Jihočeši inkasovali v Kadani, sotva vybruslili na led. Potom splnili povinnost a šli do čela

24.09.2018

Budějovický Motor v 7. kole Chance ligy na ledě poslední Kadaně bohorovně zasmažil úvodní střídání. Dostal facku, ale naštěstí se probral a zahájil bombardování svých hostitelů, z něhož rezultovalo očekávané vítězství. Vzhledem k počtu střel vyslaných na branku však Jihočeši prokázali nepříliš povzbudivou produktivitu. Nicméně, díky lepšímu skóre se posunuli do čela tabulky před Porubu. Třetí Kladno, které ztrácí jeden bod, přivítají v 8. kole doma (středa 26. září).


KADAŇ – Takové ántré, jakým se prezentovali v Kadani, si svěřenci Václava Prospala a Aleše Tottera rozhodně nemohli dát do reklamního spotu. Inkasovali z hole mladíka Lukáše Klímy po jednadvaceti vteřinách od zahajovacího buly. Byl to šok i pro brankáře Petra Kváču, který vzhledem k účasti na zámořském kempu nastoupil letos poprvé. Naštěstí nepustil další kotouč za svá záda a vítězství nad spěšně budovaným celkem Trhačů (dlouho to vypadalo, že vůbec nenaskočí do soutěže), bylo do značné míry jeho dílem.

Utkání v komorní atmosféře, na kterou Budějovičtí nejsou zvyklí, poznamenal poměrně vysoký počet vyloučení. Nahrával však zkušenějšímu týmu z českého jihu, jemuž se dvakrát podařilo skórovat v početní výhodě. Dvěma kanadskými body se vykázal křídelník Jakub Babka, ač jeho ice time činil pouhých 07.17. „Měli jsme hrozný nástup, šílené první střídání, které dostalo domácí na koně,“ přiznal Václav Prospal. „Trvalo nám nějaký čas, než jsme se oklepali a začali všechno tlačit do brány. Ale naše produktivita je jalová,“ vyjádřil nespokojenost.

Chance 1. liga, 7. kolo:

SK Trhači Kadaň – ČEZ Motor Č. Budějovice 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Góly a nahrávky:
1. L. Klíma (Wágner, Kadeřávek) – 13. Endál (Pavlin, Bradley), 18. J. Doktor (Babka, M. Čermák), 26. Dančišin, 51. Babka (P. Novák).
Rozhodčí: Wagner, Zubzanda – Bosák, Kokrment.
Vyloučení: 11:7, navíc Grebenjuk (Kadaň) 10 minut.
Využití: 0:2.
Střely na branku: 20:46.
Diváků: 450.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml., Plášil, Čáp – Babka, J. Doktor, M. Čermák, P. Novák, Gilbert, M. Novák, Endál, Dančišin, M. Beránek, Zd. Doležal, Bradley, M. Heřman. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hráno 24. září.

(red)


Krátké zprávy
15. 12. 2018 Dnešní duel 26. kola spojených skupin 2. ligy Jih a Východ mezi týmy HC Tábor a Valašského Meziříčí odehrají domácí ve speciální sadě vánočních dresů. Všech dvaadvacet kusů mohou fanoušci získat v dražbě, která začala dva dny před utkáním. Noví majitelé si vyzvednou dresy již patnáct minut po závěrečné siréně. Duel Tábora s Valachy bude mít i charitativní náplň. Lidé mohou do pokladniček přispívat na pomoc šestiletému Danečkovi, který trpí střední až těžkou mentální retardací.
14. 12. 2018 V průběhu mistrovského utkání 2. ligy mezi Pískem a Hodonínem v sobotu 15. prosince mohou fanoušci přispívat do připravených kasiček. Výtěžek sbírky věnuje klub rodině vážně nemocného Šimona Šrámka z Písku, který trpí poruchou buněčného metabolismu. Ke sbírce se připojí hráči IHC Písek i partnerského týmu Sokol Radomyšl. Zároveň odstartuje prodej charitativního kalendáře s hráči IHC Písek, kteří se neváhali při focení svléknout. Kalendář stojí 100 korun, výtěžek z prodeje poputuje na konto rodiny nemocného Šimona. Chlapci bude v únoru deset let. Hokejisté mu věnují také výtěžek ze vstupného z přátelského zápasu mezi Pískem a českou akademickou reprezentací 28. prosince.
13. 12. 2018 Útočníci Martin Beránek a Pavel Novák z budějovického Motoru dostali pozvánku do reprezentačního týmu osmnáctiletých, se kterým absolvují Turnaj pěti zemí ve švýcarském Zuchwillu od 25. do 30. prosince. Mezi náhradníky figuruje jejich kluboý kolega Jakub Čížek, jedním z trenérských asistentů je Radek Bělohlav.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web