Jihočeši inkasovali v Kadani, sotva vybruslili na led. Potom splnili povinnost a šli do čela

24.09.2018

Budějovický Motor v 7. kole Chance ligy na ledě poslední Kadaně bohorovně zasmažil úvodní střídání. Dostal facku, ale naštěstí se probral a zahájil bombardování svých hostitelů, z něhož rezultovalo očekávané vítězství. Vzhledem k počtu střel vyslaných na branku však Jihočeši prokázali nepříliš povzbudivou produktivitu. Nicméně, díky lepšímu skóre se posunuli do čela tabulky před Porubu. Třetí Kladno, které ztrácí jeden bod, přivítají v 8. kole doma (středa 26. září).


KADAŇ – Takové ántré, jakým se prezentovali v Kadani, si svěřenci Václava Prospala a Aleše Tottera rozhodně nemohli dát do reklamního spotu. Inkasovali z hole mladíka Lukáše Klímy po jednadvaceti vteřinách od zahajovacího buly. Byl to šok i pro brankáře Petra Kváču, který vzhledem k účasti na zámořském kempu nastoupil letos poprvé. Naštěstí nepustil další kotouč za svá záda a vítězství nad spěšně budovaným celkem Trhačů (dlouho to vypadalo, že vůbec nenaskočí do soutěže), bylo do značné míry jeho dílem.

Utkání v komorní atmosféře, na kterou Budějovičtí nejsou zvyklí, poznamenal poměrně vysoký počet vyloučení. Nahrával však zkušenějšímu týmu z českého jihu, jemuž se dvakrát podařilo skórovat v početní výhodě. Dvěma kanadskými body se vykázal křídelník Jakub Babka, ač jeho ice time činil pouhých 07.17. „Měli jsme hrozný nástup, šílené první střídání, které dostalo domácí na koně,“ přiznal Václav Prospal. „Trvalo nám nějaký čas, než jsme se oklepali a začali všechno tlačit do brány. Ale naše produktivita je jalová,“ vyjádřil nespokojenost.

Chance 1. liga, 7. kolo:

SK Trhači Kadaň – ČEZ Motor Č. Budějovice 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Góly a nahrávky:
1. L. Klíma (Wágner, Kadeřávek) – 13. Endál (Pavlin, Bradley), 18. J. Doktor (Babka, M. Čermák), 26. Dančišin, 51. Babka (P. Novák).
Rozhodčí: Wagner, Zubzanda – Bosák, Kokrment.
Vyloučení: 11:7, navíc Grebenjuk (Kadaň) 10 minut.
Využití: 0:2.
Střely na branku: 20:46.
Diváků: 450.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml., Plášil, Čáp – Babka, J. Doktor, M. Čermák, P. Novák, Gilbert, M. Novák, Endál, Dančišin, M. Beránek, Zd. Doležal, Bradley, M. Heřman. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hráno 24. září.

(red)


Krátké zprávy
18. 02. 2019 Regionální liga juniorů: HC Tábor - Motor Č. Budějovice B (Soběslav) 6:4. Góly za vítězný tým dávali Šedivý, Duda, Prášek, Bouška, Knobloch, Adamec.
17. 02. 2019 Jihočeský kraj vyhlásil druhou vlnu dotačních programů pro rok 2019. Týkají se krajských sportovních svazů a velké části tělovýchovných jednot resp. sportovních klubů. Žádosti v elektronické i papírové formě je nutné odeslat nejpozději 8. března do 12.00 hodin. Podrobnosti lze vyhledat na webových stránkách Jihočeského kraje.
16. 02. 2019 Extraliga juniorů, o pořadí v play off, 20. kolo: Kometa Brno - Motor Č. Budějovice 6:1 (2:0, 0:1, 3:0 - P 0:0, N 1:0). Čestný střelecký úspěch Jihočechů zaznamenal ve 25. minutě Jan Tlačil ml. po přihrávkách Jakuba Káníka a Patrika Školy.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web