Junioři budějovického DDM otočili skóre v duelu s dvacítkou Austrálie těsně před koncem

02.01.2017

Účastník jihočeské Krajské ligy juniorů posílený trojicí hráčů z dalších klubů v regionu se vytáhl na reprezentační dvacítku Austrálie. Budějovičtí mladíci nesložili zbraně za stavu 1:3 po první třetině, ani při skóre 2:4 po dvou třetinách, a v závěru strhli vítězství na svoji stranu. Rozhodující gól minutu a patnáct vteřin před sirénou zařídil Pavel Samohejl z trestného střílení. Soupeři se střetli potřetí za poslední tři sezony. Poprvé se hrálo u břehu Vltavy a poprvé uspěli Jihočeši.


ČESKÉ BUDĚJOVICE – Partnerství mezi budějovickým klubem a mladými protinožci se zrodilo zásluhou Josefa Rezka, který coby odchovanec Motoru nastoupil ke dvěma extraligovým duelům za áčko, ale potom zamířil na nejmenší a hokejově exotický světadíl. Hraje tam ligovou soutěž, působí jako trenérský asistent u dvacítky a jelikož před nedávnem získal občanství, otevřela se mu cesta do reprezentačního A-týmu Austrálie, jehož dres zřejmě oblékne v závěru letošní sezony.

V Austrálii momentálně vrcholí léto a hokejisté teprve začínají trénovat na ledě. Platí to i pro reprezentační dvacítku, která se třetí rok po sobě Rezkovou zásluhou připravuje na kempu v Litoměřicích. Letos se Australané zdrží u břehu Labe do 5. ledna a následující den odlétají do Španělska, kde budou hrát světový šampionát divize 2B ve městě Logrono (asi dvě hodiny jízdy autobusem z Madridu). V rámci přípravy vždy takto na přelomu kalendářního roku se utkali s budějovickým DDM předloni v Litoměřicích (9:8 sn), loni v Lovosicích (8:5).

Klokanům došla šťáva

Letošní první vítězství Jihočechů se zrodilo na hlavní ploše Budvar arény před pěknou návštěvou 250 diváků. Slavnostní úvod s hymnami obou států byl spojený také s poděkováním za obětavou práci dlouholetému trenérovi Jaroslavu Markovi, jenž v domácím klubu působil již za úspěšné éry KDPM („pionýrák“ pravidelně obsazoval svými týmy všechny kategorie mládežnických soutěží, vychoval Jaroslava Pouzara, Jiřího Kolara či Jiřího Hálu) a ještě loni pomáhal v zázemí juniorům DDM.  

Domácí s posilami Pavlem Samohejlem (hraje KL juniorů i mužů za Vimperk, býval kapitánem staršího dorostu Motoru), Lubošem Schupplerem (Č. Krumlov) a Ondřejem Vaculíkem (Motor) v úvodní třetině odpověděli na vedoucí trefu Australanů, ale do první sirény inkasovali ještě dvakrát. Ve druhém dějství prohrávali o tři góly, snížili však na 2:4. Velký obrat se jim podařil v závěru, kdy si po trefách Jakuba Nováka, Jana Michalce a kapitána Matěje Dvořáka (spolu s Romanem Rákosníkem nastupuje současně za Hlubokou v Krajské lize mužů) vynutili faul Coreye Stringera a nařízené trestné střílení mazácky proměnil Pavel Samohejl.

Posledních 75 vteřin Jihočeši zvládli s přehledem. Nepustili Australany k power play. „Doplnili jsme tým na čtyři pětky. Pro kluky bylo skvělé, že se mohli poměřit se zahraničním soupeřem. Byl to pro ně vánoční dárek, který jim dáváme již potřetí díky velkorysosti Pepy Rezka “ usmíval se kouč František Eliáš. „Cestovali jsme nějakých pětadvacet hodin v letadle a teprve čtyři dny jsme v Česku. Měli jsme tři tréninky, rozhýbáváme nohy. Na konci našeho prvního utkání nám došla šťáva, ale splnilo to účel. Ukázaly se věci, na kterých musíme zapracovat,“ uvedl Josef Rezek. 

Přípravné mezinárodní utkání:

DDM Č. Budějovice junioři – Austrálie U20 6:5 (1:3, 1:1, 4:1)
Góly a nahrávky:
12. Jelínek, 33. Matěj Dvořák (Jelínek), 47. J. Novák (Tisoň), 54. Michalec (Weber, Ruprecht), 56. Matěj Dvořák (Hlavica), 59. Samohejl TS – 7. Cornford, 17. Carini (Lewis, Cornford), 19. Kubara (Kong, Webster), 25. Webster, 48. Santilli (Kubara).
Rozhodčí: Daniel Pražák – Milan Jindra, Martin Šesták.
Vyloučení: 2:3.
Využití: 0:0.
Diváků: 250.
DDM Č. Budějovice: Vokůrka (21. Terber, 41. Prušák) – Stolařík, Trnka, Ruprecht, Petr Bělohlav, Roman Rákosník, Musel, Beránek – Jelínek, Matěj Dvořák, Hlavica, Weber, Šafář, Michalec, Tisoň, J. Novák, Kantor, Schuppler, Vaculík, Samohejl. Trenéři František Eliáš a Pavel Pintner.
Austrálie 20: McCann (41. Tetreault) – Kubana, Kong, Marino, Tripp, Stringer, Jaunozols – Lodge, Webster, McGuiness, Cornford, Carini, Henning, Ruck, Brunt, Lewis, Sillato, Santilli. Trenéři Matti Luoma a Josef Rezek.
Hráno v Budvar aréně, 2. ledna 2017.  

Ladislav LhotaKrátké zprávy
23. 10. 2018 Extraliga juniorů, skupina C, 17. kolo: SKLH Žďár nad Sázavou - Motor Č. Budějovice 1:4 (0:0, 1:1, 0:2 - P 0:1). Góly a nahrávky vítězů: 32. Vaculík (Schwartz, Škola), 43. Schwartz (Masopust, Vaculík), 56. V. Prospal nejml. (Hubata, D. Dudáček), 62. Silný (Řezáč).
22. 10. 2018 Regionální liga juniorů, 10. kolo: Motor Č. Budějovice B (Soběslav) - HC Tábor 2:6, za vítěze skórovali Přívozník 2x, Chocholoušek, Komma, Petr Bouška, Knobloch.
21. 10. 2018 Někdejší hráči extraligového týmu Českých Budějovic Marek Posmyk, František Mrázek (nezvykle v obraně) a Václav Král nastoupili v barvách Old Timers České republiky v exhibičním utkání proti Slovensku, které se hrálo v Popradu jako připomínka 100 let od vzniku Československa. Domácí v sestavě s devíti mistry světa z roku 2002 (mezi nimi i Peter Pucher, který v současnosti obléká dres Vajgaru J. Hradec) zvítězili 8:7, za hosty dali po dvou gólech František Mrázek a Václav Král.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web