Jihočeské dohrávky patřily hostům. Humpolec se prosadil v Č. Krumlově a Hluboká ve Vimperku

15.10.2017

Z dohrávek 15. kola Krajské ligy vyšly lépe hostující týmy. Připadl jim stoprocentní bodový zisk. Nevyzpytatelný soubor humpolecké Jiskry se čtveřicí hráčů ročníku narození 2001 zaskočil oslabeného obhájce titulu Slavoj Č. Krumlov na jeho kluzišti a hlubočtí Rytíři vybojovali svoji první letošní výhru na ledě rutinérů z Vimperka, pro něž kamenem úrazu byla obranná činnost. Volný los měl tentokrát Vajgar J. Hradec. Příští víkend se naplní kompletní program 6. a 7. kola.


Č. KRUMLOV / VIMPERK – Sestava krumlovského Slavoje v porovnání s loňskou, která získala krajský primát, zchudla o osm borců z prvních dvou pětek, což se odráží ve výsledcích. Druhou letošní porážku utrpěli Krumlovští od Humpolce, jehož kádr dotváří skupina dorostenců. „Měli jsme podstatně víc šancí a střel, ale soupeř nám dal lekci z efektivity a výborně mu zachytal gólman,“ líčil krumlovský asistent Vilém Migl ml. „Když domácí viděli naše kluky s mřížkami, asi nás podcenili. Jednoduché to nebylo, ale dělali jsme minimum chyb, víc jsme chtěli a bojovali,“ těšilo kouče Jiřího Zoura.

Celek Vimperka před sezonou získal rutinérskou pětici z David Servisu a málokdo čekal, že padne třikrát z úvodních pěti zápasů. Leč stalo se. Tentokrát na šumavské výspě bodovali Rytíři z Hluboké. „Začali jsme jako v přáteláku a po první třetině jsme prohrávali o tři góly. Stáhli jsme na 5:6, ale už jsme to neobrátili. Bohužel, obranná činnost celého týmu byla tragická,“ stěžoval si vimperský lodivod Pavel Předota. „Excelovala dvojka Josef Miler – Jan Šimek. Všichni ostatní podali skvělý týmový výkon. Oceňuji gesto Lukáše Moudrého, který přiznal rozhodčímu, že uklouzl sám, a tím pádem domácí nešli do třech,“ řekl hlubocký trenér Miroslav Šulista.  

Krajská liga, dohrávky 5. kola:

HC Slavoj Č. Krumlov – TJ Jiskra Humpolec 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly a nahrávky:
46. Fučík – 16. D. Hřeben (Prokop), 23. Prokop (D. Hřeben), 45. T. Dvořák, 50. T. Dvořák (Hubata).
Rozhodčí: D. Čáp – Karlín, Mar. Šesták.
Vyloučení: 7:6.
Využití: 0:0.
Diváků: 150.
Č. Krumlov: Pícha – Čížek, Malovec, Andrýsek, Břečka, Gallistl, M. Šimek – J. Kadlec, Svěchota, Vondřich, Fučík, Příchovský, Klíma, Vodička, Čanda, Řepa. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
J. Humpolec: Jan Zour – Zd. Jelínek, Zadina, Dolejš, J. Šerák, V. Hadrava – Prokop, D. Hřeben, T. Dvořák, Kavka, Mart. Jelínek, Hubata, Baxa, Vitera, Brázda. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.
Hráno 15. října.

HC Vimperk – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 5:7 (1:4, 3:1, 1:2)
Góly a nahrávky:
4. J. Hanzal (Chaloupka), 26. Fleischman (Binder), 30. J. Hanzal (J. Předota), 34. R. Suchánek ml. (J. Předota, Jiří Lang), 46. Vítovec (R. Suchánek ml.) – 4. J. Šimek (Moudrý), 4. Miler (Maurenz), 6. J. Šimek (Miler), 9. Miler (Matěj Dvořák, P. Bělohlav), 28. Žlůva (Miler), 44. Matěj Dvořák (Miler, J. Šimek), 57. Miler (J. Šimek).
Rozhodčí:
Macák – Kubíček, Jan Lang.
Vyloučení: 4:6, navíc Kačmár (Vimperk) 5 minut + do konce.
Využití: 1:1.
Diváků: 400.
HC Vimperk: Podskalský (6. Robl) – Vítovec, J. Předota, Tupý, Chaloupka, O. Předota, Kačmár – R. Suchánek ml., Jiří Lang, R. Sitter, Paule, J. Hanzal, J. Sitter, Binder, Fleischman, Krejsa. Trenéři Pavel Předota a Jan Lavička.
TJ Hluboká: Dašek – P. Bělohlav, Roman Rákosník ml., Jan Formánek, Dušek, Žlůva, M. Král – Maurenz, Miler, J. Šimek, Holub, Moudrý, Heřmánek, Matěj Dvořák, Štěpán, Hejda. Trenéři Miroslav Šulista a Jiří Irra.
Hráno 15. října.

(lho)


Krátké zprávy
18. 06. 2018 Odchovanec Jindřichova Htradce Michal Švihálek, jenž před časem nastupoval v 1. lize za budějovický Motor, prodloužil své aktuální působení ve slovenské extralize. Pětadvacetiletý důrazný forvard po dvouletém pobytu v Žilině nyní přechází do týmu Nových Zámků.
17. 06. 2018 Českobudějovický odchovanec Roman Horák ml. opouští KHL a po čtyřech sezonách v Podolsku, kde mu skončila smlouva, míří do švédské Elitserien. Bude nastupovat za tým Vaxjö Lakers. Sedmadvacetiletý centr se zúčastnil posledních dvou světových šampionátů a olympiády v Pchjongčchangu, v minulosti okusil také zámořskou NHL v barvách Calgary a Edmontonu.
16. 06. 2018 Mužstvo Slavoje Český Krumlov, loňský finalista Krajské ligy mužů, podstupuje letní přípravu na suchu, která začala 8. května. Hráči trénují dvakrát týdně v kombinaci výběhů, kruhových tréninků, zátěže v posilovně a race walker. Od začátku července do poloviny srpna budou mít hráči volno, potom zahájí přípravu na ledě - nejprve v českých Budějovicích, od 10. září doma v Českém Krumlově. Změny v kádru jsou zatím minimální, dochází pouze k doplnění z řad vlastních odchovanců.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web