Jediný gól stačil Radomyšli k vítězství v Milevsku. Mužstvo Telče zaskočilo Soběslav

21.01.2018

Krajská liga na českém jihu pokročila do 19. kola, které se dalo do pohybu čtyřmi sobotními zápasy. Mužstvo Telče na svém ledě zaskočilo Soběslav, která se horko těžko drží v osmičce pro play off. Strakoničtí dvouciferně zdecimovali skromnou výpravu z Pelhřimova, v dramatické bitvě o čelo padlo Milevsko doma s Radomyšlí jediným gólem z první třetiny. Veselská Lokomotiva přimáčkla hradecký Vajgar výsledkem 3:2. Volný los měla Jiskra Humpolec.

JIŽNÍ ČECHY / VYSOČINA – Mužstvo Telče dokáže překvapit. Dokonale to zvládlo v domácím utkání se Soběslaví. „Zpočátku jsme si dávali puk a dirigovali tempo, až z toho byli hosté vyvalení. Potom ale také skórovali a my se začali strachovat. Poslední tři minuty zkusil soupeř power play, ale vzdal to, když dostal šestý gól,“ líčil organizační pracovník SK Telč Miloš Novák. Za hosty nastoupil teprve podruhé junior z Motoru Jiří Kubeš a premiéru si odbyl šestnáctiletý Dominik Pauš působící v táborském dorostu. „Hráli jsme prakticky na dvě lajny. Těžce jsme podcenili začátek. Potom jsme dotahovali, ale nezbýval čas, ani síla,“ litoval soběslavský trenér David Pánek.

Ze strakonické sestavy se v minulých týdnech vytratily největší opory Tomáš Růžička (pracovní pobyt v USA), David Ruda, Martin Všetečka, Jaroslav Hřebíček (všichni zranění). Čerstvě se k nim přidal Lukáš Bednařík, odcházející do Německa. Rozloučil se s fanoušky v domácím souboji s rezervou Pelhřimova. Proti beznadějně poslednímu celku tabulky nebylo co řešit. Přicestoval v deseti lidech, navíc Šípek s Bartákem nastoupili s nedoléčeným zraněním. „Měli jsme převahu celý zápas. Hosté ztráceli energii,“ konstatoval strakonický manažer Roman Heimlich. „Za stavu 1:1 jsme nevyužili dvě šance, potom už jsme hráli druhé housle,“ krčil rameny Radek Šáda, kouč Pelhřimova.

Vajgar neuplatnil přednosti

Přímý souboj o čelo tabulky na milevském ledě nabídl vysokou hokejovou kvalitu, velké drama, ale pouze jediný gól. Autorství si připsal Patrik Březina ve 13. minutě, jenž dostal z rohu přihrávku od Jakuba Šimoníka, přesně vypálil z levé strany a pojistil vedoucí příčku pro Radomyšl. „Dostali jsme náhodný gól z ojedinělé akce. V náš neprospěch rozhodlo nevyužívání přesilovek. Vynikající byli brankáři na obou stranách,“ hodnotil milevský kormidelník Emil Švec st. „Vyrovnané utkání bylo atraktivní pro diváky. Důsledně jsme plnili taktiku, přežili jsme i power play čtyři na šest, když byl vyloučený Tomáš Burkoň,“ líčil  vedoucí sokolů Jaromír Šíp.

Ve Veselí nad Lužnicí se bojovalo o play off. Těsné vítězství přineslo určitý klid domácím, byť si v závěru proti Vajgaru užili pořádné nervy. Zvládli však oslabení tři na pět i power play pět na šest. Poražení hosté zůstali těsně pod čarou. „Povedl se nám vstup, byli jsme aktivnější, ale nedokázali jsme proměnit spoustu šancí. Hrálo se nahoru dolů, kluky musím pochválit za bojovnost,“ nechal se slyšet David Šošovica z vítězné střídačky. „Chybami jsme darovali soupeři tři góly. Dvě třetiny jsme byli lepší, ale problém byl dát gól. Bohužel, na dvanáct minut nám rozhodčí vyřadil Zdeňka Ondřeje. Neuplatnili jsme všechny své přednosti, prohráli jsme zbytečně,“ uvedl Jiří Skořepa, manažer Vajgaru.

Krajská liga, 19. kolo:

SK Telč – OLH Spartak Soběslav 8:4 (4:2, 0:1, 4:1)
1. Bína, 2. J. Šťastný (Kret, Sokolík), 3. Kret (Sokolík), 8. J. Šťastný (Sokolík), 51. Berka, 57. Bína (Smejkal), 59. Smejkal (P. Prokop), 60. Kubát – 10. Hák (Žákovský, Vild), 19. Punčochář (J. Kubeš), 21. Žákovský (Hák, Vild), 53. Hák (Žákovský, Vild).
Vyloučení: 8:6, navíc D. Šebesta (Telč) 10 minut + do konce, Taras (Telč) do konce, Máca, M. Kučera (Soběslav) oba 10 minut.
Využití: 0:1.
Diváků: 277.
SK Telč: Vacek – Tušer, D. Šebesta, Taras, J. Šťastný, P. Prokop, T. Havlík – Jan Bína, Smejkal, Berka, J. Havlík, Sokolík, Kret, Kubát, Koreš, Šalanda. Trenéři Pavel Podolský a Jaroslav Bína.
Sp. Soběslav: Křiklán (3. J. Dvořák) – Sládek, Punčochář, J. Kubeš, L. Karpíšek, Smíšek, M. Karpíšek – Hák, Žákovský, M. Kučera, Vild, Píha, Zajíc, Pauš, Máca. Trenéři David Pánek a Vladimír Drachovský.
Hráno 20. ledna.

HC Strakonice – HC Lední Medvědi Pelhřimov B 14:1 (5:1, 4:0, 5:0)
6. L. Papež (Topinka), 8. L. Bednařík (M. Hrubý), 9. Samohejl (M. Müller, Dlouhý), 15. Křenek (L. Papež), 16. P. Šebesta (L. Bednařík), 29. Major, 32. Dlouhý (D. Kovář, L. Bednařík), 33. M. Müller (Major), 38. M. Hrubý (P. Šebesta), 48. A. Mikeš (L. Bednařík), 50. M. Hrubý (L. Papež, Major), 54. M. Hrubý (D. Kovář), 55. Major (L. Papež, D. Škoda), 60. L. Papež (D. Kovář) – 7. B. Svoboda (J. Vrátný).
Rozhodčí: Macák – M. Matoušek, J. Macháček.
Vyloučení: 3:5, navíc Hráček (Pelhřimov) 10 minut.
Využití: 3:0.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 380.
HC Strakonice: Štrobl – D. Škoda, M. Hrubý, Kordík (41. Jan Hřebíček), Topinka, D. Papež, D. Kovář – P. Šebesta, A. Mikeš, L. Bednařík, Dlouhý, M. Müller, Samohejl, Major, Křenek, L. Papež, od 41. navíc L. Hrubý, P. Srb, Kurečka. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.
Pelhřimov B: M. Urban – D. Vrátný, Hráček, Jan Doubek, Šípek – Nikodým, J. Vrátný, Moucha, Barták, Zadražil, B. Svoboda. Trenér Radek Šáda.

HC Milevsko 2010 – TJ Sokol Radomyšl 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól a nahrávka:
13. P. Březina (Šimoník).
Rozhodčí: Vovčko – Mašek, Maxa.
Vyloučení: 3:8, navíc J. Müller (Milevsko) 10 minut.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 39:29.
Diváků: 540.
HC Milevsko: Panec – Štych, Jíška, Hamerle, Čunát, J. Havran, Votruba, T. Hošek – Nevolný, J. Müller, Kořánek, T. Novotný, Suchan, Fořt, T. Bílek, Radosta, Pletka, Sláma, Pouch, Buriánek. Trenéři Emil Švec st. a Luboš Krupka.
S. Radomyšl: Štekr – Pěnička, Burkoň, P. Procházka, Vejda, R. Volf ml. – J. Řehoř, Jungbauer, Stauber, Kica, Hovora, O. Gába, Šimoník, Fr. Bárta, P. Březina. Trenéři Radek Hovora a Karel Mošovský.

TJ Loko Veselí nad Lužnicí – HC Vajgar J. Hradec 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
13. Mikeska (M. Čáp), 16. Arnold (J. Míchal, M. Drs), 37. Mikeska (Bůžek) – 13. Lazorišák (R. Procházka), 45. Havelka (Kalvas, Navrátil).
Rozhodčí: F. Svoboda – P. Bělohlav ml., Karlín.
Vyloučení: 7:5, navíc Zd. Ondřej (Vajgar) 10 minut.
Diváků: 180.
Loko Veselí: F. Dvořák – Nehoda, Chlaň, Malecha, L. Míchal, Kyml, Krampl – M. Čáp, Mikeska, Dušák, J. Míchal, Arnold, M. Drs, Jak. Novák, R. Benda, Bůžek. Trenéři David Šošovica a Michal Špička.
HC Vajgar: T. Kubeš – R. Procházka, Tržil, Ištvánik, Janeček, Chmel, Kubín – Zd. Ondřej, Lazorišák, Mat. Jindra, Havelka, M. Stach, Gurka, Kalvas, Navrátil, M. Přibyl, Košťál. Trenéři Zdeněk Ledvinka a Robert Procházka.

19. 08. 2018 Obránce Václav Svach z Motoru České Budějovice byl členem reprezentačního týmu sedmnáctiletých, který ve slovenských Piešťanech shrábl celkové vítězství v tradičním Turnaji pěti zemí této věkové kategorie.
18. 08. 2018 Brzy osmadvacetiletý písecký odchovanec Stanislav Dietz, který je aktuálně hráčem extraligových Pirátů Chomutov, dostal od reprezentačního kouče Miloše Říhy dodatečnou pozvánku na soustředění národního mužstva v Přerově od 20. do 24. srpna. Vytáhlý obránce už má na kontě tři starty za reprezentační áčko. Další písecký odchovanec David Všetečka ve svých osmatřiceti ukončil aktivní kariéru a stal se trenérem, zároveň i manažerem východoslovenského Bardejova v tamní druhé nejvyšší soutěži.
17. 08. 2018 Strakonická Tereza Vanišová (nyní University of Maine, USA) a jindřichohradecká Martina Zedníková (nyní HC Příbram) figurují v nominaci reprezentačního týmu žen pro přípravný kemp a následný Turnaj čtyř zemí v Hodoníně. Akce se uskuteční od 19. do 25. srpna.