Jihočeši ve WSM Lize zkrotili Energii obětavostí a bojovností. Skvěle zachytal David Gába

10.10.2017

Duel mezi Motorem s karlovarskou Energií byl magnetem neúplného 11. kola WSM 1. ligy (souboj Havířova s Kladnem se uskuteční až 5. listopadu). Diváci v téměř vyprodané Budvar aréně sledovali kvalitní a napínavý souboj, jehož skóre se uzavřelo na konci úvodní třetiny, kdy vítěznou trefu domácích na 2:1 zaznamenal Lukáš Květoň. Potom kralovali brankáři. Budějovický David Gába předváděl vynikající zákroky, bezchybně si vedl i jeho protějšek Tomáš Závorka.

Č. BUDĚJOVICE – Předchozí špatný výsledek v Ústí nad Labem si žádal nápravu reputace. Hokejisté Motoru k tomu měli jedinečnou příležitost na domácím ledě proti lídrovi tabulky Karlovým Varům. Nastoupili v obvyklé sestavě, pouze Patrik Marcel nahradil v obraně Filipa Nováka, jenž se s potížemi v horní části dolní poloviny těla přiřadil k dlouhodobým marodům Jánu Muchovi a Martinu Novákovi. Skóre otevřel hned v úvodu Tim Crowder (dal druhý gól v sezoně, což je hodně málo na kanadskou posilu) při signalizovaném trestu pro hosty.

Západočeši srovnali v 10. minutě po rychlé akci dva na jednoho. Při střele Ondřeje Beránka z pravého kruhu se musel David Gába trochu červenat, ale bylo to jediné jeho zaváhání v zápase. Sedmnáct vteřin před první sirénou stanovil výsledek Lukáš Květoň. Trefil se zblízka do odkryté klece po nezištné bekhendové podávce Petra Galamboše zpoza branky. Na začátku druhého dějství pálil Václav Nedorost do tyčky, to samé se povedlo karlovarskému Danielu Krejčímu v 35. minutě. Poté David Gába zlikvidoval velenebezpečnou akci Henriho Tuominena.

Třetí periodu ovlivnila rostoucí nervozita a četná vyloučení. David Gába zmařil tutové šance Sebastiána Gorčíka, Ondřeje Beránka či Petra Stloukala, který jel v 55. minutě sám po chybě Tima Crowdera. Necelou minutu trvající power play už nepřinesla změnu, byť poslední tři vteřiny hrála Energie v šesti proti čtyřem (vyloučený byl Rok Pajić po faulu na Václava Skuhravého při buly po Gábově pravici). „Byl to nesmírně těžký zápas. Hráčům patří poděkování za obětavý a bojovný výkon,“ uvedl trenérský asistent Martin Štrba. Jeho tým se v tabulce bodově dotáhl na Karlovy Vary, které přes porážku zůstaly v čele.

WSM 1. liga, 11. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Energie Karlovy Vary 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
2. Crowder  (M. Heřman, Mat. Toman), 20. L. Květoň (Galamboš) – 10. O. Beránek (Podlipnik).
Rozhodčí: J. Doležal, Obadal – M. Jílek, Šperl.
Vyloučení: 6:5.
Střely na branku: 12:24.
Diváků: 6 229.
ČEZ Motor: D. Gába – Fillman, Marcel, R. Vráblík, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml. – M. Čermák, Pajić, V. Nedorost, Dostálek, Galamboš, L. Květoň, Crowder, Mat. Toman, M. Heřman, Šulek, J. Doktor, J. Marek. Trenéři Antonín Stavjaňa, Martin Štrba a František Bombic.
Hráno 9. října.

20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.