Jihočeští druholigisté ukončili rok 2021 výhrami. Lukáš Endál a Jakub Čížek přidali hattrick

29.12.2021


Dva dny před Silvestrem se účastníci druholigové skupiny Jih rozloučili s rokem 2021. Celky Tábora a Písku se prostřílely ve 26. kole k plnému bodovému zisku. Táborští „kohouti“ zvýšili náskok v čele tabulky na devět bodů, písečtí Králové se odpoutali ode dna a přeskočili mužstvo Řisut o dva body. Z individuálních počinů upoutaly pozornost hattricky Lukáše Endála a Jakuba Čížka, čtyři kanadské body Josefa Hasmana a čisté konto plus gólová asistence Tadeáše Dvořáka.


TÁBOR / KLATOVY – Lídr skupiny vyrukoval proti Řisutům se sedmi beky a čtyřmi útočními řadami (v Táboře se pracuje na příchodu ještě jednoho útočníka a jednoho obránce pro rozšíření kádru na play off). Domácím se vydařil úvod korunovaný třemi trefami a přestože urputný soupeř kladl odpor, projevil se výkonnostní rozdíl mezi oběma týmy. „Kohouti“ si pouze trochu zkomplikovali průběh druhého dějství zbytečnými tresty, ale ubránili všechna oslabení a dokázali skórovat při hře tři na čtyři. „Ve druhé přestávce byla promluva k disciplíně. Potom jsme se vrátili k naší hře. Do konce roku jsme si vybudovali pozici, teď nás čeká nová a nejdůležitější etapa,“ uvedl kouč Arpád Györi.

Písečtí hokejisté se čtyřmi juniory v sestavě (Štěpán Maleček, David Kouba, Matouš Hail, Jan Janoch) na klatovském ledě od počátku prohrávali. Když ale snížili z jejich pohledu na 2:3, počala se karta zvolna obracet. Za stavu 3:3 získali vedení ještě jednou domácí, načež hosté otočili. Klatovští srovnali na 5:5, ale Králové rozhodli o výsledku dvěma trefami v 60. minutě. Naposledy se měnil stav sedm vteřin před sirénou. Kuriozitou byly dva góly dosažené v oslabení na každé straně. Písecký trenér Milan Filipi se dočkal vítězství až při svém čtvrtém pobytu na střídačce, kde nahradil Karla Herra. „Ve třetí části to byla divočina,“ usmíval se asistent Václav Šrámek. „Škoda, že chodí málo diváků,“ zalitoval.    

2. liga, skupina Jih, 26. kolo:

HC Tábor – HC Řisuty 8:0 (3:0, 1:0, 4:0)
Góly a nahrávky:
4. Endál (J. Matušík, Seidl), 6. Hasman (Mil. Dančišin, K. Černý), 14. Endál (Hasman, D. Havelka), 38. Hajič (Hasman), 47. Endál (Hasman, Hajič), 52. T. Pařízek (T. Dvořák), 53. Matiášek (Jan Bárta, L. Švec), 60. D. Havelka (J. Matušík).
Rozhodčí: Zeliska – Thuma, E. Hlinka.
Vyloučení: 7:4, navíc Prášek (Tábor) 5 minut + do konce.
Využití: 2:0.
V oslabení: 1:0. 
Střely na branku: 44:17.
Diváků: 967.
Nejlepší hráči: Lukáš Endál – Petr Janeček.
HC Tábor: T. Dvořák – Hajič, P. Zíb, D. Havelka, K. Černý, T. Pařízek, Radoš, Hubata – Endál, Mil. Dančišin, Hasman, Šulek, J. Matušík, Seidl, Prášek, Zayml, Jan Bárta, Chocholoušek, Matiášek, L. Švec. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hrálo se 29. prosince 2021.

SHC Klatovy – IHC Králové Písek 5:7 (1:1, 2:1, 2:5)
Góly a nahrávky:
6. Michel (Walter, Tulačka), 24. Uhlík, 30. J. Roubal (M. Kolda), 46. Uhlík (D. Roubal), 55. Michel (Tulačka, Jiří Beránek) – 9. D. Dudáček (Sýbek, L. Volf), 31. J. Čížek (L. Bednařík, Dosek), 43. V. Šuhaj (Sýbek), 49. J. Čížek (Dosek), 54. J. Čížek (L. Bednařík), 60. Sýbek (V. Šuhaj, D. Dudáček), 60. L. Volf (V. Šuhaj).
Rozhodčí: Šmika – Hradil, F. Sýkora.
Vyloučení: 5:4, navíc Walter (Klatovy) do konce.
Využití: 1:1.
V oslabení: 2:2.
Diváků: 150.
Nejlepší hráči: David Michel – Jakub Čížek.
IHC Písek: Maleček – F. Novák, D. Dudáček, D. Kouba, Dosek, Hail, Tampier – L. Volf, V. Šuhaj, Sýbek, Janouch, J. Čížek, L. Bednařík, M. Novotný, Januška, T. Rod ml., J. Volf, V. Brož. Trenéři Milan Filipi, Václav Šrámek a Pavel Hejl.
Hrálo se 29. prosince 2021.  

(lho)Krátké zprávy
09. 08. 2022 Písecký odchovanec Adam Měchura jednou gólovou asistencí přispěl k vítězství českého reprezentačního týmu nad Slovenskem v poměru 5:4 při ostrém vstupu do světového šampionátu dvacetiletých na ledě kanadského Edmontonu.
09. 08. 2022 Příprava juniorů: Motor Č. Budějovice - Hokejová akademie Linec 6:0, góly Turek a Kříž po 2, Sochor, Hohenberger.
09. 08. 2022 Extraligový Motor ve svém druhém přípravném utkání utrpěl nepříjemný debakl. Rytíři Kladno - Motor Č. B. 7:2 (3:0, 2:2, 2:0). Góly za poražené dávali Vojtěch Tomeček (při své premiéře v budějovickém dresu) a Kristofers Bindulis. Hrálo se v Příbrami.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie