Hokejisté táborské rezervy uspěli ve Vimperku. Byli šikovnější i šťastnější v koncovce

25.01.2019

Dvěma soutěžními koly nabitý víkend v Krajské lize odstartoval páteční večerní předehrávkou 21. kola mezi Vimperkem a táborskou rezervou. Duel soupeřů bojujících o účast v osmičce pro play off byl vyrovnaný, domácí tým však nedokázal srovnat dvougólovou ztrátu z úvodní periody. Udržel se na šesté příčce, ale pouze s jedním bodem navíc před Jindřichovým Hradcem a svým aktuálním přemožitelem z Tábora. Zbývajících pět utkání se hraje v sobotu.

VIMPERK – Majitele třech bodů v podstatě určily přesné trefy táborských útočníků Pavla Jankovského a Martina Nováka dosažené mezi 3. a 7. minutou první třetiny. Dvougólový rozdíl se držel do 60. minuty, kdy domácí snížili z přesilovky pět na tři, ale poté při power play šest na čtyři skončil kotouč v opuštěné vimperké kleci. „Rozhodly naše chyby a nedůslednost v úvodu. Bohužel, nedokázali jsme odpovědět na dva inkasované góly. Střelecká potence byla bídná,“ zoufal si trenérský asistent Pavel Předota. „Chválím všechny hráče od gólmana po levé křídlo třetí řady. Příkladně bránili, v koncovce byli šikovnější, někdy i šťastnější,“ řekl kouč vítězů Štěpán Kadilák st.

Krajská liga, předehrávka 21. kola:

HC Vimperk – HC Tábor B 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
27. Chaloupka (Janásek), 60. R. Suchánek ml. (J. Předota, Janásek) – 3. Jankovský, 7. Mart. Novák (Mich. Jelínek), 26. F. Hubáček (Pospíchal), 60. Jankovský.
Rozhodčí: Šperl – Maxa, Kreuzer.
Vyloučení: 7:11, navíc F. Hubáček, R. Ježek (Tábor) oba 10 minut.
Využití: 2:0.
Diváků: 300.
HC Vimperk: Podskalský – Chval, J. Předota, Janásek, Chaloupka, O. Předota, Horejš – R. Sitter, J. Hanzal, Paule, Bojer, R. Suchánek ml., J. Sitter, Binder, Jiří Lang, Fleischman. Trenéři Milan Stárek a Pavel Předota.
Tábor B: Lekeš – Růžek, Kanov, F. Hubáček, T. Hošek, Hlaváč, Raiterman, Dudák – Kalaš, R. Ježek, Syrovátka, Jankovský, Pospíchal, T. Kratochvíl, Mart. Novák, Mich. Jelínek, Brabec. Tenéři Štěpán Kadilák st. a Petr Škulina.
Hrálo se 25. ledna 2019.

26. 04. 2024 První změnu před blížícím se začátkem letní přípravy oznámil druholigový IHC Králové Písek. Na střídačce nebude pokračovat po vzájemné dohodě dosavadní hlavní kouč Milan Mazanec.
25. 04. 2024 Trenéři Jakub Grof a Richard Lobo v druholigovém A-týmu HC Tábor nepočítají do příští sezony s devíti hráči dosavadního kádru. Vedle veteránů Kamila Černého a Rudolfa Huny, kteří ohlásili konec aktivní kariéry, nezůstanou ani brankář David Gába, obránce Miloslav Jáchym, útočníci Radek Seidl, Ondřej Šulek, Adam Zeman, Patrik Zayml a univerzál Petr Zíb.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstal s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v kádru si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupili do šampionátu 25. dubna vítězstvím 3:0 nad Švýcarskem.