Jihočeské dohrávky patřily hostům. Humpolec se prosadil v Č. Krumlově a Hluboká ve Vimperku

15.10.2017

Z dohrávek 15. kola Krajské ligy vyšly lépe hostující týmy. Připadl jim stoprocentní bodový zisk. Nevyzpytatelný soubor humpolecké Jiskry se čtveřicí hráčů ročníku narození 2001 zaskočil oslabeného obhájce titulu Slavoj Č. Krumlov na jeho kluzišti a hlubočtí Rytíři vybojovali svoji první letošní výhru na ledě rutinérů z Vimperka, pro něž kamenem úrazu byla obranná činnost. Volný los měl tentokrát Vajgar J. Hradec. Příští víkend se naplní kompletní program 6. a 7. kola.


Č. KRUMLOV / VIMPERK – Sestava krumlovského Slavoje v porovnání s loňskou, která získala krajský primát, zchudla o osm borců z prvních dvou pětek, což se odráží ve výsledcích. Druhou letošní porážku utrpěli Krumlovští od Humpolce, jehož kádr dotváří skupina dorostenců. „Měli jsme podstatně víc šancí a střel, ale soupeř nám dal lekci z efektivity a výborně mu zachytal gólman,“ líčil krumlovský asistent Vilém Migl ml. „Když domácí viděli naše kluky s mřížkami, asi nás podcenili. Jednoduché to nebylo, ale dělali jsme minimum chyb, víc jsme chtěli a bojovali,“ těšilo kouče Jiřího Zoura.

Celek Vimperka před sezonou získal rutinérskou pětici z David Servisu a málokdo čekal, že padne třikrát z úvodních pěti zápasů. Leč stalo se. Tentokrát na šumavské výspě bodovali Rytíři z Hluboké. „Začali jsme jako v přáteláku a po první třetině jsme prohrávali o tři góly. Stáhli jsme na 5:6, ale už jsme to neobrátili. Bohužel, obranná činnost celého týmu byla tragická,“ stěžoval si vimperský lodivod Pavel Předota. „Excelovala dvojka Josef Miler – Jan Šimek. Všichni ostatní podali skvělý týmový výkon. Oceňuji gesto Lukáše Moudrého, který přiznal rozhodčímu, že uklouzl sám, a tím pádem domácí nešli do třech,“ řekl hlubocký trenér Miroslav Šulista.  

Krajská liga, dohrávky 5. kola:

HC Slavoj Č. Krumlov – TJ Jiskra Humpolec 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly a nahrávky:
46. Fučík – 16. D. Hřeben (Prokop), 23. Prokop (D. Hřeben), 45. T. Dvořák, 50. T. Dvořák (Hubata).
Rozhodčí: D. Čáp – Karlín, Mar. Šesták.
Vyloučení: 7:6.
Využití: 0:0.
Diváků: 150.
Č. Krumlov: Pícha – Čížek, Malovec, Andrýsek, Břečka, Gallistl, M. Šimek – J. Kadlec, Svěchota, Vondřich, Fučík, Příchovský, Klíma, Vodička, Čanda, Řepa. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
J. Humpolec: Jan Zour – Zd. Jelínek, Zadina, Dolejš, J. Šerák, V. Hadrava – Prokop, D. Hřeben, T. Dvořák, Kavka, Mart. Jelínek, Hubata, Baxa, Vitera, Brázda. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.
Hráno 15. října.

HC Vimperk – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 5:7 (1:4, 3:1, 1:2)
Góly a nahrávky:
4. J. Hanzal (Chaloupka), 26. Fleischman (Binder), 30. J. Hanzal (J. Předota), 34. R. Suchánek ml. (J. Předota, Jiří Lang), 46. Vítovec (R. Suchánek ml.) – 4. J. Šimek (Moudrý), 4. Miler (Maurenz), 6. J. Šimek (Miler), 9. Miler (Matěj Dvořák, P. Bělohlav), 28. Žlůva (Miler), 44. Matěj Dvořák (Miler, J. Šimek), 57. Miler (J. Šimek).
Rozhodčí:
Macák – Kubíček, Jan Lang.
Vyloučení: 4:6, navíc Kačmár (Vimperk) 5 minut + do konce.
Využití: 1:1.
Diváků: 400.
HC Vimperk: Podskalský (6. Robl) – Vítovec, J. Předota, Tupý, Chaloupka, O. Předota, Kačmár – R. Suchánek ml., Jiří Lang, R. Sitter, Paule, J. Hanzal, J. Sitter, Binder, Fleischman, Krejsa. Trenéři Pavel Předota a Jan Lavička.
TJ Hluboká: Dašek – P. Bělohlav, Roman Rákosník ml., Jan Formánek, Dušek, Žlůva, M. Král – Maurenz, Miler, J. Šimek, Holub, Moudrý, Heřmánek, Matěj Dvořák, Štěpán, Hejda. Trenéři Miroslav Šulista a Jiří Irra.
Hráno 15. října.

(lho)


Krátké zprávy
15. 12. 2018 Dnešní duel 26. kola spojených skupin 2. ligy Jih a Východ mezi týmy HC Tábor a Valašského Meziříčí odehrají domácí ve speciální sadě vánočních dresů. Všech dvaadvacet kusů mohou fanoušci získat v dražbě, která začala dva dny před utkáním. Noví majitelé si vyzvednou dresy již patnáct minut po závěrečné siréně. Duel Tábora s Valachy bude mít i charitativní náplň. Lidé mohou do pokladniček přispívat na pomoc šestiletému Danečkovi, který trpí střední až těžkou mentální retardací.
14. 12. 2018 V průběhu mistrovského utkání 2. ligy mezi Pískem a Hodonínem v sobotu 15. prosince mohou fanoušci přispívat do připravených kasiček. Výtěžek sbírky věnuje klub rodině vážně nemocného Šimona Šrámka z Písku, který trpí poruchou buněčného metabolismu. Ke sbírce se připojí hráči IHC Písek i partnerského týmu Sokol Radomyšl. Zároveň odstartuje prodej charitativního kalendáře s hráči IHC Písek, kteří se neváhali při focení svléknout. Kalendář stojí 100 korun, výtěžek z prodeje poputuje na konto rodiny nemocného Šimona. Chlapci bude v únoru deset let. Hokejisté mu věnují také výtěžek ze vstupného z přátelského zápasu mezi Pískem a českou akademickou reprezentací 28. prosince.
13. 12. 2018 Útočníci Martin Beránek a Pavel Novák z budějovického Motoru dostali pozvánku do reprezentačního týmu osmnáctiletých, se kterým absolvují Turnaj pěti zemí ve švýcarském Zuchwillu od 25. do 30. prosince. Mezi náhradníky figuruje jejich kluboý kolega Jakub Čížek, jedním z trenérských asistentů je Radek Bělohlav.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web