Jihočeská trojice ve 2. lize vstoupila do nového roku děsivým skóre 5:19. Překvapil debakl Tábora

03.01.2018

Zástupcům českého jihu v druholigové skupině Střed se pranic nevydařil vstup do nového roku. Shodným výsledkem 2:5 prohrál Písek na ledě Pelhřimova a taktéž David Servis v zípadočeských Klatovech. Nejvíc překvapila drtivá porážka Tábora 1:9 ve Žďáru nad Sázavou. Mužstvo od Jordánu se dlouho drželo v tabulce na druhém stupínku za vedoucím Havlíčkovým Brodem, nyní spadlo na třetí příčku o skóre za svého aktuálního přemožitele.


ŽĎÁR / PELHŘIMOV / KLATOVY – Táborští „kohouti“ bez mladého útočníka Marka Györiho, jehož vyřadily trable s čéškou do konce sezony, vstoupili do utkání ve Žďáru katastrofálně. Po čtvrtém inkasovaném gólu střídali brankáře, ale čerstvě příchozí David Novák udržel neprůstřelnost sotva dvě minuty. Domácí vytáhli náskok na 7:0 a teprve v době, kdy nebylo co řešit, zaznamenali alespoň čestný úspěch také hosté. „Soupeř vyhrál zaslouženě vysokým rozdílem. Je na pováženou, jakým způsobem se někteří hráči perou o dres. Jen pár se jich drží na úrovni,“ neskrýval rozčarování hlavní kouč Tomáš Matušík.    

Celek Písku přivezl z Pelhřimova sedmou porážku v řadě a zůstal přibitý na dně tabulky. „Byl to zbytečně prohraný zápas,“ lamentoval Radek Volf st. „Šest sedm minut mužstvo dodržovalo stanovenou taktiku, pak od ní nesmyslně ustoupilo. Dostali jsme první gól a druhý následoval v oslabení při zcela zbytečném Paškově trestu,“ líčil písecký trenér, jehož svěřenci přesto ve druhé části zabrali a měli šance na zvrat. Místo toho však dostali další dva laciné góly. „Individuální chyby Medka a Drdy nás připravily o výsledek,“ konstatoval Radek Volf st. Hosté se v závěru ještě snažili, ale bylo pozdě.

Českoíbudějovický David Servis se dlouhodobě potýká s nedostatkem hráčů, když úzký kádr často eliminují zdravotní výpadky. Do Klatov se vypravili servismani s útočnou řadou tvořenou pendly z motorácké juniorky (Mich. Bláha, Dančišin, Káník) a uzdraveným druhým gólmanem Davidem Němcem, přesto byli rádi, že sestavili tři pětky. Do začátku třetí periody drželi nadějný stav, ale nezvládli závěr, ve kterém se nechali vylučovat a poslední dva góly dostali v oslabení. Série špatných výsledků je srazila na předposlední místo. 

2. liga, skupina Střed, 25. kolo:

SKLH Žďár nad Sázavou – HC Tábor 9:1 (5:0, 2:0, 2:1)
Góly a nahrávky:
4. Gregar (Lojek, Stehlík), 5. Pytlík (Štěpánek, Krupka), 12. Stehlík (Štěpánek, Kunstmüller), 16. Beneš (Stehlík), 18. Pytlík (Peslar, Stehlík), 29. Kovářů (Štěpánek, Beneš), 34. Stehlík (Jícha, Kuřítko), 52. Štěpánek (Hort), 56. Peslar (Štěpánek, Pytlík) – 43. R. Heřman (Blažek).
Rozhodčí: Barek – Křivohlavý, Laczko.
Vyloučení: 7:5, navíc Beneš (Žďár), Blažek (Tábor) oba 5 minut + do konce, T. Černý (Tábor) 10 minut + do konce.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 41:28.
Diváků: 662.
HC Tábor: T. Klestil (16. D. Novák) – M. Havran, Kachyňa, K. Černý, Tesař, T. Černý, Duben, Raiterman – R. Heřman, J. Matušík, Blažek, Urbanec, Š. Kadilák ml., Seidl, Škrdleta, R. Pechánek, J. Březina. Trenéři Tomáš Matušík a Arpád Györi.
Hráno 3. ledna 2018.

HC Lední Medvědi Pelhřimov – IHC Písek 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Góly a nahrávky:
8. D. Kasalý (Kopic), 19. D. Čermák (Pospíchal, Vysloužil), 27. Martin Hadrava, 39. Kopic, 58. Martin Hadrava (D. Čermák) – 32. Hanus (Suda, Ciboch), 51. Turek (M. Hřebíček).
Rozhodčí: Vrba – Musil, Kleprlík.
Vyloučení: 4:5, navíc Pašek, Jan Bárta (Písek) oba 10 minut.
Využití: 1:1.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 251.
IHC Písek: D. Gába (41. R. Kříž) – Parýzek, M. Hřebíček, Hanus, Suda, Červinský (15. Hora), Turek – Pašek, Koupal, Sýbek, Ciboch, Medek, Vlk, Duchoň, Jan Bárta, J. Volf, L. Drda. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
Hráno 3. ledna 2018.

SHC Klatovy – HC David Servis 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
Góly a nahrávky:
28. Kubeš, 33. Vracovský (Leština, L. Vlček), 43. Vracovský, 44. Vavřička (Slavík, Vracovský), 60. Vracovský (Leština, Furch) – 26. J. Marek (Trummer), 56. Jiří Bárta (P. Macháček).
Rozhodčí: Hucl – Rubáš, Tvrdík.
Vyloučení: 7:7.
Využití: 
2:1.
Diváků:
D. Servis:
M. Dudáček (43. D. Němec) – Radoš, L. Kříž, Michal, P. Macháček, Farka, Škopek – R. Šulčík, Trummer, J. Marek, Jiří Bárta, Sumerauer, Vylíčil, Mich. Bláha, Dančišin, Káník. Trenéři Jiří Fedur a Milan Kupka.
Hráno 3. ledna 2018.

(lho)Krátké zprávy
18. 06. 2018 Odchovanec Jindřichova Htradce Michal Švihálek, jenž před časem nastupoval v 1. lize za budějovický Motor, prodloužil své aktuální působení ve slovenské extralize. Pětadvacetiletý důrazný forvard po dvouletém pobytu v Žilině nyní přechází do týmu Nových Zámků.
17. 06. 2018 Českobudějovický odchovanec Roman Horák ml. opouští KHL a po čtyřech sezonách v Podolsku, kde mu skončila smlouva, míří do švédské Elitserien. Bude nastupovat za tým Vaxjö Lakers. Sedmadvacetiletý centr se zúčastnil posledních dvou světových šampionátů a olympiády v Pchjongčchangu, v minulosti okusil také zámořskou NHL v barvách Calgary a Edmontonu.
16. 06. 2018 Mužstvo Slavoje Český Krumlov, loňský finalista Krajské ligy mužů, podstupuje letní přípravu na suchu, která začala 8. května. Hráči trénují dvakrát týdně v kombinaci výběhů, kruhových tréninků, zátěže v posilovně a race walker. Od začátku července do poloviny srpna budou mít hráči volno, potom zahájí přípravu na ledě - nejprve v českých Budějovicích, od 10. září doma v Českém Krumlově. Změny v kádru jsou zatím minimální, dochází pouze k doplnění z řad vlastních odchovanců.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web