Jihočeši ve 2. lize nezabrali. Vajgar nechal body v Nymburce, Písek padl v Mor. Budějovicích

24.09.2016

Z kvarteta jihočeských účastníků znovu nastoupily k mistrovským bojům jen dva týmy. Hradecký Vajgar po dvou kontumacích odehrál první soutěžní zápas v sezoně a na jeho porážce v Nymburce se podepsala nesehranost, slabší kondice, taktická nevyzrálost i dovednostní rezervy jednotlivců. Mužstvo Písku ve vyrovnané partii na ledě Moravských Budějovic doplatilo na neproměňování šancí. Derby Tábor - David Servis se bude hrát 2. listopadu (hosty trápí marodka).

NYMBURK / MOR. BUDĚJOVICE – Dvacetiletý hradecký gólman David Pirs udržel čisté konto jen do 8. minuty a nakonec jej střelci Nymburka překonali osmkrát. Přesto jeho výkon patřil k tomu lepšímu, co Jihočeši dokázali nabídnout ve své zápasové premiéře (první dva zápasy vzdali kvůli provozně ekonomickým problémům v klubu). První trefu v utkání a zároveň i v sezoně zaznamenal až za stavu 0:4 krátce před polovinou základní hrací doby Čechorakušan Mario Pichler, jenž loni nastupoval za Český Krumlov v Krajské lize.

V 56. minutě korigoval na konečných 2:8 další mladík Šimon Beran, který kmenově patří jihlavské Dukle. „Výsledek odpovídá stavu na hřišti. Nastoupili jsme po více než dvou týdnech a chybělo nám zápasové tempo. Byli jsme slabší kondičně, dovednostně i po taktické stránce. Máme na čem pracovat,“ konstatoval Milan Mazanec, hlavní trenér Vajgaru. Po porážce na ledě vedoucího celku skupiny Střed se příště Hradečtí představí doma proti Žďáru nad Sázavou.

Dvakrát vedli, přesto padli

Na úzkém kluzišti v Moravských Budějovicích se mužstvo Písku dvakrát ujalo vedení. V přesilové hře v 10. minutě otevřel skóre Filip Vlček, jenž zblízka překonal Milana Dudáčka, pocházejícího z jihočeských Netolic. Domácí vyrovnali chvíli před prvním odchodem do šaten, ale Písečtí ve 24. minutě získali znovu náskok díky pohotovosti Jakuba Šuhaje. Za šest minut ale Rus v moravských službách Jevgenij Kondratěv vrátil remizový stav.

O výsledku rozhodla při signalizované výhodě ve 46. minutě střela z levého kruhu, kterou vyslal budějovický Lukáš Nováček. Gólman Václav Pipek si sáhl na kotouč až při výlovu z klece. V závěru hosté zkusili power play, ale nahráli přímo na hůl Petru Kutišovi a ten pohodlně skóroval do opuštěné branky. „Porážka nás mrzí o to víc, že soupeř byl k překonání. Za stavu 2:1 jsme mohli odskočit dalším gólem, jenže naše šance zůstaly nevyužité. Potom jsme udělali chyby při bránění a domácí nás trestali,“ líčil písecký kouč Karel Slabý.

2. liga, skupina Střed, 3. kolo:

NED Hockey Nymburk – KLH Vajgar J. Hradec 8:2 (3:0, 1:1, 4:1)

Góly a nahrávky: 8. Smejkal (Arnošt, Barbora), 9. Pýcha (Eis, Ječný), 17. Smejkal (Arnošt, Novák), 24. Pýcha (Bičiště), 42. Arnošt, 43. Arnošt (Rittig), 47. Josefus (Kuzďas, Šimek), 50. Josefus (Šimek, Kříž) – 28. Pichler (Homolka), 56. Beran (Lazorišák).
Rozhodčí: Vokřál – Potůček, Špringl.
Vyloučení: 4:5.
Využití: 1:0.
Diváků: 150.
KLH Vajgar:
Pirs – Pípal, Tržil, Bureš, Straka, Zderadička, Růžek – Faško, Vantuch, Beran, Kundrát, Lazorišák, T. Bílek, Šmerha, D. Kohút, Heldák, Homolka, Pichler. Trenéři Milan Mazanec a Petr Kovaříček.
Hráno 24. září.

HC Moravské Budějovice – IHC Písek 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
20. Krutiš (Horký), 29. Kondratěv (Krutiš), 46. Nováček (Mikeš, L. Havel), 59. Krutiš – 10. F. Vlček (Sýbek, Suchan), 24. Šuhaj (Urbanec, Koupal).
Rozhodčí: V. Král – Musil, Komínek.
Vyloučení: 6:4.
Využití: 0:1.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 300.
IHC Písek: Pipek – P. Procházka, M. Hřebíček, Hanus, Pavlíček, Červinský, Suda – Sýbek, F. Vlček, Suchan, L. Marek (41. T. Rod), Koupal, Pašek, Urbanec, L. Drda, Šuhaj. Trenéři Karel Slabý a Roman Vlček.

26. 04. 2024 První změnu před blížícím se začátkem letní přípravy oznámil druholigový IHC Králové Písek. Na střídačce nebude pokračovat po vzájemné dohodě dosavadní hlavní kouč Milan Mazanec.
25. 04. 2024 Trenéři Jakub Grof a Richard Lobo v druholigovém A-týmu HC Tábor nepočítají do příští sezony s devíti hráči dosavadního kádru. Vedle veteránů Kamila Černého a Rudolfa Huny, kteří ohlásili konec aktivní kariéry, nezůstanou ani brankář David Gába, obránce Miloslav Jáchym, útočníci Radek Seidl, Ondřej Šulek, Adam Zeman, Patrik Zayml a univerzál Petr Zíb.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstal s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v kádru si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupili do šampionátu 25. dubna vítězstvím 3:0 nad Švýcarskem.