Humpolecká Jiskra v čele s brankářem Zourem dokonale zaskočila Strakonice na jejich ledě

17.11.2018

Sobotní duel mezi Strakonicemi a Humpolcem otevřel program 10. kola Krajské ligy. Mužstvo z Vysočiny v čele s uzdraveným brankářem Janem Zourem a zkušeným útočníkem Tomášem Dvořákem, kteří nastoupili již v předchozím kole a pomohli vybojovat bod proti Českému Krumlovu, se vytáhlo na ledě obhájce titulu a zcela zaslouženě si odvezlo ze Strakonic plný počet bodů za vysoké vítězství. Zbývající pětice zápasů je na programu v neděli 18. listopadu.


STRAKONICE – U břehu Otavy si budou připomínat 110. výročí založení klubu, ale vůbec se jim nepovedla generálka na oslavu, k níž dojde v neděli 25. listopadu. Humpolecká Jiskra získala na síle s návratem Jana Zoura, který čaruje v brankovišti při střeleckých pokusech soupeře, ale také výborně rozehrává kotouč, čímž podporuje zakládání útočných akcí. Ofenzíva navíc ožila přítomností Tomáše Dvořáka, jehož zdobí přehled ve hře a schopnost udržet se na puku. Umí střílet góly nebo je připravovat spoluhráčům a nutí protivníky k faulům. Útočnou vozbu oživil i sedmnáctiletý odchovanec Matěj Daňhel, jenž se vrátil z Dukly Jihlava.

Hosté vytáhli vedení na 1:3, domácí vyrovnali, ale Jiskra si po chybě strakonického gólmana vzala rychle náskok zpět. Ve zbytku hrací doby už dávali góly jenom Humpolečtí. „Bylo vidět, že soupeř je kompletní a může se opřít o brankáře. Naši kluci bojovali, měli převahu, ale neplodnou. Hosté naopak skórovali po našich chybách,“ litoval manažer poraženého týmu Roman Heimlich. „Tentokrát se k nám přiklonilo štěstí, ale od stavu 5:3 jsme měli zápas pod kontrolou. Domácí rychle bruslili a naši beci toho měli plné brýle. Mleli nás, ale my jim z toho vyskakovali do otevřené obrany. Vyhovuje nám silný soupeř, když nemusíme tvořit,“ usmíval se kouč Humpolce Jiří Zour.    

Krajská liga, 10. kolo:

HC Strakonice – TJ Jiskra Humpolec 3:7 (1:2, 2:2, 0:3)
Góly a nahrávky:
16. Jiřinec (Mikeš, P. Šebesta), 26. Dlouhý (L. Bednařík, M. Všetečka), 27. Mikeš (P. Šebesta, Kopenec) – 4. Brychta (Dolejš), 19. Dolejš (T. Dvořák), 22. Hynek (T. Dvořák, Prokop), 30. Mart. Jelínek, 42. Hendrych (Brychta), 54. Mart. Jelínek (T. Dvořák), 60. Hubata TS.
Rozhodčí: F. Svoboda – Karlín, Němec.
Vyloučení: 6:3.
Využití: 0:1.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 420.
HC Strakonice: Myslivec (30. Štrobl) – M. Hrubý, D. Škoda, Jan Hřebíček, M. Všetečka, Jar. Hřebíček (41. Topinka), Kopenec – Jiřinec, Mikeš, P. Šebesta, L. Bednařík, T. Růžička, Ruda, Samohejl (41. M. Müller), Dlouhý, P. Řehoř. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.
J. Humpolec: Jan Zour – Šerák, Zadina, Zd. Jelínek, Hurda, Žůček – Mart. Jelínek, Daňhel, T. Dvořák, Prokop, Hynek, Hendrych, Brychta, Dolejš, Hubata. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.
Hrálo se 17. listopadu.

(lho)Krátké zprávy
19. 07. 2019 Druholigový IHC Písek zveřejnil seznam letních soupeřů, s nimiž se A-mužstvo poměří v rámci přípravy na nadcházející sezonu. Vedle domácích celků Milevska, Klatov nebo nováčka 2. ligy z Příbrami se proti svěřencům Karla Herra a Václava Šrámka postaví rovněž bavorský EHF Passau Black Wings, v jehož útočných řadách figurují Jihočeši Petr Šulčík a loni ještě písecká opora Jan Sýbek, nebo francouzský Les Diables Rouges de Briancon.
18. 07. 2019 Devadesátých devátých narozenin se dnes dožívá někdejší útočník i obránce Václav Lenc, jenž začal hrát za ligový tým AC Stadionu České Budějovice v roce 1938. S přestávkami působil v pozdějším Slavoji do roku 1958. Vyzkoušel i trenérskou pozici, především u budějovické mládeže. Byl také výborným fotbalistou. Stále si udržuje přiměřenou kondici, nechyběl ani na vernisáži hokejové výstavy v Jihočeském muzeu na konci minulého roku.
17. 07. 2019 Jednačtyřicetiletý obránce Petr Gřegořek, který je mistrem světa z roku 2010 a hrával extraligu v několika týmech včetně Českých Budějovic, prodloužil spolupráci s týmem HC Milevsko 2010,. V barvách účastníka Krajské ligy začal rodák z Českého Těšína hostovat v prosinci 2018, od počátku přípravy na ledě před sezonou 2019 -20 se ujme funkce hrajícího trenéra.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web