Hokejisté Tábora se příjemně naladili na ples. Vítěznou sobotu prožil také Písek i David Servis

18.02.2018

Táborští „kohouti“ ve 34. kole 2. ligy vstoupili do boje se Žďárem už ve čtyři hodiny odpoledne, aby se stihli dát do gala pro večerní klubový ples v hotelu Palcát. Skvělým výkonem si připsali druhé vítězství v letošním kalendářním roce a udrželi se v boji o čtvrtou příčku. Konečně sáhl po třech bodech rovněž celek Písku, který doma přestřílel Lední Medvědy z Pelhřimova. Úspěšnou sérii prodloužil David Servis - po vyrovnané bitvě zdolal Klatovy v nastaveném čase.


JIŽNÍ ČECHY – Mužstvo Tábora bez několika zraněných opor v čele s kapitánem Jakubem Matušíkem dalo zapomenout na nevydařené období a proti druhému celku skupiny Střed, kterým je velmi silný Žďár nad Sázavou, si připsalo druhé vítězství v kalendářním roce. Poté se hráči a trenéři společně s krasobruslařskou skupinou odebrali na vyprodaný klubový ples. „Byl to fantastický zápas,“ rozplýval se hlavní kouč Tomáš Matušík. „Soupeř podal dobrý výkon a hrál bez faulů. Dostali jsme nešťastné góly, ale kluci hrozně moc chtěli vyhrát a vynaložili enormní úsilí téměř na hranici sebeobětování. Bylo to úplně dojemné,“ nešetřil chválou.

Písečtí hokejisté uspěli na posledy ve 23. kole 17. ledna, kdy přivezli těsné vítězství z Kolína. Poté se přesně desetkrát sklonili před svými protivníky. Nelichotivou sérii zastavili v souboji s Pelhřimovem, který – stejně jako oni – již ztratil šanci na účast v play off. Základem pro plný bodový zisk se stala pětigólová kanonáda v úvodním dějství. Premiéru v domácím dresu si odbyl dorostenec Matěj Novotný. „Dostali jsme gól z prvního protiútoku, ale potom jsme hráli dobře. Mohli jsme být spokojení s výkonem, nebýt dvou třech chyb směrem dozadu a určité laxnosti v závěru, kterou jsme málem způsobili drama,“ hodnotil trenér Radek Volf  st. 

Českobudějovický David Servis si zaknihoval páté vítězství v řadě, i když tentokrát pouze dvoubodové. V tabulce se přichytil za sedmými Klatovy a šestým Nymburkem. V napínavém souboji s týmem Klatov dvakrát servismani vyrovnávali (podruhé jim stačilo šestnáct vteřin) a vynutili si prodloužení, ve kterém rozhodl Jan Trummer ml. z početní výhody, když za katrem nuceně odpočíval Jakub Houfek. Příkladný výkon znovu odvedl kapitán Roman Šulčík, jenž se podílel na všech třech gólech, a výborně chytající Milan Dudáček, jenž dodával spoluhráčům jistotu. „Viděli jsme hokej velice dobré úrovně z obou stran. Kluci dřeli a odvedli poctivou práci,“ řekl za vítěze Jiří Fedur. 

2. liga, skupina Střed, 34. kolo:

HC Tábor – SKLH Žďár nad Sázavou 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)
Góly a nahrávky:
6. Blažek (Šulek, Tesař), 20. R. Heřman (J. Březina, Tesař), 36. Seidl, 47. Kachyňa (M. Havran, J. Doktor) – 25. Štěpánek (Kunstmüller, Krupka), 44. Peslar (Vašíček, Beneš), 50. Střecha (Pleva, Peslar).
Rozhodčí: St. Mertl – J. Mertl, P. Šimánek.
Vyloučení: 4:3, navíc Marcel Dvořák (Tábor) 10 minut + do konce.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 34:30.
Diváků: 872.
HC Tábor: D. Novák – Tesař, M. Havran, Kachyňa, K. Černý, Marcel Dvořák, T. Černý, Duben – Šulek, J. Doktor, Blažek, Seidl, R. Heřman, J. Březina, Pastyřík, Š. Kadilák ml., R. Pechánek. Trenéři Tomáš Matušík a Arpád Györi.
Hráno 17. února.

IHC Písek – HC Lední Medvědi Pelhřimov 7:5 (5:1, 1:1, 1:3)
Góly a nahrávky:
11. Turek (K. Strnad), 12. J. Volf (Ciboch, Jan Bárta), 12. Rod (Duchoň), 13. J. Volf (Suda, Jan Bárta), 20. Parýzek (Koupal, Vlk), 37. M. Hřebíček (Ciboch, Jan Bárta), 46. Urbanec (Koupal, Vlk) – 1. Port (Marek Hadrava, D. Kasalý), 35. F. Kasalý (Vysloužil), 45. Martin Hadrava (Marek Hadrava), 45. Kaminski (Vysloužil), 53. Marek Hadrava (Martin Hadrava).
Rozhodčí: T. Micka - Vavruška, Oudes.
Vyloučení: 4:3.
Využití: 1:0.
Diváků: 260.
IHC Písek: R. Kříž – Hanus, Parýzek, M. Hřebíček, Suda, Červinský, Turek, Hora – Urbanec, Koupal, Vlk, Ciboch, Jan Bárta, J. Volf, K. Strnad, Rod, Duchoň, M. Novotný. Trenéři Radek Volf a David Míka.
Hráno 17. února.

HC David Servis – SHC Klatovy 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 – 1:0)
Góly a nahrávky:
14. R. Šulčík (Káník, Dančišin), 47. J. Marek (Trummer ml., R. Šulčík), 64. Trummer ml. (R. Šulčík) – 5. Hanzlík (Roubal, Vavřička), 47. Kokoška (Kačena).
Rozhodčí: Jechoutek – Ovsík, Štěpánek.
Vyloučení: 8:10.
Využití: 0:0.
Diváků: 200.
D. Servis: M. Dudáček – L. Kříž, Radoš, J. Kříž, P. Macháček, Babčuk, Škopek – R. Šulčík, Trummer ml., J. Marek, Jiří Bárta, Sumerauer, Zayml, Ferebauer, Dančišin, Káník. Trenéři Jiří Fedur a Milan Kupka.
Hráno 17. února.

(lho)Krátké zprávy
20. 07. 2019 Obranu chomutovských Pirátů před sezonou v Chance lize posílil Dušan Žovinec (naposledy Prostějov), jenž v minulosti prošel také dvě jihočeské štace v budějovickém Motoru a IHC Písek.
20. 07. 2019 Českobudějovický útočník Martin Beránek a českokrumlovský odchovanec Matěj Toman (nyní Prince George Cougars, WHL) figurují v nominaci repezentačního týmu devatenáctiletých pro přípravný kemp v Břeclavi a turnaj Summer Hockey Challenge v Popradu. Akce se uskuteční v době od 28. července do 3. srpna. Kustodem týmu je budějovický Jiří Šrámek.
19. 07. 2019 Druholigový IHC Písek zveřejnil seznam letních soupeřů, s nimiž se A-mužstvo poměří v rámci přípravy na nadcházející sezonu. Vedle domácích celků Milevska, Klatov nebo nováčka 2. ligy z Příbrami se proti svěřencům Karla Herra a Václava Šrámka postaví rovněž bavorský EHF Passau Black Wings, v jehož útočných řadách figurují Jihočeši Petr Šulčík a loni ještě písecká opora Jan Sýbek, nebo francouzský Les Diables Rouges de Briancon.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web