Jediný gól v Hokejovém centru Pouzar nestačil Černým Psům ke zdolání pražských Inženýrů

21.11.2022

Českobudějovičtí Black Dogs hostili v 9. kole Univerzitní ligy mužstvo Engineers Prague, lídra desetičlenné tabulky. Svižnému utkání velmi dobré úrovně chybělo pouze víc gólů. Pražané dali dva, domácí snížili před polovinou třetí třetiny, ale nedokázali vyrovnat, přestože na to měli dvanáct minut a šestnáct vteřin, z toho minutu a osmnáct vteřin hráli power play šest na pět. Přes bodovou ztrátu zůstali Jihočeši vzhledem k dalším výsledkům na sedmé příčce.

Č. BUDĚJOVICE – Domácí vyrukovali proti favorizovanému soupeři se třinácti útočníky, mezi nimiž se poprvé v sezoně objevil Matěj Dvořák. Hosty dirigoval kapitán David Blažek, jenž nosíval céčko v Táboře. Dres Engineers oblékli rovněž extáborský obránce Jan Raiterman a strakonický forvard František Januška. Stěžejní moment nastal v 16. minutě, kdy David Blažek v oslabení sebral svým krajanům kotouč, projel od útočné modré čáry k brankáři Ludvíkovi a přehodil jeho pravý beton. Druhý gól přidali hosté z přesilovky. Na 1:2 upravil Aleš Krtek šťastným nahozením od modré čáry. „Rozhodla naše chyba v přesilovce a neproměňování šancí,“ konstatoval trenérský asistent Jiří Irra.

Univerzitní liga, 9. kolo:

Black Dogs Budweis – Engineers Prague 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
48. Krtek (V. Krcho, Janoch) – 16. Blažek, 37. Fabiánek (Burda, Blažek).
Rozhodčí: L. Květoň – Jindra, Štofa.
Vyloučení: 4:2, navíc A. Hrůša (Black Dogs), Blažek (Engineers) oba 5 minut + do konce.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 38:34.
Diváků: 88.
Black Dogs: Ludvík – D. Svoboda, A. Hrůša, Jiří Kubeš, Krtek, D. Dudáček, Petr Bouška – M. Masopust, V. Krcho, Janoch, Kronus, Dlouhý, Vochozka, Schwartz, Pinkas, Rolínek, Kaisler, Šafář, Grauer, Matěj Dvořák. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 21. listopadu 2022.

24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.