Jihočeští střelci usnuli jako Šípková Růženka. Porážky s nulou jsou bolestné i v přípravě

29.08.2017

Celek Motoru absolvoval generálku na WSM 1. ligu v Kladně, kde nedokázal reprizovat vítězství 3:1 dosažené v Budvar aréně 17. srpna, ba vůbec neskóroval. Bilanci devíti přípravných zápasů uzavřel na třech vítězstvích a šesti porážkách (jedna v prodloužení). Vedle toho Budějovičtí odmítli nabídku sehrát desátý mač ve Štýrském Hradci. Druholigový Tábor nevyužil doma příležitost oplatit Havlíčkovu Brodu pět dní starou porážku a padl také bez dosaženého gólu.

KLADNO / TÁBOR – Budějovičtí nastoupili s Davidem Gábou v brance, aby se rozchytal před prvoligovou premiérou v Litoměřicích (9. září), neboť Petr Kváča odlétá první zářijovou sobotu na kemp Colorada Avalanche. Ze zdravotních důvodů chyběli Filip Vlček, Vlastimil Dostálek a Lukáš Květoň. Mužstvo doplněné mladíky nenašlo recept na překonání kladenského gólmana Lukáše Cikánka. Pouze Václav Nedorost ve druhém dějství trefil tyčku.

Středočeši se rovněž nepředvedli jako extra kanonýři, ale po jednom vstřeleném gólu v každé třetině jim stačilo k úspěchu. „V prvních třech nebo čtyřech minutách jsme měli kliku, že jsme nedostali gól. Nechávali jsme hráče za sebou a Budějovice mohly klidně dát dva nebo tři góly. Naštěstí nás podržel Cigi. Potom už jsme byli lepší, měli jsme lepší pohyb a konečně tam byl důraz do brány. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě,“ komentoval kouč Pavel Patera teprve druhé vítězství Kladna v přípravě.

Ze dvou po sobě jdoucích duelů s Havlíčkovým Brodem nasbírali táborští „kohouti“ tristní skóre 2:15, mohou se však zvednout ve zbývajících duelech v Kolíně a doma s M. Budějovicemi resp. Kolínem. „Místo, abych se radoval z krásné hry, kterou je hokej, tak špatně spím a přibývají mi vrásky,“ postěžoval si kouč Tomáš Matušík. „Nestačili jsme Brodu bruslařsky, kombinačně, střelecky. Soupeř byl skutečně lepší. Hledáme posily, s aktuálním kádrem by další výsledky byly obdobné. Dnes už jsme jednali v Českých Budějovicích,“ prozradil.

Přípravná utkání:

HC Rytíři Kladno – ČEZ Motor Č. Budějovice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
8. Kubík (Kehar, Redlich), 36. Redlich, 47. Lorraine (Kaut).
Rozhodčí: Pavlovič – Kučera, Ondráček.
Vyloučení: 3:5.
Využití: 0:0.
Diváků: 765.
ČEZ Motor: D. Gába – Fillman, F. Novák, R. Vráblík, P. Pýcha ml., Kutlák, Marcel, Pavlin – Crowder, Pajić, V. Nedorost, M. Čermák, Galamboš, M. Novák, Šulek, M. Heřman, Doktor, Dančišin, Toman, Káník. Trenéři Antonín Stavjaňa, Martin Štrba a František Bombic.
Hráno 29. srpna.

HC Tábor – BK Havlíčkův Brod 0:6 (0:3, 0:0, 0:3)
Góly a nahrávky: 3. Chlubna (Beneš, Ludvík), 16. Endál (Kulhánek, Milfait), 18. Milfait (Endál), 46. Milfait (Přidal, T. Semrád), 55. Endál, 56. Šuhaj (T. Semrád).
Rozhodčí: Urban – Lang, Matějček.
Vyloučení: 7:5, navíc Marcel Dvořák (Tábor) a Mich. Semrád (H. Brod) oba 10 minut.
Využití: 0:3.
Diváků: 250.
HC Tábor: D. Novák – Tesař, Bouška, Raiterman, K. Černý, Marcel Dvořák, Košař – R. Heřman, Kadilák, Blažek, Seidl, J. Matušík, J. Březina, Urbanec, R. Pechánek, Škrdleta. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.

19. 10. 2017 Do třetího ročníku ankety Sympaťák WSM Ligy nominoval každý klub druhé nejvyšší soutěže po jednom hráči. Vedle čtrnácti kandidátů dostali ještě dva další borci divokou kartu. Z Motoru České Budějovice padla volba na brankáře Petra Kváču, za tým Ústí nad Labem se bude ucházet o přízeň hlasujících fanoušků písecký odchovanec David Bernad. Loňský vítěz Mitch Fillman využil svého práva a přidělil divokou kartu současnému spoluhráči Václavu Nedorostovi. Na seznamu jsou další tři exbudějovičtí hokejisté - Vítězslav Bílek za Stadion Litoměřice, Milan Mikulík za Frýdek-Místek a Petr Kolmann za Benátky nad Jizerou.
19. 10. 2017 Prestižní turnaj World Hockey Challenge, který se uskuteční v kanadském Dawson Creek na přelomu října a listopadu, si mohou zahrát budějovičtí mladíci Matěj Toman se Šimonem Kubíčkem, kteří dostali pozvánku do reprezentační sedmnáctky pro tuto akci. Mezi náhradníky figuruje jejich spoluhráč z Motoru Martin Beránek. Manažerem týmu je budějovický Radek Ťoupal.
18. 10. 2017 Školení nových rozhodčích třídy M (minihokej) se uskuteční v českobudějovickém sídle KVV ČSLH, Skuherského ul. č. 14, v pondělí 23. října pd 16 hodin. Přihlášku k účasti lze vyhledat v úředních zprávách na této stránce.