Humpolec jako první zlomil servismany. Doma uspěla i Hluboká a Soběslav, jen Tábor B padl

11.01.2016

Patnáctkrát se soupeři snažili marně. Teprve na šestnáctý pokus se podařilo zlomit budějovický David Servis. Jeho šťastným přemožitelem se stal na svém ledě bojovný a dobře bruslící tým Humpolce. Táborské béčko doma podlehlo veselské Lokomotivě, která se lepším skóre posunula na druhé místo před Český Krumlov. Hlubočtí Rytíři udolali o gól hosty ze Strakonic a v poslední dohrávce 18. kola Krajské ligy Soběslav přestřílela Vimperk. Volno měl tým Radomyšle.

JIŽNÍ ČECHY (Aktualizováno) – Jednou to zřejmě muselo přijít. Mužstvo David Servisu po patnácti vítězstvích v řadě poprvé nedosáhlo na body. Všechny tři nechalo v Humpolci (hrálo se 18. kolo, avšak vzhledem k lichému počtu účastníků po odstoupení Žirovnice pokaždé jeden celek odpočívá, tudíž nikdo nebude mít na kontě shodný počet zápasů s počtem herních kol). Utkání se zpočátku odvíjelo podle očekávaného scénáře. Hosté vedli 2:0 a 3:1, ale mezitím také Jaroslav Korbela ve 20. minutě neproměnil trestné střílení.

Závěr ovládli domácí. Směřovali střelbu na Jágrovy betony a snažili se dostat odražené kotouče za brankovou čáru. Vyšlo jim to třikrát, čímž obrátili výsledek naruby. Řádila hlavně formace vedená Davidem Hřebenem. „Kluci podali bezchybný a disciplinovaný výkon. Velice dobře zachytal gólman, měli jsme i štěstíčko. Hosté podle mě trochu podcenili zápas,“ uvedl kouč vítězů Jiří Zour. „Humpolečtí byli lepší. Varování přišlo včas. Nemůžeme čekat, že soupeři se budou porážet sami,“ shodli se Jiří Fedur s Rudolfem Suchánkem starším.

Někteří hráči to odklouzali

Rezerva Tábora na svém ledě proti veselské Lokomotivě rychle získala vedení, ale během krátké doby ho přenechala soupeři. Tomu se již v 10. minutě rozpadla první útočná řada, neboť levému křídlu Martinu Dušákovi praskly oba nože. Počátkem druhého dějství srovnali „kohouti“ na 2:2. V polovině zápasu Martin Klimeš po spolupráci s Josefem Mikeskou z přesilovky upravil na 3:2 pro Veselí. Domácí potom několikrát výrazně ohrozili branku Lokomotivy, srovnali na 3:3, ale už nepřidali další trefu.

V táborském dresu byla nebezpečná Hubáčkova řada s Tomášem Kratochvílem a Martinem Maříkem na křídlech. Veselský gólman Filip Dvořák však podržel svůj tým. „Pouze pár hráčů se chtělo poprat o výsledek. Ostatní zůstali za očekáváním a odklouzali zápas. Z obou stran to byl hrozný hokej,“ projevil nespokojenost lodivod poražených Pavel Kratochvíl. „Od druhé třetiny, kdy přibylo osobních soubojů, jsme trochu ubrali na bruslení. Ale jsem rád, že jsme nastříleli pět gólů. To byl základní kámen k vítězství,“ dodal za hosty Petr Kovaříček.

Rytíři ubojovali vítězství

V hlubockém podzámčí na stadionu s nejvyšší střechou v Krajské lize padl gól po čtrnácti vteřinách od úvodního buly. Zaznamenal ho domácí kapitán Josef Miler po pěkné přihrávce Petra Bělohlava. Rytíři nastoupili k zápasu po třech týdnech a byli viditelně natěšení, jenže další trefu přidali až ve 30. minutě, když krátce předtím hosté srovnali zásluhou čerstvé posily Lukáše Bednaříka (naskočil podruhé). Milan Černý zvyšoval na 2:1 v početní převaze pět na tři (za katrem pykali Hora s Topinkou).

Autor druhého zásahu se prosadil střelecky také v 57. minutě. Hosté padesát vteřin před sirénou korigovali, ale v následné power play už nedošlo ke změně. „Trvalo nám celou první třetinu, než jsme se dostali do tempa. Ceníme si ubojovaného vítězství proti týmu Strakonic, který určitě sebere body některému z příštích soupeřů,“ konstatoval Miroslav Šulista z hlubocké střídačky. „Hned po vstupu na led jsme platili za nesoustředěnost. Potom jsme měli šance, ale vázla nám střelba,“ konstatoval vedoucí strakonického týmu Vladimír Trita.

Vyplatil se důraz před brankou

Na soběslavském ledě si domácí zpočátku vytvořili dvougólový náskok. Vimperským se v úvodu prostředního dějství podařilo vyrovnat, ale nerozhodný stav zůstal jen dvě minuty. Potom spartakovci čtyřikrát skórovali v rozmezí šesti minut a vyhnali z brankoviště Marka Mazúcha, kterého nahradil Matěj Robl. Tomu prošly za záda ještě dva kotouče ve třetí třetině. Střílelo se až do konce. Hosté uzavřeli svoji bilanci v 58. minutě, domácí o minutu později.

Vítězové navázali na solidní výkon z předchozího souboje s Radomyšlí. „Dobře jsme bruslili a po většinu zápasu jsme byli výrazně lepší. Výjimkou bylo šest minut ve druhé třetině, kdy jsme zvýšili na 6:2 a paradoxně začali dělat chyby. Houževnatý soupeř nic nevzdával ani za hodně nepříznivého stavu, ale my jsme to udrželi jednoduchou hrou,“ konstatoval soběslavský kouč David Pánek. „Tlačili jsme se dopředu, ale nedávali góly. Soupeř byl důraznější před bránou a trestal nás z každé šance,“ smutnil Pavel Předota, trenér Vimperka.

Krajská liga, dohrávky 18. kola:

TJ Jiskra Humpolec – HC David Servis 4:3 (0:2, 1:1, 3:0)
31. D. Hřeben (Brychta), 41. D. Hřeben (Brychta, T. Dvořák), 45. L. Kavka (M. Jelínek), 57. D. Hřeben (T. Dvořák) – 5. Daniel Mikeš (Macháček, Vomela), 9. Šperger (R. Šulčík, Vomela), 36. Trummer (Šperger, Zich).
Rozhodčí: Jan Slavík – Vaňásek, Voves.
Vyloučení: 3:7, navíc Šperger 10 minut.
Diváků: 122.
TJ Humpolec: Jan Zour – J. Šerák, L. Hynek, Zaňák, M. Kříž, Dolejš – Brychta, D. Hřeben, T. Dvořák, M. Jelínek, M. Hynek, Hubata, Komůrka, L. Kavka, Knězů. Trenéři Jiří Zour a František Šerák.
David Servis: Jágr – Vomela, Chaloupka, Tupý, Macháček, Jindra, Zich, Cikán – D. Janda, R. Suchánek ml., D. Nedorost, Daniel Mikeš, J. Hanzal, Korbela, R. Šulčík, Šperger (15. – 25. Sumerauer), Trummer. Trenéři Jiří Fedur a Rudolf Suchánek st.
Hráno 10. ledna.

HC Tábor B – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)
2. Drda (Petr Dudák), 23. T. Kratochvíl, 37. Petr Dudák (Hastrman) – 7. Zd. Sekera (Klimeš), 12. Arnold (Zd. Sekera), 30. Klimeš (Mikeska), 41. Mikeska (Bůžek), 46. Koláče (Klimeš, Arnold).
Rozhodčí: F. Svoboda – Karlín, Jirovský.
Vyloučení: 7:3.
Diváků: 120.
Tábor B: Šelepa – Samec, Trieb, Pavel Dudák, Škulina, Hošek, F. Novotný, Hastrman – Hubáček, R. Pechánek, M. Mařík, T. Kratochvíl, Drda, Hraňo, Bílek, Petr Dudák, Pospíchal, Rižák. Trenéři Pavel Kratochvíl a Petr Škulina.
Loko Veselí: F. Dvořák – Koláček, Chlaň, Krampl, L. Míchal, Kyml, Kypta – M. Čáp, Mikeska, Dušák, Vlach, Benda, Bůžek, Klimeš, Arnold, Zd. Sekera. Trenér Petr Kovaříček.

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – HC Strakonice 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
1. Miler (P. Bělohlav), 30. M. Černý (Jan Formánek, P. Bělohlav), 57. M. Černý (Miler) – 29. L. Bednařík (Kašpar), 60. Dlouhý.
Rozhodčí: Urban – J. Macháček, P. Zeman.
Vyloučení: 7:4.
Diváků: 170.
TJ Hluboká: Dašek – P. Bělohlav, Jan Formánek, Žlůva, Dušek, Troup, Heřmánek – M. Černý, Miler, J. Šimek, Moudrý, Oulík, Hejda, Masnička, M. Janda, Maurenz. Trenér Miroslav Šulista.
HC Strakonice: Myslivec – Kloud, J. Hřebíček, Kašpar, Gross, J. Srb, Topinka, D. Kovář – Nikodém, Major, Čadek, L. Bednařík, Dlouhý, Binder, Andrle, P. Srb, Hora, Kurečka. Trenéři Jiří Beneš a Jan Soukup.

OLH Spartak Soběslav – HC Vimperk 8:4 (2:0, 4:3, 2:1)
8. Vild (M. Kučera), 16. M. Kučera (Žákovský), 27. Smrž (Hák), 29. Schejbal (Smrž), 32. Smrž (Žákovský), 33. Žákovský (Vild), 52. Máca (Vild), 59. Jansa (Žákovský) – 21. R. Sitter, 25. Bojer (Krejsa), 38. Hail (B. Král, Paule), 58. Jiří Lang.
Rozhodčí:
Macák – Kubíček, Jan Lang.
Vyloučení: 11:9, navíc J. Předota (Vimperk) 10 minut.
Využití: 1:3.
Diváků: 180.
OLH Soběslav: Křiklán – Vild, Smíšek, Rybák, Jansa, L. Karpíšek, Slavík – Hák, Schejbal, Smrž, Morong, Máca, Píha, M. Kučera, Žákovský, Petržílka. Trenéři David Pánek a Vladimír Drachovský.
HC Vimperk: Mazúch (33. Robl) – O. Předota, R. Sitter, J. Předota, Vítovec – Bojer, Vinš, Paule, Korous, Hail, B. Král, Krejsa, Jiří Lang, T. Novotný, od 25. navíc Jan Bárta. Trenér Pavel Předota.

26. 04. 2024 Brzy patnáctiletá kapitánka dívčího výběru Future Olympians U15, vimperská odchovankyně Adéla Voldřichová, a čtrnáctiletá obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru pomohly vybojovat stříbrné medaile na European Girls Trophy v Bratislavě. Ve finále Češky podlehly Maďarsku U16 výsledkem 1:5 (asistenci na jediný gól si připsala Šrámková, která chyběla v původní nominaci) a nedosáhly na zlatý hattrick v prestižním turnaji.