Jihočeši odvezli tři univerzitní body z jihu Moravy. Prodloužili šňůru výher na čtyři

02.12.2021


V 10. kole Univerzitní ligy se jihočeský zástupce Black Dogs Budweis (VŠTE) představil na Zimním stadionu v Kuřimi, kde nachází svůj azyl mužstvo VUT Cavaliers Brno. Na úzkém kluzišti v poměrně tvrdém utkání se soupeři přetahovali o skóre, ale závěr patřil hostům, kteří po čtvrtém inkasovaném gólu sice střídali brankáře, postarali se však o vítěznou trefu a udrželi výsledek i v power play Moravanů. V tabulce se posunuli na druhou příčku za tým Engineers Prague.


KUŘIM – Skóre otevřeli domácí. Hosté brzy otočili, načež Moravané třikrát smazávali jednogólový náskok Jihočechů, kterým celkem třikrát pomohla přesilovka ke změně stavu. Vítěznou trefu zařídil Jakub Šuhaj při hře pět na pět krátce před polovinou závěrečné dvacetiminutovky. Nic se již nezměnilo ani při power play Cavaliers, která trvala čtyřicet vteřin. Studentský souboj byl hodně vyhrocený, což potvrzoval počet vyloučených i četné šrámy (Tomáš Vochozka se vracel domů s roztrženými ústy), nakonec i bitka mezi Lukášem Kaukičem a Matějem Dvořákem. „Domácí hráli hodně do těla, často na hranici pravidel. Měli jsme s tím problémy a museli také přitvrdit,“ přiznal trenérský asistent Jiří Irra. 

Univerzitní liga, 10. kolo:

VUT Cavaliers Brno – Black Dogs Budweis 5:6 (1:2, 2:1, 2:3)
Góly a nahrávky:
3. Sabol (Šenk, Malý), 23. Hasoň (Říčka, Plitko), 39. Hasoň (Kaukič), 42. T. Novák (Malý), 46. Kaukič (Hasoň, Sedláček) – 5. Tintěra (D. Svoboda, Tejko), 15. Koupal (Petr Bouška), 33. D. Svoboda (Hrůša), 41. Tintěra (Tejko), 43. Přívozník, 48. J. Šuhaj (Krtek, Grauer).
Rozhodčí: Karpíšek – Komínek, Smetková.
Vyloučení: 8:5, navíc Kaukič (Brno), Petr Bouška a Matěj Dvořák (Black Dogs) všichni 5 minut + do konce.
Využití: 1:3.
Diváků: 52.
Black Dogs: Marek Dvořák (42. I. Svoboda) – Hrůša, D. Svoboda, Krtek, Tintěra, Jiří Kubeš, Petr Bouška – Vochozka, Koupal, J. Šuhaj, Tejko, Kronus, E. Bahula, J. Prokop, Š. Masopust, Grauer, Hubáček, Přívozník, Matěj Dvořák. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 1. prosince 2021.

(lho)


Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie