou skutečnost nechce nechat líbit. Uvidíme, jak všechno dopadne,“ nechtěl se Radek Volf pouštět do závěrů.

Ať bude IHC Písek v nejbližším období účinkovat v juniorské extralize nebo zreorganizované druhé nejvyšší soutěži, v každém případě uplynulý ročník 2018 – 19 zůstane výrazným písmem zapsaný do klubové historie. Juniorský tým byl hodně mladý, tvořili ho převážně hráči ročníku 2001. Dva byli narození v roce 2000 a pouze čtyři (Stauber, A. Novák, Hora, R. Kříž) odcházejí kvůli věku. Mnozí již koketovali s dospělou kategorií. Kapitán týmu Vojtěch Šuhaj se zabydlel v druholigovém áčku, kde naskakoval i půltucet jeho kolegů. Přibyl s Novotným okusili Krajskou ligu ve Vimperku, Petřík s Tampierem v Milevsku, další hráli za Radomyšl. Písecký hokej má budoucnost.  

Junioři IHC Písek v sezoně 2018 – 19:

Brankáři: Richard Kříž, Petr Vojtěch Buchta, Štěpán Maleček, Filip Hořejší
Obránci: Ondřej Hora, Dominik Houdek, David Pelant, Jan Tampier, Jan Kurfürst, Michal Řezáč, Vojta Kajtman, Štěpán Kacbunda, Luboš Jirka Kukla, Tomáš Kocour
Útočníci: Vojtěch Šuhaj (kapitán), Matěj Přibyl (zástupce kapitána), Matěj Novotný (zástupce kapitána), Daniel Lamač, Josef Matašovský, Matěj Fríd, Václav Pechlát, Josef Lechnýř, Tomáš Stauber, Adam Novák, Ondřej Smetana, Václav Brož, Milan Petřík, Martin Žák
Hlavní trenér Radek Volf st., asistent Jaroslav Přibyl ml., vedoucí týmu Jaroslav Přibyl st. a František Livka

Ladislav Lhota

 

Krátké zprávy
03. 07. 2020 Druholigový Písek přivedl po brankáři Martinu Hauserovi zpátky do mužstva také zkušeného beka a před časem píseckého kapitána Martina Parýzka, spolu s ním i produktivního forvarda Jana Sýbka. Oba jsou klubovými odchovanci a loni působili v Německu. Nové vedení píseckých Králů hodlá na této trojici vybudovat osu týmu. Záměrem je získat ještě zkušeného útočníka Petra Hučka, ten ale koketuje s možností působit v zahraničí.
02. 07. 2020 Tomáš Cibulka a Filip Petrásek z Motoru Č. Budějovice figurují v seznamu náhradníků reprezentačního týmu U17 pro přípravný kemp v Plzni a následné trojutkání se Švýcarskem v Zuchwilu. Akce se uskuteční v termínu 19. - 26. července. Manažerem výběru je českobudějovický Radek Ťoupal.
01. 07. 2020 Jednadvacetiletý gólman Jiří Patera, jenž v sezoně 2016-17 nosil dres Motoru České Budějovice (hrál za juniory, starší dorost a byl k dispozici A-týmu), aktuálně podepsal tříletý nováčkovský kontrakt s klubem NHL Vegas Golden Knights. Předchozí dvě sezony prožil odchovanec pražské Slavie v juniorské WHL, kde nosil dres Brandon Wheat Kings.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web