Jihočeská čtveřice pomohla k dívčímu bronzu ve třetím ročníku Evropského poháru

02.05.2019

Na Zimním stadionu v Příbrami skončil 29. dubna třetí ročník Evropského poháru dívek do šestnácti let považovaný v této kategorii za neoficiální šampionát starého kontinentu. Za vítěznými Ruskami a stříbrnými Finkami se umístil tuzemský výběr, jehož součástí bylo zajímavé kvarteto Jihočechů – hlavní trenér Roman Heindl z Č. Budějovic, asistentka trenéra Martina Pousková z Třeboně, brankářka Julie Pejšová z Milevska a útočnice Lucie Eignerová z Vimperka.


PŘÍBRAM / JIŽNÍ ČECHY – Domácí reprezentace chtěla na příbramském ledě navázat na předchozí dvě stříbra, která vybojovala loni ve Finsku (finále s týmem Suomi) a předloni v Maďarsku (finále s Ruskem). Loni už pod vedením Romana Heindla, který jako hráč vyrostl na budějovickém ledě, převážnou část dospělé kariéry prožil v Písku a poté se pustil do trénování mládeže. V Českých Budějovicích, Písku, aktuálně v Příbrami. Letos mu asistovali Roman Kosina s Martinou Pouskovou – bývalá reprezentantka pochází z Třeboně, bydlí v Plzni, uplynulou sezonu hrála za Kladno. Trénuje mládež a věnuje se fyzioterapii.  

Česká sestava složená z hráček narozených v létech 2003, 2004 a 2005 na úvod porazila Maďarsko 7:1, poté ve skupině vyřídila Francii 8:1 a přemohla obávané Japonsko, které se zapojilo do turnaje jako host, výsledkem 2:1. „Japonky nemají konkurenci v Asii, proto jezdí za soupeři do Evropy. Jsou to motorové myši. Dodržují systém a jsou všude, kde mají být. Mají naučenou techniku. Vítězný gól se nám povedl minutu a půl před koncem,“ popisoval Roman Heindl, jehož svěřenyně následně padly s Ruskem 2:3 v prodloužení. „Naše mladé holky hrály poprvé proti Rusku, byl to jejich první těžký zápas v kariéře,“ připomněl kouč.

Pláč vystřídala radost

Do semifinále postoupily Češky z druhého místa a v repríze loňského finále podlehly Finkám 2:4, byť už nebyly tolik nervózní jako v duelu s ruskými hráčkami. „Finky předvedly výborné přesilovky. Čtvrtý gól daly při naší power play. Holky plakaly, ale potom zvládly boj o bronzové medaile s Rakouskem. Zvítězily 3:1, přestože je svazovala nervozita před zraky rodičů a známých. Nebyl to snadný zápas. U soupeřek se projevila práce s gólmankami, které má na povel bývalý československý reprezentant Marcel Sakáč,“ přidal zajímavost lodivod těšící se respektu u hráček. „Pan Heindl je úžasný. Má nás rád a my máme rády jeho,“ usmívala se brankářka Julie Pejšová v rozhovoru pro Hokej.cz.

Odchovankyně milevského hokeje v minulé sezoně nosila dorostenecký dres v HC Příbram a výrazně přispěla k záchraně osmnáctileté reprezentace na evropském šampionátu. Duel s Rakouskem byl pro ni poslední v kategorii do šestnácti let. Absolvovala ho po propuštění z nemocnice, kde byla na pozorování po lehčím otřesu mozku. „Julča hrozně moc chtěla nastoupit. Doktor jen upozorňoval, aby se nebouchla do hlavy. Celý turnaj odchytala výborně a držela nás,“ uvedl Roman Heindl, jenž ocenil i výkon útočnice Lucie Eignerové z Vimperka. „Měl jsem ji na očích, když hrála za Sušici. Letos přešla na střídavý start do Příbrami. Udělala obrovský výkonnostní skok.“      

Konečné pořadí Evropského poháru 2019:

1. Rusko, 2. Finsko, 3. Česká republika, 4. Rakousko, 5. Německo, 6. Maďarsko, 7. Japonsko, 8. Švýcarsko, 9. Francie, 10. Norsko.      

Ladislav Lhota

 


Krátké zprávy
22. 09. 2019 Extraliga juniorů, skupina Západ, 4. kolo: Ústí nad Labem - IHC Písek 5:4 v prodl. (2:0, 2:1, 0:3 - 1:0). Góly a nahrávky jihočeského týmu: 27. Egert, 52. Karbulka (M. Přibyl), 54. Egert (Vajner), 60. Egert (Fríd, Tampier).
21. 09. 2019 Turnaj o Pohár DHL (junioři), 6. kolo: Oceláři Třinec - Motor Č. Budějovice 8:3 (4:0, 3:2, 1:1). Góly a nahrávky poražených: 35. Janoch (Jak. Novák), 36. V. Krcho (Silný), 60. Řezáč (M. Masopust). Extraliga dorostu, skupina Střed: Technika Brno - HC Tábor 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1: ). Góly a nahrávky Jihočechů: 19. Vaněk (Kofroň, Cháb), 28. Šimák (Polák). Hradec Králové - Motor Č. Budějovice 10:3 (2:1, 4:1, 4:1). Góly a nahrávky hostujícího týmu: 16. T. Březina (Kašpar), 22. Kalčík (Petrásek, Marhoun), 41. Dub.
21. 09. 2019 Na sobotu 21. září a neděli 22. září připadl start nového ročníku Krajské ligy na jihu Čech. Mezi dvanácti týmy oproti minulé sezoně chybí SK Telč, rozpuštěná rezerva HC Tábor a také rezerva Pelhřimova, místo níž naskočí A-tým, který sestoupil z 2. ligy. Staronovým účastníkem je TJ Božetice s domácím prostředím v Milevsku. Božetice hrály jihočeskou Krajskou ligu nepřetržitě dvacet let a třikrát se dostaly do finále - dvakrát padly a v roce 2010 se staly mistry, načež vybojovaly postup do 2. ligy, ale přenechaly licenci nově založenému HC Milevsko 2010. V období 2014 až 2019 hrály božetické "plameny" středočeskou nejvyšší soutěž.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web