Jihočeští druholigisté ukončili rok 2021 výhrami. Lukáš Endál a Jakub Čížek přidali hattrick

29.12.2021


Dva dny před Silvestrem se účastníci druholigové skupiny Jih rozloučili s rokem 2021. Celky Tábora a Písku se prostřílely ve 26. kole k plnému bodovému zisku. Táborští „kohouti“ zvýšili náskok v čele tabulky na devět bodů, písečtí Králové se odpoutali ode dna a přeskočili mužstvo Řisut o dva body. Z individuálních počinů upoutaly pozornost hattricky Lukáše Endála a Jakuba Čížka, čtyři kanadské body Josefa Hasmana a čisté konto plus gólová asistence Tadeáše Dvořáka.


TÁBOR / KLATOVY – Lídr skupiny vyrukoval proti Řisutům se sedmi beky a čtyřmi útočními řadami (v Táboře se pracuje na příchodu ještě jednoho útočníka a jednoho obránce pro rozšíření kádru na play off). Domácím se vydařil úvod korunovaný třemi trefami a přestože urputný soupeř kladl odpor, projevil se výkonnostní rozdíl mezi oběma týmy. „Kohouti“ si pouze trochu zkomplikovali průběh druhého dějství zbytečnými tresty, ale ubránili všechna oslabení a dokázali skórovat při hře tři na čtyři. „Ve druhé přestávce byla promluva k disciplíně. Potom jsme se vrátili k naší hře. Do konce roku jsme si vybudovali pozici, teď nás čeká nová a nejdůležitější etapa,“ uvedl kouč Arpád Györi.

Písečtí hokejisté se čtyřmi juniory v sestavě (Štěpán Maleček, David Kouba, Matouš Hail, Jan Janoch) na klatovském ledě od počátku prohrávali. Když ale snížili z jejich pohledu na 2:3, počala se karta zvolna obracet. Za stavu 3:3 získali vedení ještě jednou domácí, načež hosté otočili. Klatovští srovnali na 5:5, ale Králové rozhodli o výsledku dvěma trefami v 60. minutě. Naposledy se měnil stav sedm vteřin před sirénou. Kuriozitou byly dva góly dosažené v oslabení na každé straně. Písecký trenér Milan Filipi se dočkal vítězství až při svém čtvrtém pobytu na střídačce, kde nahradil Karla Herra. „Ve třetí části to byla divočina,“ usmíval se asistent Václav Šrámek. „Škoda, že chodí málo diváků,“ zalitoval.    

2. liga, skupina Jih, 26. kolo:

HC Tábor – HC Řisuty 8:0 (3:0, 1:0, 4:0)
Góly a nahrávky:
4. Endál (J. Matušík, Seidl), 6. Hasman (Mil. Dančišin, K. Černý), 14. Endál (Hasman, D. Havelka), 38. Hajič (Hasman), 47. Endál (Hasman, Hajič), 52. T. Pařízek (T. Dvořák), 53. Matiášek (Jan Bárta, L. Švec), 60. D. Havelka (J. Matušík).
Rozhodčí: Zeliska – Thuma, E. Hlinka.
Vyloučení: 7:4, navíc Prášek (Tábor) 5 minut + do konce.
Využití: 2:0.
V oslabení: 1:0. 
Střely na branku: 44:17.
Diváků: 967.
Nejlepší hráči: Lukáš Endál – Petr Janeček.
HC Tábor: T. Dvořák – Hajič, P. Zíb, D. Havelka, K. Černý, T. Pařízek, Radoš, Hubata – Endál, Mil. Dančišin, Hasman, Šulek, J. Matušík, Seidl, Prášek, Zayml, Jan Bárta, Chocholoušek, Matiášek, L. Švec. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hrálo se 29. prosince 2021.

SHC Klatovy – IHC Králové Písek 5:7 (1:1, 2:1, 2:5)
Góly a nahrávky:
6. Michel (Walter, Tulačka), 24. Uhlík, 30. J. Roubal (M. Kolda), 46. Uhlík (D. Roubal), 55. Michel (Tulačka, Jiří Beránek) – 9. D. Dudáček (Sýbek, L. Volf), 31. J. Čížek (L. Bednařík, Dosek), 43. V. Šuhaj (Sýbek), 49. J. Čížek (Dosek), 54. J. Čížek (L. Bednařík), 60. Sýbek (V. Šuhaj, D. Dudáček), 60. L. Volf (V. Šuhaj).
Rozhodčí: Šmika – Hradil, F. Sýkora.
Vyloučení: 5:4, navíc Walter (Klatovy) do konce.
Využití: 1:1.
V oslabení: 2:2.
Diváků: 150.
Nejlepší hráči: David Michel – Jakub Čížek.
IHC Písek: Maleček – F. Novák, D. Dudáček, D. Kouba, Dosek, Hail, Tampier – L. Volf, V. Šuhaj, Sýbek, Janouch, J. Čížek, L. Bednařík, M. Novotný, Januška, T. Rod ml., J. Volf, V. Brož. Trenéři Milan Filipi, Václav Šrámek a Pavel Hejl.
Hrálo se 29. prosince 2021.  

(lho)Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie