Ještěže Budějovičtí mají Václava Nedorosta. Otočili by bez něho duel s Benátkami?

25.10.2017

Předchozí dvě utkání v 1. lize Motor prohrál na kluzištích soupeřů a zvolna klesal tabulkou. Další blamáž pod vedením nových trenérů Mariana Jelínka a Luboše Roba st. si Jihočeši se svými ambicemi nemohli dovolit, zvláště v domácím prostředí proti jedenáctým Benátkám. Úvod však vypadal moc špatně. Budějovický celek prohrával 0:2 a jeho projev byl rozpačitý. K obratu zavelel rozdílový hráč Václav Nedorost, jenž svým hattrickem výrazně podepsal výsledek 5:2.

Č. BUDĚJOVICE – Domácí šli do boje bez nemocného brankáře Petra Kváči (dvojku za Davidem Gábou dělal junior Martin Březina) a několika polámaných hráčů, neobjevil se ani Jakub Doktor, který pomáhal ve 2. lize Písku, a Jakub Marek, jenž se vrátil do David Servisu. Zato naskočili dva staronoví útočníci Luboš Rob ml. (dosud Kadaň) s Radkem Prokešem (Tábor). Mužstvo si chtělo spravit chuť po dvou porážkách a také odčinit výsledek 0:3 v Benátkách z úvodní čtvrtiny, jenže po jedenácti minutách prohrávalo 0:2.

Nepříliš výrazní hosté jednoduše trestali zaváhání Jihočechů, kteří sice dřeli a nutili se do střelby, ale herně moc nepřipomínali favorita soutěže. Kotouč za záda talentovaného gólmana Josefa Kořenáře dostal jako první Luboš Rob, ještě dřív se však rozezněla siréna ohlašující přestávku před druhou třetinou. Uznání se dočkala teprve střela Václava Nedorosta z pravého kruhu ve 35. minutě. Tlak domácích postupně sílil a když Filip Vlček ve 48. minutě zblízka sklepl za brankovou čáru puk vyslaný zprava Timem Crowderem, bylo konečně srovnáno.

O minutu později se švihem z mezikruží prosadil Václav Nedorost, po chvíli však tentýž borec neuspěl sám před Kořenářem. Čtvrtý gól přidal v pádu Tim Crowder a skóre uzavřel Václav Nedorost z přesilovky v 60. minutě (power play hostí pokazil svým trestem Lukáš Vantuch, čerstvá posila z Liberce). Po siréně si ještě zaboxovali Patrik Marcel a Patrik Maier. „V první třetině jsme měli se soupeřem problém, de facto jsme si nevytvořili pořádnou šanci. Jsem rád, že mužstvo v sobě našlo sílu otočit utkání,“ oddychl si kouč Marian Jelínek.

WSM 1. liga, 17. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Benátky nad Jizerou 5:2 (0:2, 1:0, 4:0)
35. V. Nedorost (Pavlin), 48. F. Vlček (Crowder), 49. V. Nedorost (L. Rob ml., M. Čermák), 54. Crowder (F. Vlček), 60. V. Nedorost (M. Čermák) – 9. Bittner (Psota, Vantuch), 11. Vantuch (Wiencek, Psota).
Rozhodčí: R. Čech, Jechoutek – Kotlík, Polák.
Vyloučení: 3:8, navíc Marcel (Motor), Maier (Benátky) oba 10 minut.
Střely na branku: 57:16.
Diváků: 5 458.
ČEZ Motor: D. Gába – Fillman, R. Vráblík, Marcel, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml. – M. Čermák, L. Rob ml., V. Nedorost, Dostálek, Galamboš, M. Heřman, Crowder, Pajić, Šulek, Mat. Toman, F. Vlček, Prokeš. Trenéři Marian Jelínek a Luboš Rob st.
Hráno 25. října.

24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.