Sokol Radomyšl zdolal Soběslav a převzal vedení v tabulce. Hokejisté Vajgaru skolili Lední Medvědy

11.12.2017

Dvěma zápasy se uzavřelo 15. kolo Krajské ligy mužů. Druhá adventní neděle přinesla body hradeckému Vajgaru, který pěti góly v úvodním dějství položil na lopatky těžkopádné Lední Medvědy z pelhřimovské rezervy. Sokol Radomyšl ve večerní bitvě na píseckém ledě zdolal mužstvo Soběslavi a posunul se do čela tabulky, má však o zápas navíc. Příští víkend bude mít volno, takže ho mohou znovu přeskočit Strakonice.


J. HRADEC / PÍSEK – Hráči Vajgaru spustili ostrou palbu a do přestávky vyprášili medvědí kožichy. Prakticky si zajistili body, ale nevyšel jim předpoklad, že soupeř se dorazí sám. Proto museli v závěru znovu přitlačit, aby předešli blamáži. „Nedokázali jsme odehrát zápas ve stejném stylu, jakým jsme do něho vstoupili. Ve druhé části nás potkal totální výpadek,“ přiznal hradecký manažer Jiří Skořepa. „Standardně nezvládáme první třetiny. Za stavu 0:1 jsme měli dvě slibné příležitosti, ale inkasovali jsme z protiútoku. Soupeř nás přebrusloval. Druhou periodu jsme vyhráli 2:0 a trefili dvakrát tyčku. Velmi dobře nám zachytal brankář,“ rekapituloval pelhřimovský kouč Radek Šáda.  

Vystoupení Sokola Radomyšl pozitivně ovlivnila přítomnost zkušeného křídelníka Jana Řehoře, jenž nastoupil podruhé od vyléčení přeraženého prstu a zatížil konto Soběslavi třemi kanadskými body. „Byl to těžký, vyrovnaný souboj. Naši kluci makali a pohlídali si závěr, přestože se trochu vyhrotil kvůli zbytečným faulům na obou stranách,“ hlásil vedoucí vítězného celku Jaromír Šíp. „Soupeř nás zmáčkl na začátku druhé třetiny a vytvořil si náskok. Ve třetí části jsme se zvedli, ale dvě minuty před sirénou nás rozhodčí poslal do čtyř, i když náš hráč nefauloval. Inkasovali jsme v oslabení a přišli o možnost hrát power play. To byla škoda,“ litoval soběslavský trenér David Pánek.   

Krajská liga, dohrávky 15. kola:

HC Vajgar J. Hradec – HC Lední Medvědi Pelhřimov B 8:3 (5:0, 0:2, 3:1)
Góly a nahrávky:
2. Tomšík (M. Stach), 6. Ondřej (Lazorišák), 8. Lazorišák (Tržil, Ondřej), 11. Jasanský (Janeček), 17. Ondřej (Tržil, Košťál), 47. Jon (Navrátil, Kalvas), 50. Gurka (M. Stach), 56. M. Stach (Ištvánik, Gurka) – 32. J. Vrátný (Kalenda, Šulák), 34. B. Svoboda (Moucha), 60. Barták (B. Svoboda, Kalenda).
Rozhodčí: F. Svoboda – P. Bělohlav ml., P. Němec.
Vyloučení: 4:4.
Využití: 2:1.
Diváků: 255.
HC Vajgar: Houdek (30. Pachmann) – Tržil, R. Procházka, Jon, Janeček, Chmel, Ištvánik – Košťál, Lazorišák, Ondřej, Navrátil, Jasanský, Kalvas, Tomšík, M. Stach, Gurka, Mat. Jindra. Trenéři Zdeněk Ledvinka a Robert Procházka.
Pelhřimov B: Stibal – Cerhan, Barták, Hráček, Doubek – Kalenda, J. Vrátný, Šulák, B. Svoboda, Zadražil, Moucha, Knězů, Buchta, Nikodým. Trenér Radek Šáda.
Hráno 10. prosince.

TJ Sokol Radomyšl – OLH Spartak Soběslav 5:3 (2:2, 2:0. 1:1)
Góly a nahrávky:
1. Kica (O. Gába), 20. J. Řehoř (Burkoň), 24. Slavík (J. Řehoř, Pěnička), 26. J. Řehoř (Slavík), 59. O. Gába (Kica, Fr. Bárta) – 9. Žákovský (Hák, Punčochář), 16. Máca, 56. Punčochář (M. Kučera, Píha).
Rozhodčí: Pexa – Deim, Jan Lang.
Vyloučení: 6:6, navíc Žákovský (Soběslav) 10 minut.
Využití: 1:0.
Diváků: 101.
S. Radomyšl: Štekr – Burkoň, Pěnička, P. Procházka, Koutenský, R. Volf ml., Vejda – J. Řehoř, Jungbauer, Slavík, O. Gába, Fr. Bárta, Kica, P. Březina, Šimoník, K. Strnad. Trenéři Radek Hovora a Zdeněk Javůrek.
Sp. Soběslav: J. Dvořák – Punčochář, Sládek, Skalický, L. Karpíšek, Smíšek – Hák, Žákovský, Hraňo, O. Pánek, Píha, M. Kučera, Vild, Máca, Zajíc. Trenéři David Pánek a Vladimír Drachovský.
Hráno 10. prosince.

(lho)


Krátké zprávy
18. 07. 2018 V Domově pro seniory v jihočeské Kaplici se dnes dožil devadesáti osmi let Václav Lenc, jenž od roku 1941 do roku 1958 hrával ligovou soutěž za českobvudějovický AC Stadion, posléze přejmenovaný na Slavoj, předchůdce pozdějšího Motoru. Střídavě nastupoval také za SK Meteor, se kterým dvakrát absolvoval kvalifikaci o postup do nejvyšší soutěže. Výborně si počínal i jako fotbalista.
17. 07. 2018 Strakonická Tereza Vanišová je součástí ženského reprezentačního týmu, který aktuálně bojuje na mistrovství světa v in line hokeji v italském Asiagu. Turnaj vyvrcholí 21. července. Kam dokráčejí Češky, na jejichž hokejkách v závěrečném utkání základní skupiny ztroskotal i obhájce titulu, celek USA (výsledek 5:1) ?
16. 07. 2018 Po týdnu seznamování s prázdninovým ledem pod střechou Hokejového centra Pouzar se prvoligový Motor od pondělí 15. července přesunul na hlavní plochu Budvar arény a zahájil třítýdenní cyklus dopoledních intenzivních tréninků. Trenéři Václav Prospal, Aleš Totter, František Bombic a Stanislav Hrubec si rozdělili tým na dvě skupiny, první pracuje od 10 do 11 hodin, druhá v čase 11.15 - 12.15. Každou středu se pro zpestření uskuteční minizápas. Kádr se v úvodní den sešel kompletní s výjimkou zraněného obránce Vojtěcha Doktora a veterána Roka Pajiće, který se připojí příští týden. Naskočil již také Jiří Šimánek a Cody Bradley, pohostinsky trénují zámořští krajánci Lukáš Sedlák či Jáchym Kondelík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web