Humpolec přemohl Milevsko a vládne jihu. Béčko Tábora nestačilo v nájezdech Vajgaru

02.12.2017

Dvěma zápasy vstoupila Krajská liga mužů do 14. kola a zároveň do odvetné poloviny základní části. Dobře vyladěný tým Humpolce zdolal v domácím prostředí Milevsko a díky šesté tříbodové výhře v řadě se posunul do čela tabulky. Po nedělních dohrávkách ale může klesnout až na třetí příčku. Táborské béčko se sedmi obránci a deseti útočníky na svém ledě komfortně vedlo nad Vajgarem, ale od poloviny zápasu sotva dýchalo a nakonec bralo jen bod po prohraných nájezdech.


HUMPOLEC / TÁBOR – Mužstvo humpolecké Jiskry možná není tak suverénní, jak napovídá aktuální bilance, ale vždy se může opřít o nadstandardní výkon brankáře Jana Zoura. Díky tomu sbírá úspěchy. Stejný případ nastal v duelu s Milevskem. „Výborně chytal i milevský Michael Panec,“ zdůraznil kouč vítězů Jiří Zour. „Zápas se líbil divákům, byl asi nejlepší letos na našem ledě. Škoda jen přílišné tvrdosti ze strany soupeře, který nám v první třetině zranil Zdeňka Jelínka. Ten musel do nemocnice s kolenem a zbyli nám čtyři beci,“ litoval Zour starší. „Čtyřikrát jsme se bránili ve třech. Zápas byl těžce ovlivněný rozhodčím Macákem,“ setřásal ze sebe emoce milevský trenér Emil Švec.  

Táborská rezerva doma proti Vajgaru získala vedení dvěma slepenými góly, ale rychle ho ztratila. „Zvolnili jsme, soupeř to otočil a my potom stále dotahovali,“ postěžoval si šéf střídačky Štěpán Kadilák st. Jeho svěřenci, mezi nimiž se letos poprvé objevil velezkušený Martin Mařík, nakonec padli v samostatných nájezdech. „Bod je dobrý, ale přístup hráčů určitě ne. Měli jsme na vítězství,“ byl přesvědčený táborský kormidelník. Hosté uvedli do Krajské ligy premiérově beka Petra Janečka, někdejšího juniora KLH Vajgar. „Byl to pěkný zápas. Na naší straně bylo zbytečně moc faulů a vyloučených, ale jinak si myslím, že jsme celou dobu byli lepší,“ dodal hradecký trenér Zdeněk Ledvinka.  

Krajská liga, 14. kolo:

TJ Jiskra Humpolec – HC Milevsko 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Góly a nahrávky:
7. D. Hřeben (T. Dvořák, Loučka), 17. T. Dvořák (Hurda, Loučka), 27. D. Hřeben (T. Dvořák, Hurda), 55. Mart. Jelínek – 24. J. Havran (Pouch), 30. Hamerle (Suchan, Radosta).
Rozhodčí: Macák – Deim, Jan Lang.
Vyloučení: 7:12, navíc Kořánek (Milevsko) do konce, Votruba (Milevsko) 10 minut.
Využití: 2:1.
Diváků: 135.
J. Humpolec: Jan Zour – Zd. Jelínek, Loučka, Zadina, J. Šerák, Hurda – Brázda, D. Hřeben, T. Dvořák, Kavka, Mart. Jelínek, Hubata, Hendrych, Dolejš, Baxa. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.
HC Milevsko: Panec – J. Havran, Čunát, A. Hájek, Jíška, T. Hošek, Votruba – Nevolný, Pouch, Kořánek, T. Novotný, Suchan, Hamerle, T. Bílek, Radosta, Pletka, Buriánek, Sláma. Trenér Emil Švec st.
Hráno 2. prosince.

HC Tábor B – HC Vajgar J. Hradec 4:5 sn (2:1, 0:2, 2:1 – 0:0)
Góly a nahrávky:
16. R. Ježek (Syrovátka, D. Hubáček), 17. Mařík (Škrdleta), 47. Škrdleta (Mařík, Raiterman), 54. Bouška (R. Ježek) – 18. Navrátil, 22. Jasanský (Navrátil), 29. Ondřej (R. Procházka), 53. Ištvánik (Ondřej), rozh. nájezd Jasanský.
Rozhodčí: J. Stach – Smrž, J. Macháček.
Vyloučení: 5:9.
Využití: 2:1.
Diváků: 70.
Tábor B: Lekeš – Hlaváč, Bouška, F. Hubáček, Hastrman, Brabec, Raiterman, Dudák – D. Hubáček, R. Ježek, Syrovátka, T. Kratochvíl, Mart. Novák, J. Drda, Mařík, Škrdleta, J. Škoda, Jankovský. Trenéři Štěpán Kadilák st. a Petr Škulina.
HC Vajgar: Kubeš – R. Procházka, Tržil, Janeček, Ištvánik, Chmel – M. Stach, Lazorišák, Ondřej, Kalvas, Navrátil, Jasanský, Havelka, Košťál, Gurka, Mat. Jindra. Trenéři Zdeněk Ledvinka a Robert Procházka.
Hráno 2. prosince.

(lho)

 


Krátké zprávy
25. 05. 2018 Jihočeská krajská konference ČSLH se koná v českobudějovickém hotelu Malý pivovar v pondělí 28. května od 17 hodin. Na jednání bezprostředně naváže losovací aktiv týkající se soutěží řízených JčKVV ČSLH. Do Krajské ligy mužů se přihlásilo třináct týmů (stejný počet se zúčastnil uplynulého ročníku), do Regionální ligy juniorů podalo přihlášku sedm celků, do Regionální ligy dorostu se hlásí pět družstev. Losovat se budou také žákovské soutěže. Návrh soutěží řízených JčKVV ČSLH pro sezonu 2018 - 19 lze prostudovat v sekci úředních zpráv.
24. 05. 2018 Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš (nyní Plzeň) se díky hlasům hokejových expertů ocitl v desítce nejlepších hráčů v tradiční anketě Zlatá hokejka. Závěrečné kolo hlasování se uzavře 11. června po skončení Stanleyova poháru a konečné pořadí top ten se hráči a fanoušci dozví na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín 19. června. Pořadí od 11. místa už je známé, ve druhé desítce figurují další tři Jihočeši: 11. Jan Rutta (Písek - Chicago), 13. Tomáš Mertl (Č. Budějovice - Plzeň), 15. Jan Kovář (Písek - Magnitogorsk).
23. 05. 2018 Mužstvo druholigového David Servisu absolvovalo přátelský fotbalový zápas na půdě TJ Nová Ves u Č. Budějovic a dokázalo s premiantem A skupiny I. B. třídy remizovat 4:4. Góly hokejistů dávali Jiří Bárta 2, Jakub Marek a Roman Šulčík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web