Jindřichoradecký kapitán Michal Gurka: Nečekali jsme hned výborné výsledky

19.12.2020


Hokej v Jindřichově Hradci prochází vývojovou etapou, pro niž těžko hledáme někde srovnání. V okresním městě s jednadvaceti tisíci obyvateli a jedním zimním stadionem existují tři kluby. Propletenec všemožných okolností přivedl k nečinnosti nedávno druholigový KLH Vajgar, do útlumu se dostal i následovník HC Vajgar. Štafetu drží HC Střelci, kde odstartovali práci s mládeží a letos postavili A-tým pro Krajskou ligu. Kapitánem je hradecký odchovanec Michal Gurka (36).


JINDŘICHůV HRADEC – Střelci se pustili do budování mládežnické základny od nejmenších dětí paralelně s konkurencí Vajgaru. Situace nebyla jednoduchá ani pro jednu stranu. Nicméně, v současnosti již Střelci disponují týmy všech věkových kategorií s výjimkou juniorky, jejíž vytvoření chystají na sezonu 2021–22. Od letoška zastřešují také mužstvo dospělých, které přihlásili do jihočeské Krajské ligy. Stihlo odehrát všechny zápasy úvodních pěti kol (stejně pilná byla jen Lokomotiva Veselí nad Lužnicí), než soutěž zastavil koronavirus. Celkové skóre 4:12 vedlo k jedinému vítězství a čtyřem porážkám. „Nečekali jsme hned výborné výsledky. Hlavní bylo dát se do kupy,“ říká Michal Gurka.

Kádr seniorského týmu vyšel z loňské soupisky HC Vajgar. Hradečtí prožili nepovedený ročník. Nefungovala kabina, hromadily se neshody. Série špatných výsledků prohlubovala krizi. „Většina kluků si nesedla s hrajícím koučem Zdeňkem Ondřejem. Vedlo to ke kontaktu se Střelci, od nichž jsme potom dostali nabídku a čas na rozmyšlenou. Nakonec jsme se rozhodli, že půjdeme pod Střelce, kteří se už brzy mohou stát kompletním klubem od přípravky po chlapy. Všechno bude pod jednou hlavičkou. Vnímám to jako osvobozující krok pro hradecký hokej, veřejnost i radnici, která přispívá finančně,“ konstatuje kapitán, jenž nosil céčko už předchozí dvě sezony.

Sčítaly se drobnosti a někteří hráči odcházeli

Rozchod s bývalým klubem nebyl bezbolestný. „Pozvali mě na valnou hromadu Vajgaru. Svoje vyjádření k situaci jsem ale nenašel v oficiálním zápisu,“ lituje Michal Gurka, programátor ve strojírenství, jenž prožil na hradeckém ledě celou kariéru. Dlouho nosil dres Velké Radouně nebo Žirovnice, které tady nacházely zázemí. Ze stěžejních opor Vajgaru se nepřesunuli ke Střelcům pouze veterán Peter Pucher nebo Ota Lazorišák, jenž se domluvil s Jiskrou Humpolec, svým dřívějším působištěm. „Sled událostí mě mrzí vůči Peťovi Pucherovi, který do Hradce jezdil obětavě ze Znojma. Je to skvělý hokejista a super chlap,“ povídá zkušený křídelník o slovenské ikoně.

Jak došlo k hradeckému rozklížení? „Bývalý hráč a trenér Vladimír Reisner, který nás vede i nyní ve Střelcích, poskládal mužstvo Žirovnice. Hrálo úspěšně Krajskou ligu a Zdeněk Ondřej ho přemluvil, aby s celým týmem přešel do nově vzniklého HC Vajgar. Jenže zakrátko jej vyhodil ze střídačky. Zkazilo to atmosféru. Sčítaly se drobnosti a někteří kluci odcházeli. I potom, co jsme získali titul,“ nadzvedá pokličku Michal Gurka, jenž před léty ve Vajgaru nakoukl také do 2. ligy. Mezi krajskými mantinely zahájil šestnáctou sezonu (ročník 2015–16 vynechal po operaci křížového vazu). Možná bude hodně krátká. Kvůli covidu. „Nesdílím optimismus, že se to dohraje,“ přiznává.

Ladislav Lhota   

  


Krátké zprávy
07. 05. 2021 Exbudějovický gólman Petr Kváča (23, nyní Liberec) si odbyl premiéru v reprezentačním A-týmu při vítězství 2:1 nad Slovenskem na pražském ledě. Podal velmi dobrý výkon a stal se v pořadí již 42. debutantem národního mužstva v sezoně 2020-21 pod vedením kouče Filipa Pešána.
07. 05. 2021 Kapitán A-týmu Hluboké nad Vltavou Josef Miler se raduje z druhého přírůstku do rodiny. Syn Adam (2.7 kg) i maminka jsou v pořádku. Gratulujeme.
07. 05. 2021 Do extraligového Madeta Motoru zamířil další třicátník a Nejihočech - doposud litvínovský obránce David Štich (32), jenž vystřídal v extralize již sedm klubů (376 utkání, 15 gólů) a čtyřikrát oblékl dres reprezentačního A-týmu. Plzeňský rodák a odchovanec podepsal smlouvu u břehu Vltavy na jeden rok.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie