Jihočeský hokej v době covidové: Kronika sezony 2020–21 bude cenným dokumentem

24.06.2021


V rámci losovacího aktivu krajských soutěží se konal v Budvar aréně křest čerstvě vydané publikace Jihočeský hokej v době covidové. Shrnuje nejpodstatnější události spojené s hokejovým děním v kraji a jako kronika velmi neobvyklé sezony 2020–21 se jednou stane cenným archivním dokumentem. Na 182 celobarevných stranách se najdou všichni jihočeští hokejisté, kteří zasáhli do extraligy, 2. ligy, Krajské ligy a Univerzitní ligy.


Č. BUDĚJOVICE – Sezonu 2020–21 na tuzemském ledě absolvovali kompletně jenom profesionálové v Tipsport extralize a Chance 1. lize, byť převážnou část kvůli pandemii covidu-19 bez přítomnosti diváků. Figuroval mezi nimi jediný jihočeský tým, extraligový Madeta Motor České Budějovice. Zbývající soutěže s amatérským statutem těžce paběrkovaly. Odehrálo se pár zápasů. Pořadí v tabulkách se měnilo naposledy 10. října. Stadiony musela opustit veškerá mládež. „Jestliže se v jiných evropských zemích podařilo nastavit zpřísněné podmínky pro sportování, nebyl dle mého názoru důvod, aby to nešlo i u nás,“ konstatuje v úvodu publikace Evžen Kostka, předseda Jihočeského hokeje.   

Knížka Jihočeský hokej v době covidové vyšla experimentálně nákladem dvou set kusů (digitální tisk) a přednostně se bude expedovat zájemcům z jihočeských klubů. Cena za jeden výtisk činí 220 korun pro kluby, 290 korun ve volném prodeji. V omezeném počtu nabídne publikaci českobudějovické knihkupectví Duha v Plachého ulici (jen několik metrů od náměstí Přemysla Otakara II.).

(red) Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie