Play off na jihu začalo domácími výhrami Veselí a Strakonic. Venku uspěly Milevsko a Humpolec

09.03.2018

Čtyřmi zápasy se shodnými začátky v 19 hodin odstartovalo čtvrtfinále play off Krajské ligy mužů. Hokejisté Strakonic převzali pohár pro vítěze základní části a oslavili zisk trofeje zdařilým vstupem do vyřazovacích bojů, když po dramatickém průběhu zdolali na svém ledě notně oslabený hradecký Vajgar. V Č. Krumlově se konal souboj brankářů a vyšel lépe pro Humpolec. Tým Radomyšle překvapivě vysoko podlehl Milevsku, hráči Veselí udolali Vimperk až v prodloužení.

JIŽNÍ ČECHY – Strakoničtí povolali poprvé v sezoně Dušana Vlčka z B-týmu a po dvouměsíční pauze nasadili Tomáše Růžičku (práce v zahraničí) resp. Davida Rudu (zranění). Hostům z Vajgaru chybělo pět borců základní sestavy, během utkání odstoupili Michal Stach a Tomáš Kalvas. Přesto šel Hradec do vedení. Domácí otočili na 4:1, ale hosté se přiblížili dvěma góly. V přesilovce pět na tři pečetil David Ruda. „Z počáteční nervozity jsme se dostali po vyrovnání na 1:1. Přidali jsme a získali náskok. Soupeř to nevzdal, ale pohlídali jsme si závěr,“ líčil vedoucí týmu Jaroslav Papež. „Za stavu 3:4 jsme se nadechovali k náporu, ale zastavil nás rozhodčí Trnka,“ bědoval hradecký manažer Jiří Skořepa.

Na krumlovském ledě se již ve 3. minutě trefil humpolecký Jakub Brychta. Potom čarovali oba brankáři, krumlovský Petr Spáčil a především jeho protějšek Jan Zour, jenž kapituloval poprvé a naposledy ve 26. minutě po střele Jana Berného. Na strážce domáci klece došlo ještě jednou, když recept na jeho překonání našel Tomáš Hurda v přesilovce pět na čtyři. „Hosté víc chtěli a byli o gól šťastnější. Velkou oporu měli v brance. Zourovi jsme v posledních třech zápasech dali tři góly,“ krčil rameny krumlovský asistent Vilém Migl ml. „Bylo to tvrdé utkání, domácí to docela řezali, ale rozhodčí to kočírovali velice dobře,“ přidal svůj postřeh trenér vítězů Jiří Zour.

Hráče odvážely sanitky

Mužstvo Radomyšle ve svém píseckém azylu využilo služby několika pendlů z domácího druholigového áčka. V poměrně silném složení přesto sokolové nepochodili proti kompaktnímu celku Milevska a inkasovali půltucet, přičemž vítězové navíc ve 24. minutě neproměnili trestné střílení a v průběhu hry ztratili dva zraněné beky: Martina Votrubu (koleno) a Pavla Jíšku (podezření na otřes mozku). „Na naší straně zůstaly nevyužité šance. Hosté dobře bruslili, my to musíme zlepšit,“ hlásil vedoucí poraženého týmu Jaromír Šíp. „Od druhé části jsme byli jasně lepší. Kluci hráli zodpovědně a disciplinovaně. Výborně zachytal Michael Panec,“ přidal se milevský Jaroslav Kolář.

Ostrou bitvu sledovali diváci ve Veselí nad Lužnicí, kde soupeřily sestavy plné odhodlaných matadorů. Domáci bleskově vedli díky přesilovce. Hosté v 53. minutě strhli výsledek na svoji stranu, jenže Lokomotiva si vynutila prodloužení a slavila v něm vítěznou tečku. Plály emoce, odjezd soudců dozorovala policie. Stínem bylo zranění Jana Bendy, jenž ve druhé třetině dostal pukem do ucha a skončil v nemocnici. „Vyšel nám vstup, ale celou druhou třetinu jsme byli horším týmem. Probudili jsme se včas,“ informoval trenér David Šošovica. „Vyrovnané utkání ovlivnili nepřesní čároví rozhodčí. Gól v prodloužení byl sporný. Nikdo ho neviděl,“ stěžoval si Pavel Předota, kouč Vimperka.

Krajská liga, čtvrtfinále play off, 1. zápasy:

HC Strakonice – HC Vajgar J. Hradec 5:3 (0:0, 3:1, 2:2)
30. Jar. Hřebíček (P. Řehoř), 33. Samohejl (Dlouhý, L. Papež), 38. Major (M. Hrubý, T. Růžička), 42. Ruda (T. Růžička), 50. Ruda (T. Růžička, M. Všetečka) – 24. R. Procházka, 45. Tomšík (Tržil), 47. Z. Ondřej (Havelka, Lazorišák).
Rozhodčí: Trnka, D. Čáp – Knor, M. Matoušek.
Vyloučení: 4:7, navíc T. Kubeš (Vajgar) 10 minut.
Využití: 3:1.
Diváků: 620.
HC Strakonice: Myslivec – Jar. Hřebíček, D. Kovář, Topinka, M. Všetečka, M. Hrubý, D. Papež – D. Vlček, P. Řehoř, P. Šebesta (42. Jak. Švec), Samohejl, Dlouhý, L. Papež, Major, T. Růžička, Ruda. Trenér Milan Řehoř.
HC Vajgar: T. Kubeš – Jon, Tržil, Janeček, R. Procházka, Ištvánik – Tomšík, Kalvas, Jasanský, M. Stach, Lazorišák, Z. Ondřej, Havelka, Mat. Jindra, Gurka. Trenéři Zdeněk Ledvinka a Robert Procházka.
Hráno 9. března.
Stav série:
1:0.

HC Slavoj Č. Krumlov – TJ Jiskra Humpolec 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
26. Berný (Ungr, Svěchota) – 3. Brychta (Loučka), 48. Hurda (Hynek).
Rozhodčí: Pexa, Horáček – Karlín, Mart. Šesták.
Vyloučení: 5:5.
Využití: 0:1.
Diváků: 200.
Č. Krumlov: Spáčil – Čížek, Malovec, Andrýsek, Břečka, Gallistl, Řepa – Hakl, K. Šťastný, Fučík, Kadlec, J. Krcho, Klíma, Svěchota, Ungr, Berný. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
J. Humpolec: Jan Zour – Zadina, Loučka, Zd. Jelínek, Hurda, J. Šerák – Brychta, D. Hřeben, Hendrych, Mart. Jelínek, Hynek, Š. Prokop, Kavka, Bambula, Dolejš. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.
Stav série:
0:1.

TJ Sokol Radomyšl – HC Milevsko 2:6 (1:2, 1:2, 0:2)
12. P. Procházka (Hovora, O. Gába), 39. Koupal (P. Procházka, O. Gába) – 5. Fořt, 14. Nevolný (Pouch, T. Novotný), 34. Suchan (Štych), 40. Štych (J. Müller), 58. Fořt, 60. Nevolný (Pouch).
Rozhodčí: Macák, F. Svoboda – Kubíček, Maxa.
Vyloučení: 3:5.
Využití: 1:1.
Diváků: 176.
S. Radomyšl: R. Kříž – Burkoň, Suda, P. Procházka, Kozák, R. Volf ml. (41. Turek), Vejda – J. Řehoř, Jungbauer, Slavík, Hovora, Koupal, O. Gába, P. Březina, Šimoník, Fr. Bárta. Trenéři Radek Hovora a Karel Mošovský.
HC Milevsko: Panec – Čunát, Hamerle, Štych, Jíška, Votruba (21. Pletka), J. Havran - Nevolný, Pouch, T. Novotný, Suchan, J. Müller, Kořánek, Sláma, Radosta, Fořt. Trenéři Emil Švec st. a Luboš Krupka.
Stav série:
0:1.

TJ Loko Veselí nad Lužnicí – HC Vimperk 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)
3. M. Čáp (Chlaň), 60. M. Drs (M. Čáp), 62. Mikeska (M. Čáp) – 39. Binder (Chaloupka, J. Hanzal), 53. Horejš (J. Hanzal).
Vyloučení: 5:9, navíc Fleischman (Vimperk) 10 minut.
Využití: 1:0.
Diváků: 360.
Loko Veselí: F. Dvořák – Chlaň, M. Drs, J. Benda, L. Míchal, Krampl, Kyml – M. Čáp, Mikeska, Nehoda, J. Míchal, R. Benda, Bůžek, D. Kratochvíl, Jak. Novák, Vlach. Trenéři David Šošovica a Michal Špička.
HC Vimperk: Podskalský – Vítovec, Chaloupka, Kačmár, J. Předota, Janásek, Horejš – Binder, J. Hanzal, Paule, J. Sitter, R. Suchánek ml., R. Sitter, Fleischman (34. – 44. Jan Bárta), Korous, P. Novotný. Trenér Pavel Předota.
Stav série:
1:0.

14. 11. 2018 Jednadvacetiletý útočník Tomáš Guman, jenž prošel dorostem a juniorkou Motoru Č. Budějovice a v období 2015 až 2017 si připsal na padesát startů za prvoligové áčko pod Černou věží, v minulých dnech odešel ze Znojma, kde od předchozí sezony hrál EBEL, do prvoligové Poruby.
13. 11. 2018 Extraliga juniorů, skupina C, 16. kolo: Motor Č. Budějovice - Dukla Jihlava 3:2 (0:1, 2:0, 1:0 - P 0:1). Góly a nahrávky Jihočechů: 25. Škola (J. Čížek), 38. Vaculík (D. Dudáček), 60. V. Krcho v oslabení čtyři na pět.
12. 11. 2018 Regionální liga juniorů, nadstavbová část: IHC Písek - HC Tábor 6:4 (3:3, 0:1, 3:0). Góly a nahrávky: 1. Hora (Novotný, Houdek), 11. Novák (Novotný, V. Šuhaj), 19. Novák (V. Šuhaj), 46. Houdek (Kacbunda, Fríd), 48. Tampier (Přibyl), 55. Novotný (Novák) - Bednář 2, Knobloch, Růžička.