Vajgar zvítězil nad Vimperkem v nájezdech. Soběslavští nasypali patnáctku Pelhřimovu B

04.03.2018

Posledními dvěma zápasy uzavřela svoji historii základní část Krajské ligy mužů na jihu Čech. Hradecký Vajgar zvítězil doma nad Vimperkem v samostatných nájezdech a stal se osmým postupujícím do play off. Při rovnosti bodů se Soběslaví, která při loučení rozdrtila pelhřimovské béčko patnácti trefami, by náležela Vajgaru podle celkového skóre devátá příčka, jenže rozhoduje minitabulka ze vzájemných utkání a ta mluví ve prospěch Jindřichova Hradce.


J. HRADEC / SOBĚSLAV – Hokejisté Vajgaru potřebovali vyhrát, byť alespoň za dva body, aby si pojistili účast v osmičce. Krátce před polovinou základní hrací doby je vylekal vedoucím gólem vimperský Ervín Binder, ale vynutili si prodloužení a nakonec vyhráli v nájezdech, když proměnili tři, zatímco hosté dva. „Utkání bylo vyrovnané a korektně vedené se šancemi na obou stranách, což platilo i v nastaveném čase. Hodně se bruslilo. Vyznamenali se oba brankáři, každému pomohla i tyčka. My měli velkou vůli po vítězství,“ zdůraznil domácí kouč Zdeněk Ledvinka. „Hráli jsme zodpovědně zezadu, byla to pro nás dobrá příprava na play off,“ připojil vimperský trenér Pavel Předota.  

Soběslavský Spartak už neměl postup plně ve své moci. Vedle předpokládaného vítězství nad nováčkem soutěže, který dosud nebodoval, museli borci od Lužnice sledovat výsledek souběžně hraného utkání. Nebyl pro ně příznivý. Při loučení se sezonou si alespoň užili kanonádu. „Hosté mají jednu šikovnou lajnu. Dokud drželi skóre, byli nepříjemní. Potom rezignovali. U nás byl pozitivní návrat Olivera Pánka (trenérův synovec – pozn.) po delší nemoci a hattrick šestnáctiletého Dominika Pauše,“ vyzdvihl šéf vítězné střídačky David Pánek. „Po první části jsem věřil, že uděláme body. Pak jsme si dali dva vlastní góly a ve třetí třetině jsme vyhořeli,“ smutnil pelhřimovský Radek Šáda.  

Krajská liga, dohrávky 26. kola:

HC Vajgar J. Hradec – HC Vimperk 2:1 sn (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)
Góly a nahrávky:
37. R. Procházka (Lazorišák, Ondřej), rozh. nájezd R. Procházka – 27. Binder (Paule).
Rozhodčí: Macák, Horáček – Jan Lang, Kubíček.
Vyloučení: 6:8.
Využití: 0:0.
Diváků: 585.
HC Vajgar: T. Kubeš – Jon, Tržil, R. Procházka, Janeček, Kubín, Ištvánik – Tomšík, Kalvas, Jasanský, M. Stach, Lazorišák, Ondřej, Havelka, Mat. Jindra, Gurka. Trenéři Zdeněk Ledvinka a Robert Procházka.
HC Vimperk: Podskalský – R. Sitter, Chaloupka, Janásek, Kačmár, Vítovec – Binder, J. Hanzal, Paule, Jan Bárta, R. Suchánek ml., J. Sitter, Jiří Lang, Fleischman, P. Novotný. Trenér Pavel Předota.
Hráno 4. března.

OLH Spartak Soběslav – HC Lední Medvědi Pelhřimov B 15:3 (1:1, 4:1, 10:1)
Góly a nahrávky:
9. Žákovský (Hraňo), 23. Hraňo (Žákovský, Hák), 26. O. Pánek, 31. Hraňo (Sládek, Žákovský), 34. O. Pánek (L. Karpíšek), 41. Hák (Žákovský, Vild), 42. Žákovský (Hák, Vild), 45. Hraňo (Žákovský), 48. Hák (Hraňo, Žákovský), 48. Hák (Žákovský), 53. D. Hlaveš (Píha), 55. Pauš (O. Pánek), 56. Pauš (Šafář), 58. Pauš (L. Karpíšek), 59. Sládek (Žákovský) – 11. Šulák TS, 29. J. Štěpán (B. Svoboda), 50. J. Štěpán (Zadražil).
Rozhodčí: D. Čáp, P. Bělohlav ml. – P. Němec, Mil. Jindra.
Vyloučení: 5:8, navíc Píha (Soběslav), Kalenda (Pelhřimov B) oba 5 minut.
Využití: 5:0.
Diváků: 132.
Sp. Soběslav: Křiklán – Vild, Sládek, M. Karpíšek, L. Karpíšek, Skalický, D. Hlaveš – Hák, Žákovský, Hraňo, O. Pánek, Píha, M. Kučera, Pauš, Šafář, Zajíc. Trenéři David Pánek a Vladimír Drachovský.
Pelhřimov B: M. Urban – Benýšek, Hráček, Kalenda, J. Doubek, Cerhan – Barták, J. Vrátný, Šulák, B. Svoboda, Zadražil, J. Štěpán, Nikodým, Buchta, D. Vrátný. Trenér Radek Šáda.
Hráno 4. března.

Vzájemná minitabulka soupeřů se stejným počtem 37 bodů

Pořadí

Zkr

Klub

Utkání

V

Vp

 

Pp

P

 

Skóre

Roz

Body

1.

JH

HC Vajgar Jindřichův Hradec

2

2

0

 

0

0

 

10

:

5

(5)

6

2.

SB

Spartak Soběslav

2

0

0

 

0

2

 

5

:

10

(-5)

0

 

(lho)Krátké zprávy
20. 09. 2018 Bývalý reprezentační kapitán Jiří Novotný, odchovanec Jindřichova Hradce a Českých Budějovic, se nedávno vrátil do české extraligy a po dlouhých šestnácti létech zde odehrál čtyři zápasy. Aktuálně zakončil hostování v Plzni a zamířil do švýcarského Ambri-Piotta.
20. 09. 2018 Mužstvo SK Telč vstoupí do své třetí sezony v jihočeské Krajské lize s půltuctem posil. Do města s hokejovou tradicí a moderní halou přišli David Vacek (hostování z Moravských Budějovic), Martin Tobola (hostování z Jiskry Humpolec), Martin Lupač (návrat do mateřského klubu), Lukáš Křížek, Jakub Rubner (oba hostování z BK Havlíčkův Brod) a Jiří Lander (hostování z HC Orli Znojmo). Telčskou kabinu naopak opustili Martin Švec, Jan Lupač, Zdeněk Kubát a Jiří Havlík. Poslední dva jmenovaní jsou vytížení v trenérských funkcích, ale mohou pomoci mužstvu jako hráči v případě nouze.
19. 09. 2018 Pětadvacetiletý brankář David Honzík, který je odchovancem Milevska a před nedávnem byl k dispozici na střídavý start budějovickému Motoru, dostal znovu příležitost ukázat se v 1. lize. Aktuální zaměstnavatel Sparta Praha jej uvolnil na výpomoc pražské Slavii.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web