Hradecký Vajgar v letní zápasové premiéře utrpěl debakl od juniorů Motoru

11.08.2015

Druholigový Vajgar Jindřichův Hradec naskočil do koloběhu srpnových přípravných zápasů vysokou porážkou od extraligové juniorky budějovického Motoru, pro niž to byla již pátá herní prověrka před novou sezonou. Na druhé ploše Budvar arény se Hradečtí představili převážně s mladými hráči bojujícími o místo v sestavě. Koučování se ujal Luboš Voříšek, jenž bude i letos pokračovat v roli hrajícího asistenta. Jméno hlavního trenéra oznámí klubové vedení v nejbližších dnech.


ČESKÉ BUDĚJOVICE – Domácí nastoupili již k pátému utkání (Slavia jun. venku 3:0, Sparta jun. venku 1:2, Písek muži doma 3:5, Písek jun. doma 3:3) a ve vybroušené sestavě, která již nedozná podstatných změn před extraligovými boji. Hosté přijeli se čtyřmi obránci a osmi útočníky. V jednotlivých třetinách je doplňovala vždy trojice budějovických juniorů. Úvodní dějství bylo vyrovnané, ale potom začali mít navrch hráči od Černé věže, kteří v závěru zcela deklasovali svého soupeře.

Budějovičtí trenéři Štrba s Kupkou minulý týden zúžili kádr o pětici hráčů, jimž dali na vybranou působení v Jindřichově Hradci (muži nebo juniorka), Písku (muži nebo juniorka) a David Servisu (muži). Možná se k nim přidá ještě jeden člen současného týmu. Další změny se nechystají, pouze se dolaďuje příchod slovenského reprezentanta Marka Slobody, jenž uspěl na testu. „Marka znám z jeho účastí na kempech. Vím, co v něm je. Dál budeme sledovat kluky, které jsme uvolnili. Kdykoliv během sezony se mohou vrátit,“ ujistil Martin Štrba.

Vajgar zkouší Čechorakušana

Hostujícímu týmu chyběli zkušení borci Šperger, Lazorišák a další, kteří dosud nemají mnoho natrénováno a také hlavní kouč, jenž nahradí loňského kormidelníka Jaroslava Brabce. Vedení klubu vybírá z několika kandidátů. Podle našich informací jsou mezi nimi mladí trenéři s hráčskou minulostí u Vajgaru. Na střídačce stál v civilu dosavadní hrající asistent Luboš Voříšek. „Vést mužstvo, jehož jsem hráčem, je trochu složitější. Táhlo mě to na led. Příště už nastoupím,“ usmíval se majitel trenérské licence A.

Koučování není pro Voříška žádnou novinkou. V Hradci působí u mladšího dorostu a párkrát si šéfovskou roli vyzkoušel i v áčku. Do nové sezony půjde znovu coby hrající asistent druholigového Vajgaru. „Zápas v Budějovicích beru jako zklamání. Soupeř má víc odehráno a intenzivně trénuje, ale to nás neomlouvá. Zpočátku jsme nehráli špatně, ale potom jsme kupili chyby a nepřesnosti. V závěru jsme nestačili fyzicky,“ postěžoval si třicetiletý absolvent pražské FTVS.

Luboš Voříšek měl na bedrech celou letní přípravu druholigistů (dva tréninky na ledě v době jeho dovolené vedli starší hráči Ota Lazorišák s Markem Dvořákem) a jako hráč musí sám ještě doplnit tréninkové manko. „Zatím jsme nedělali taktické věci. Snažíme se hlavně bruslit a věnovat se individuálním činnostem. Od prvního utkání v Budějovicích jsem ale čekal lepší přístup a nasazení mladých hráčů,“ vrátil se k hodnocení týmu, ve kterém podstupuje zkoušku i linecký odchovanec Mario Pichler (působil také mezi mládeží v americkém Pittsburghu, jeho dědečkem je František Soukal, někdejší funkcionář Motoru).

Přátelské utkání:

Motor Č. Budějovice junioři – KLH Vajgar J. Hradec 8:1 (1:0, 3:1, 4:0)
Góly a nahrávky:
19. Točík (Bláha, Radoš), 28. Sloboda (Farka, Michal), 36. Točík, 39. Šulek, 47. Bláha (Točík), 55. Sloboda (N. Vráblík), 59. Šulek (J. Bárta), 60. Šuhaj (Bláha) – 23. N. Vráblík (Kupec).
Rozhodčí: D. Pražák – Jindra, Zíka.
Vyloučení: 5:7.
Využití: 1:0.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 95.
Motor junioři: Kváča (připravený Spáčil) – Šanda, Radoš, Michal, A. Kadlec, Svoboda (připravený Benda) – Šuhaj, Točík, Bláha, Sloboda, N. Vráblík, Bednařík, Šulek, Jan Bárta, Fr. Bárta (připravení Pixa, Fencl). Trenéři Martin Štrba a Milan Kupka.
Vajgar J. Hradec: Kubeš – Tržil, Kohút, Popelka, Jon – Brabec, Kupec, Šesták, Šafář, Kundrát, Pichler, Jasanský, L. Michal. Střídavě se zapojovali junioři Motoru (po třech v každé třetině) Benda, Michal, Svoboda, Pixa, Fencl, Fr. Bárta, N. Vráblík, Bednařík. Trenér Luboš Voříšek.
Hráno 11. srpna.

Ladislav Lhota

 


Krátké zprávy
20. 07. 2019 Obranu chomutovských Pirátů před sezonou v Chance lize posílil Dušan Žovinec (naposledy Prostějov), jenž v minulosti prošel také dvě jihočeské štace v budějovickém Motoru a IHC Písek.
20. 07. 2019 Českobudějovický útočník Martin Beránek a českokrumlovský odchovanec Matěj Toman (nyní Prince George Cougars, WHL) figurují v nominaci repezentačního týmu devatenáctiletých pro přípravný kemp v Břeclavi a turnaj Summer Hockey Challenge v Popradu. Akce se uskuteční v době od 28. července do 3. srpna. Kustodem týmu je budějovický Jiří Šrámek.
19. 07. 2019 Druholigový IHC Písek zveřejnil seznam letních soupeřů, s nimiž se A-mužstvo poměří v rámci přípravy na nadcházející sezonu. Vedle domácích celků Milevska, Klatov nebo nováčka 2. ligy z Příbrami se proti svěřencům Karla Herra a Václava Šrámka postaví rovněž bavorský EHF Passau Black Wings, v jehož útočných řadách figurují Jihočeši Petr Šulčík a loni ještě písecká opora Jan Sýbek, nebo francouzský Les Diables Rouges de Briancon.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web