Jihočeši inkasovali v Kadani, sotva vybruslili na led. Potom splnili povinnost a šli do čela

24.09.2018

Budějovický Motor v 7. kole Chance ligy na ledě poslední Kadaně bohorovně zasmažil úvodní střídání. Dostal facku, ale naštěstí se probral a zahájil bombardování svých hostitelů, z něhož rezultovalo očekávané vítězství. Vzhledem k počtu střel vyslaných na branku však Jihočeši prokázali nepříliš povzbudivou produktivitu. Nicméně, díky lepšímu skóre se posunuli do čela tabulky před Porubu. Třetí Kladno, které ztrácí jeden bod, přivítají v 8. kole doma (středa 26. září).


KADAŇ – Takové ántré, jakým se prezentovali v Kadani, si svěřenci Václava Prospala a Aleše Tottera rozhodně nemohli dát do reklamního spotu. Inkasovali z hole mladíka Lukáše Klímy po jednadvaceti vteřinách od zahajovacího buly. Byl to šok i pro brankáře Petra Kváču, který vzhledem k účasti na zámořském kempu nastoupil letos poprvé. Naštěstí nepustil další kotouč za svá záda a vítězství nad spěšně budovaným celkem Trhačů (dlouho to vypadalo, že vůbec nenaskočí do soutěže), bylo do značné míry jeho dílem.

Utkání v komorní atmosféře, na kterou Budějovičtí nejsou zvyklí, poznamenal poměrně vysoký počet vyloučení. Nahrával však zkušenějšímu týmu z českého jihu, jemuž se dvakrát podařilo skórovat v početní výhodě. Dvěma kanadskými body se vykázal křídelník Jakub Babka, ač jeho ice time činil pouhých 07.17. „Měli jsme hrozný nástup, šílené první střídání, které dostalo domácí na koně,“ přiznal Václav Prospal. „Trvalo nám nějaký čas, než jsme se oklepali a začali všechno tlačit do brány. Ale naše produktivita je jalová,“ vyjádřil nespokojenost.

Chance 1. liga, 7. kolo:

SK Trhači Kadaň – ČEZ Motor Č. Budějovice 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Góly a nahrávky:
1. L. Klíma (Wágner, Kadeřávek) – 13. Endál (Pavlin, Bradley), 18. J. Doktor (Babka, M. Čermák), 26. Dančišin, 51. Babka (P. Novák).
Rozhodčí: Wagner, Zubzanda – Bosák, Kokrment.
Vyloučení: 11:7, navíc Grebenjuk (Kadaň) 10 minut.
Využití: 0:2.
Střely na branku: 20:46.
Diváků: 450.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml., Plášil, Čáp – Babka, J. Doktor, M. Čermák, P. Novák, Gilbert, M. Novák, Endál, Dančišin, M. Beránek, Zd. Doležal, Bradley, M. Heřman. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hráno 24. září.

(red)


Krátké zprávy
26. 06. 2019 Druholigový tým HC Tábor v nadcházející sezoně jako první otestuje exotického nováčka třetí nejvyšší celostátní soutěže, mužstvo China Gold Dragon. V rámci úvodního kola skupiny Střed ve středu 11. září se oba supeři potkají na Zimním stadionu ve Slaném, kde budou Číňané hrát domácí zápasy. Trénovat budou v Kladně.
25. 06. 2019 Do prvoligového Motoru na try out přichází jednadvacetiletý útočník Ben Hawerchuk, syn slavného hokejisty Dale Hawerchuka (1 508 kanadských bodů v 1 285 zápasech NHL a Stanley Cupu, vítěz dvou Kanadských pohárů). Mladší z rodu Hawerchuků v uplynulých sezonách nastupoval za tým Barrie Colts v Ontario Hockey League.
24. 06. 2019 Trenéři mládeže Motoru České Budějovice se sešli v kopačkách a fotbalových dresech na turnaji v Lipí nedaleko jihočeské metropole. Skončili druzí s bilancí třech vítězství a jedné porážky. Nastoupili Filip Čížek, Adam Vylíčil, Richard Heřmánek, Roman Fousek, Milan Dančišin st., František Čech, Ladislav Kolda st., Rostislav Kadlec (ten byl vyhlášený nejlepším brankářem), Jakub Čelikovský a Filip Hejda. Pomohl také hráč prvoligového celku Milan Dančišin ml.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web