IHC Písek si pozval zahraniční soupeře. Francouzi i Němci zkazili mužstvu účet v přípravě

02.09.2018

Druholigovému Písku se nezdařilo prodloužit šňůru šesti výher nad tuzemskými celky ze srpnového ledu. První dva dny měsíce září hostili Jihočeši francouzský Briançon a německý Weiden, ale přes vyrovnaný průběh a četnější střelbu utrpěli dvě hladké porážky. Týmy z druhé francouzské a třetí německé ligy jim uštědřily lekci z produktivity. Příležitost spravit si chuť před startem mistrovských bojů dostanou Písečtí v generálce, kterou sehrají v Letňanech 8. září.


PÍSEK – Francouzi s českým brankářem Jiřím Blažkem a jednou kanadskou lajnou přijeli ke břehu Otavy povzbuzení čerstvým vítězstvím na ledě prvoligových Benátek nad Jizerou a prezentovali se velmi dobře organizovanou hrou. Průběh rychlého a tvrdého utkání byl vcelku vyrovnaný, domácí měl o jednu střelu na branku víc než soupeř, ale rozdíl byl v efektivitě. Jediný gól Jihočechů dal Jakub Bernad necelé dvě minuty před koncem. Stínem bylo zranění brankáře Richarda Kříže (kotník), jenž střídal Martina Hausra v polovině zápasu, vydržel však sotva pět minut.

Druhé víkendové vystoupení píseckého týmu, tentokrát proti německému Weidenu, jehož ofenzivu řídili kanadští forvardi Matt Abercrombie s Christianem Quelletem, mělo podobný scénář. Domácí častěji stříleli, třikrát jeli sami na branku, ale skóroval pouze mnohem produktivnější soupeř. „Stejně jako v souboji s Briançonem jsme se po špatném začátku postupně zlepšovali, vytvářeli si šance, ale nebyli schopní dát gól. V obou zápasech jsme dvakrát inkasovali z dorážek v brankovišti. Výsledky neopovídaly poměru sil. S výjimkou zakončení se klukům nedalo nic vytknout. Bojovali, bruslili,“ konstatoval trenérský asistent Václav Šrámek.        

Příprava:

IHC Písek – Diables Rouges de Briançon 1:5 (0:2, 0:0, 1:3)
Góly a nahrávky: 59. J. Bernad (T. Rod) – 10. Bernard (Seed), 13. Young (Demers, Andre), 50. Drolet (O´Connor), 56. Seed (Bernard, Metais), 57. Metais (Valls).
Rozhodčí: Vavruška – Oudes, Kubíček.
Vyloučení: 5:7.
Využití: 0:2.
Střely na branku: 25:24.
Diváků: 200.
IHC Písek: Hauser (31. – 35. R. Kříž) – Tintěra, Dom. Bílek, Suda, Hanus, Červinský, Turek, Pelant, Houdek – F. Vlček, Hučko, Sýbek, Strnad, Koupal, J. Volf, Rod, Jabůrek, A. Novák, J. Bernad, Pixa, Stauber. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hráno 1. září. 

IHC Písek – Blue Devils Weiden 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Góly a nahrávky: 14. Habermann, 16. Kirchberger, 27. Abercrombie (Ouellet), 54. Ouellet (Abercrombie), 59. Abercrombie.
Rozhodčí: D. Čáp – Vavruška, Venclík.
Vyloučení: 10:7, navíc Tintěra (Písek) 10 minut.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 35:28.
Diváků: 180.
IHC Písek: Hauser – Tintěra, Dom. Bílek, Polata, Hanus, Suda, Turek, Červinský, Hora – J. Volf, F. Vlček, Sýbek, Hučko, Koupal, Svoboda, Rod, Jabůrek, Strnad, L. Drda, Pixa, A. Novák. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hráno 2. září.

(lho)Krátké zprávy
20. 09. 2018 Bývalý reprezentační kapitán Jiří Novotný, odchovanec Jindřichova Hradce a Českých Budějovic, se nedávno vrátil do české extraligy a po dlouhých šestnácti létech zde odehrál čtyři zápasy. Aktuálně zakončil hostování v Plzni a zamířil do švýcarského Ambri-Piotta.
20. 09. 2018 Mužstvo SK Telč vstoupí do své třetí sezony v jihočeské Krajské lize s půltuctem posil. Do města s hokejovou tradicí a moderní halou přišli David Vacek (hostování z Moravských Budějovic), Martin Tobola (hostování z Jiskry Humpolec), Martin Lupač (návrat do mateřského klubu), Lukáš Křížek, Jakub Rubner (oba hostování z BK Havlíčkův Brod) a Jiří Lander (hostování z HC Orli Znojmo). Telčskou kabinu naopak opustili Martin Švec, Jan Lupač, Zdeněk Kubát a Jiří Havlík. Poslední dva jmenovaní jsou vytížení v trenérských funkcích, ale mohou pomoci mužstvu jako hráči v případě nouze.
19. 09. 2018 Pětadvacetiletý brankář David Honzík, který je odchovancem Milevska a před nedávnem byl k dispozici na střídavý start budějovickému Motoru, dostal znovu příležitost ukázat se v 1. lize. Aktuální zaměstnavatel Sparta Praha jej uvolnil na výpomoc pražské Slavii.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web