Jihočeši doma proti Pardubicím předvedli možná nejlepší výkon v baráži, ale body odvezl soupeř

07.04.2019

Na den přesně o dva roky dříve 7. dubna 2017 v 5. kole baráže o extraligu Motor padl doma s Pardubicemi 2:4. Historie se opakovala s rozdílem jediného gólu: 7. dubna 2019 v 5. kole baráže o extraligu podlehl budějovický tým pardubickému Dynamu 3:4. Tentokrát se Jihočeši prezentovali místy velmi dobrým výkonem, možná nejlepším od začátku letošní baráže. Zatímco však mačkali svého soupeře, ten zkušeně trestal jejich drobná zaváhání a měl i štěstí.

Č. BUDĚJOVICE – V brankovišti se znovu objevil Jan Strmeň. Do útoku se vrátil uzdravený Cody Bradley. Chyběla však sehranná dvojice beků Žiga Pavlin (žebra) – Pavel Pýcha ml. (bolesti hlavy), jejichž místa zaujali Ondřej Kachyňa a Václav Prospal ml. Poslední jmenovaný nešťastně překonal vlastního brankáře, když chtěl reflexivně odpálit kotouč po střele Američana Schause. Druhý gól dostali domácí z dorážky při své přesilovce čtyři vteřiny před první sirénou. Z téže přesilovky snížili, ale potom se prosadil velezkušený Petr Sýkora, jenž protlačil puk z levé strany skrz klečícího Jana Strmeně. V éře stojících brankářů by z takové situace asi nepadl gól.

Střelou z voleje po najetí mezi kruhy kontroval Karel Plášil, ale hosté ve 42. minutě zužitkovali rychlé přečíslení tři na dva. Za tři minuty korigoval Martin Novák v pádu zblízka při hře čtyři na čtyři. Ve 49. minutě skóroval Karel Plášil, ale sudí předtím zapískal vyloučení hostů. V přesilovce měli obrovské šance Lukáš Endál a Zdeněk Doležal, ale snaha Motoru byla marná i v power play trvající přes dvě minuty. „Sráží nás produktivita, efektivita. Jde to ruku v ruce s detaily, které jsem zmiňoval po minulých zápasech. Hokej je fantastický sport, ale někdy je krutý a stojí za hovno,“ povzdechl si kouč Václav Prospal. „Byl to zatím nejtěžší zápas v baráži,“ doplnil pardubický asistent Richard Král.

Baráž o účast v extralize, 5. kolo:

ČEZ Motor Č.  Budějovice – HC Dynamo Pardubice 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)
21. Zd. Doležal (Babka, Bradley), 40. Plášil (Kachyňa, J. Doktor), 45. M. Novák (Kutlák, Plášil) – 19. Schaus (Rolinek), 20. Schaus (Rolinek), 31. P. Sýkora, 42. Marosz (J. Kloz, Perret).
Rozhodčí: Hradil, Bejček – Bryška, Lederer.
Vyloučení: 3:6, navíc Karabáček (Motor), Eklund (Pardubice) oba 10 minut.
Využití: 1:1.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 27:16.
Diváků: 6 421 (vyprodáno).
ČEZ Motor: Strmeň – M. Jandus, Vydarený, Plášil, Kachyňa, V. Prospal ml., Kutlák – Zd. Doležal, Bradley, Karabáček, Endál, Gilbert, M. Novák, Babka, J. Doktor, Šimánek, M. Heřman, R. Přikryl, M. Čermák. Trenéři Václav Prospal st. a Aleš Totter.
Hrálo se 7. dubna 2019.

Další dvojice: Kladno – Chomutov 4:3

Ladislav Lhota

26. 06. 2019 Druholigový tým HC Tábor v nadcházející sezoně jako první otestuje exotického nováčka třetí nejvyšší celostátní soutěže, mužstvo China Gold Dragon. V rámci úvodního kola skupiny Střed ve středu 11. září se oba supeři potkají na Zimním stadionu ve Slaném, kde budou Číňané hrát domácí zápasy. Trénovat budou v Kladně.
25. 06. 2019 Do prvoligového Motoru na try out přichází jednadvacetiletý útočník Ben Hawerchuk, syn slavného hokejisty Dale Hawerchuka (1 508 kanadských bodů v 1 285 zápasech NHL a Stanley Cupu, vítěz dvou Kanadských pohárů). Mladší z rodu Hawerchuků v uplynulých sezonách nastupoval za tým Barrie Colts v Ontario Hockey League.
24. 06. 2019 Trenéři mládeže Motoru České Budějovice se sešli v kopačkách a fotbalových dresech na turnaji v Lipí nedaleko jihočeské metropole. Skončili druzí s bilancí třech vítězství a jedné porážky. Nastoupili Filip Čížek, Adam Vylíčil, Richard Heřmánek, Roman Fousek, Milan Dančišin st., František Čech, Ladislav Kolda st., Rostislav Kadlec (ten byl vyhlášený nejlepším brankářem), Jakub Čelikovský a Filip Hejda. Pomohl také hráč prvoligového celku Milan Dančišin ml.