IHC Písek si pozval zahraniční soupeře. Francouzi i Němci zkazili mužstvu účet v přípravě

02.09.2018

Druholigovému Písku se nezdařilo prodloužit šňůru šesti výher nad tuzemskými celky ze srpnového ledu. První dva dny měsíce září hostili Jihočeši francouzský Briançon a německý Weiden, ale přes vyrovnaný průběh a četnější střelbu utrpěli dvě hladké porážky. Týmy z druhé francouzské a třetí německé ligy jim uštědřily lekci z produktivity. Příležitost spravit si chuť před startem mistrovských bojů dostanou Písečtí v generálce, kterou sehrají v Letňanech 8. září.


PÍSEK – Francouzi s českým brankářem Jiřím Blažkem a jednou kanadskou lajnou přijeli ke břehu Otavy povzbuzení čerstvým vítězstvím na ledě prvoligových Benátek nad Jizerou a prezentovali se velmi dobře organizovanou hrou. Průběh rychlého a tvrdého utkání byl vcelku vyrovnaný, domácí měl o jednu střelu na branku víc než soupeř, ale rozdíl byl v efektivitě. Jediný gól Jihočechů dal Jakub Bernad necelé dvě minuty před koncem. Stínem bylo zranění brankáře Richarda Kříže (kotník), jenž střídal Martina Hausra v polovině zápasu, vydržel však sotva pět minut.

Druhé víkendové vystoupení píseckého týmu, tentokrát proti německému Weidenu, jehož ofenzivu řídili kanadští forvardi Matt Abercrombie s Christianem Quelletem, mělo podobný scénář. Domácí častěji stříleli, třikrát jeli sami na branku, ale skóroval pouze mnohem produktivnější soupeř. „Stejně jako v souboji s Briançonem jsme se po špatném začátku postupně zlepšovali, vytvářeli si šance, ale nebyli schopní dát gól. V obou zápasech jsme dvakrát inkasovali z dorážek v brankovišti. Výsledky neopovídaly poměru sil. S výjimkou zakončení se klukům nedalo nic vytknout. Bojovali, bruslili,“ konstatoval trenérský asistent Václav Šrámek.        

Příprava:

IHC Písek – Diables Rouges de Briançon 1:5 (0:2, 0:0, 1:3)
Góly a nahrávky: 59. J. Bernad (T. Rod) – 10. Bernard (Seed), 13. Young (Demers, Andre), 50. Drolet (O´Connor), 56. Seed (Bernard, Metais), 57. Metais (Valls).
Rozhodčí: Vavruška – Oudes, Kubíček.
Vyloučení: 5:7.
Využití: 0:2.
Střely na branku: 25:24.
Diváků: 200.
IHC Písek: Hauser (31. – 35. R. Kříž) – Tintěra, Dom. Bílek, Suda, Hanus, Červinský, Turek, Pelant, Houdek – F. Vlček, Hučko, Sýbek, Strnad, Koupal, J. Volf, Rod, Jabůrek, A. Novák, J. Bernad, Pixa, Stauber. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hráno 1. září. 

IHC Písek – Blue Devils Weiden 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Góly a nahrávky: 14. Habermann, 16. Kirchberger, 27. Abercrombie (Ouellet), 54. Ouellet (Abercrombie), 59. Abercrombie.
Rozhodčí: D. Čáp – Vavruška, Venclík.
Vyloučení: 10:7, navíc Tintěra (Písek) 10 minut.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 35:28.
Diváků: 180.
IHC Písek: Hauser – Tintěra, Dom. Bílek, Polata, Hanus, Suda, Turek, Červinský, Hora – J. Volf, F. Vlček, Sýbek, Hučko, Koupal, Svoboda, Rod, Jabůrek, Strnad, L. Drda, Pixa, A. Novák. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hráno 2. září.

(lho)Krátké zprávy
16. 07. 2019 Hráči prvoligového Motoru, kteří jsou pod smlouvou, spolu s trenéry a celým realizačním týmem, aktuálně pobývají ve Frymburku na čtyřdenním soustředění od 15. do 18. července. V pátek 19. července se k nim připojí hokejisté angažovaní na try out a společně v Českých Budějovicích podstoupí testy fyzické připravenosti. Širší kádr doplněný některými juniory začne od pondělí 22. července trénovat ve dvou skupinách na ledě. Tréninky budou pokračovat denně vyjma víkendů do prvního přípravného utkání s extraligovou Plzní, které se uskuteční v Milevsku 6. srpna od 17.30 hodin.
15. 07. 2019 Hokejisté druholigového IHC Písek v rámci přípravy na nadcházející sezonu obují kopačky v přátelském utkání s béčkem fotbalového klubu Čížové. Akce se uskuteční na čížovském hřišti v sobotu 20. července od 13 hodin a bude součástí oslav 100 let tamního fotbalu.
14. 07. 2019 Obránce Tomáš Cibulka z budějovického Motoru dostal pozvánku na tréninkový kemp reprezentačního celku U16, který se uskuteční v Břeclavi od 27. července do 1. srpna. Mezi náhradníky figuruje jeho oddílový spoluhráč, útočník Filip Petrásek.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web