Jihočechy k vítězství nad Plzní táhla čtvrtá formace v čele s hračičkou Martinem Hanzlem

28.12.2021


Jihočeský celek odčinil předchozí domácí porážku s Olomoucí a ziskem důležitých bodů proti dobře hrající Plzni se vrátil do první desítky v tabulce, konkrétně na devátou pozici. První tři góly zařídila čtvrtá útočná formace Václav Karabáček, Martin Hanzl, Martin Beránek, přičemž její vedoucí nabídl divákům milou parádičku v podobě lakrosového gólu po objetí branky zezadu. Oporou byl tradičně brankář Dominik Hrachovina. Za hosty dvakrát skóroval budějovický odchovanec Tomáš Mertl.


Č. BUDĚJOVICE – Do sestavy Motoru po zdravotní pauze naskočil kanadský bek Stuart Percy a chránil se obličejovým krytem. Skóre otevřel centr Martin Hanzl výše popisovaným kouskem. Druhou trefu záhy přidal Petr Šenkeřík švihem z levého kruhu pod betony Miroslava Svobody, který se nechal vystřídat táborským odchovancem Dominikem Pavlátem. Nebezpeční Západočeši potrestali rozhozenou domácí obranu korigujícím gólem, ale Jihočechy uklidnil třetí trefou Martin Beránek, jenž uplatnil svůj důraz. Brzy po startu třetí části zkušeně zvýšil Michal Vondrka. Korigující zásah Tomáše Mertla musel potvrdit videorozhodčí. Power play Plzně už nepřinesla změnu. 

Tipsport extraliga, 36. kolo:

Motor Č. Budějovice – HC Škoda Plzeň 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Góly a nahrávky:
6. M. Hanzl (Karabáček, M. Beránek), 10. Šenkeřík (Karabáček, M. Hanzl), 28. M. Beránek (M. Hanzl, Karabáček), 42. Vondrka (Valský, Piskáček) – 21. Mertl (M. Lang), 48. Mertl (Dzierkals, Budík)
Rozhodčí: A. Jeřábek, T. Horák – Gerát, Hynek.
Vyloučení: 4:4.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 21:28.
Nejlepší hráči: Martin Hanzl – Tomáš Mertl.
Diváků: 1 000.
Motor: Hrachovina – R. Vráblík, Štencel, Piskáček, Šenkeřík, Percy, Bučko – Gulaš, Pech, Holec – Zd. Doležal, J. Novotný, Abdul – Valský, J. Ondráček, Vondrka – Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek. Trenéři Jaroslav Modrý, Patrik Martinec a Roman Fousek.
Hrálo se 28. prosince 2021.

Ladislav Lhota



Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie