Humpolec přemohl Milevsko a vládne jihu. Béčko Tábora nestačilo v nájezdech Vajgaru

02.12.2017

Dvěma zápasy vstoupila Krajská liga mužů do 14. kola a zároveň do odvetné poloviny základní části. Dobře vyladěný tým Humpolce zdolal v domácím prostředí Milevsko a díky šesté tříbodové výhře v řadě se posunul do čela tabulky. Po nedělních dohrávkách ale může klesnout až na třetí příčku. Táborské béčko se sedmi obránci a deseti útočníky na svém ledě komfortně vedlo nad Vajgarem, ale od poloviny zápasu sotva dýchalo a nakonec bralo jen bod po prohraných nájezdech.


HUMPOLEC / TÁBOR – Mužstvo humpolecké Jiskry možná není tak suverénní, jak napovídá aktuální bilance, ale vždy se může opřít o nadstandardní výkon brankáře Jana Zoura. Díky tomu sbírá úspěchy. Stejný případ nastal v duelu s Milevskem. „Výborně chytal i milevský Michael Panec,“ zdůraznil kouč vítězů Jiří Zour. „Zápas se líbil divákům, byl asi nejlepší letos na našem ledě. Škoda jen přílišné tvrdosti ze strany soupeře, který nám v první třetině zranil Zdeňka Jelínka. Ten musel do nemocnice s kolenem a zbyli nám čtyři beci,“ litoval Zour starší. „Čtyřikrát jsme se bránili ve třech. Zápas byl těžce ovlivněný rozhodčím Macákem,“ setřásal ze sebe emoce milevský trenér Emil Švec.  

Táborská rezerva doma proti Vajgaru získala vedení dvěma slepenými góly, ale rychle ho ztratila. „Zvolnili jsme, soupeř to otočil a my potom stále dotahovali,“ postěžoval si šéf střídačky Štěpán Kadilák st. Jeho svěřenci, mezi nimiž se letos poprvé objevil velezkušený Martin Mařík, nakonec padli v samostatných nájezdech. „Bod je dobrý, ale přístup hráčů určitě ne. Měli jsme na vítězství,“ byl přesvědčený táborský kormidelník. Hosté uvedli do Krajské ligy premiérově beka Petra Janečka, někdejšího juniora KLH Vajgar. „Byl to pěkný zápas. Na naší straně bylo zbytečně moc faulů a vyloučených, ale jinak si myslím, že jsme celou dobu byli lepší,“ dodal hradecký trenér Zdeněk Ledvinka.  

Krajská liga, 14. kolo:

TJ Jiskra Humpolec – HC Milevsko 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Góly a nahrávky:
7. D. Hřeben (T. Dvořák, Loučka), 17. T. Dvořák (Hurda, Loučka), 27. D. Hřeben (T. Dvořák, Hurda), 55. Mart. Jelínek – 24. J. Havran (Pouch), 30. Hamerle (Suchan, Radosta).
Rozhodčí: Macák – Deim, Jan Lang.
Vyloučení: 7:12, navíc Kořánek (Milevsko) do konce, Votruba (Milevsko) 10 minut.
Využití: 2:1.
Diváků: 135.
J. Humpolec: Jan Zour – Zd. Jelínek, Loučka, Zadina, J. Šerák, Hurda – Brázda, D. Hřeben, T. Dvořák, Kavka, Mart. Jelínek, Hubata, Hendrych, Dolejš, Baxa. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.
HC Milevsko: Panec – J. Havran, Čunát, A. Hájek, Jíška, T. Hošek, Votruba – Nevolný, Pouch, Kořánek, T. Novotný, Suchan, Hamerle, T. Bílek, Radosta, Pletka, Buriánek, Sláma. Trenér Emil Švec st.
Hráno 2. prosince.

HC Tábor B – HC Vajgar J. Hradec 4:5 sn (2:1, 0:2, 2:1 – 0:0)
Góly a nahrávky:
16. R. Ježek (Syrovátka, D. Hubáček), 17. Mařík (Škrdleta), 47. Škrdleta (Mařík, Raiterman), 54. Bouška (R. Ježek) – 18. Navrátil, 22. Jasanský (Navrátil), 29. Ondřej (R. Procházka), 53. Ištvánik (Ondřej), rozh. nájezd Jasanský.
Rozhodčí: J. Stach – Smrž, J. Macháček.
Vyloučení: 5:9.
Využití: 2:1.
Diváků: 70.
Tábor B: Lekeš – Hlaváč, Bouška, F. Hubáček, Hastrman, Brabec, Raiterman, Dudák – D. Hubáček, R. Ježek, Syrovátka, T. Kratochvíl, Mart. Novák, J. Drda, Mařík, Škrdleta, J. Škoda, Jankovský. Trenéři Štěpán Kadilák st. a Petr Škulina.
HC Vajgar: Kubeš – R. Procházka, Tržil, Janeček, Ištvánik, Chmel – M. Stach, Lazorišák, Ondřej, Kalvas, Navrátil, Jasanský, Havelka, Košťál, Gurka, Mat. Jindra. Trenéři Zdeněk Ledvinka a Robert Procházka.
Hráno 2. prosince.

(lho)

 


Krátké zprávy
17. 10. 2018 Třiatřicetiletý urostlý bek Jakub Suchánek, který je odchovancem táborského hokeje a před časem hrál 1. ligu za budějovický Motor, odchází ze současného působiště v Dukle Jihlava na měsíční hostování do extraligového Litvínova.
16. 10. 2018 Působení v prvoligovém Motoru ukončil forvard Rok Pajić, poslední hráčský pamětník sezony 2013 - 14, kdy se rozjížděl znovuzrozený budějovický klub. Třiatřicetiletý rodák ze slovinské Jesenice nenastupoval k zápasům od února. V závěru minulé sezony laboroval se zraněním, v úvodu letošní ho pozlobily ledvinové kameny. Po rekonvalescenci mu trenéři nabídli rozehrání ve 2. lize nebo u prvoligové konkurence, ale hráč se rozhodl pro hledání nového angažmá. Za Motor odehrál celkem 224 zápasů a nasbíral 159 kanadských bodů. Vedení klubu naopak prodloužilo smlouvy do konce sezony s dalšími útočníky Davidem Gilbertem a Jakubem Doktorem, kteří uspěli při try outu.
16. 10. 2018 Prvoligový ČEZ Motor vydal tiskovou zprávu, v níž se ústy generálního manažera Stanislava Bednaříka důrazně ohrazeje proti vyjádření trenéra reprezentační osmnáctky Aloise Hadamczika, který na portálu hokej.cz uvedl, že budějovický klub neuvolnil útočníka Martina Beránka pro sérii třech utkání s Ruskem. Stanislav Bednařík označil toto tvrzení za naprostý nesmysl.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web