Hokejisté Motoru prožili muka na havířovském ledě, ale získali druhý čtvrtfinálový bod

05.03.2019

Poprvé v sezoně dokázali českobudějovičtí hokejisté dobýt havířovskou Gascontrol arénu. Ve čtvrtfinále play off se díky tomu ujali vedení 2:1 na zápasy. Stejným poměrem zvítězili na severu Moravy, když zejména ve druhé polovině základní hrací doby čelili mohutnému tlaku domácích. Poměr střel 36:15 ve prospěch AZetu dokazuje, že zaměstnanějším brankářem byl jednoznačně Petr Kváča oproti svému někdejšímu souputníkovi Ondřeji Bláhovi.


HAVÍŘOV – Hosté v částečně promíchaném složení oproti neúspěšnému zápasu na vlastním ledě získali vedení po střele Cody Bradleyho z pravé strany a pohotové dorážce Václava Karabáčka. Dvacet vteřin po zahájení druhé periody se protáhl po pravé straně Zdeněk Doležal a švihem z kruhu překonal klečícího Ondřeje Bláhu. Zkrátil tím dvouminutový trest Lukáši Bednářovi. Postupně narůstal tlak domácích, kteří ve 35. minutě snížili zásluhou Dominika Pawliczeka. Ten se ocitl úplně volný mezi kruhy a přesně pálil z voleje. Zbývající čas se odvíjel za stálého dobývání Kváčovy klece, domácím však nepomohla ani power play šest na čtyři.   

Chance 1. liga, čtvrtfinále play off, 3. zápas:

AZ Residomo Havířov – ČEZ Motor Č. Budějovice 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly a nahrávky:
35. Pawliczek (Gřeš, Pořízek) – 14. Karabáček (Bradley, P. Pýcha ml.), 21. Zd. Doležal (Kutlák, P. Pýcha ml.).
Rozhodčí: Kopeček, Barek – Bosák, Maštalíř.
Vyloučení: 5:9, navíc L. Bednář (Havířov) 10 minut.
Využití: 0:1.  
Střely na branku: 36:15.
Diváků: 3 019.
ČEZ Motor: Kváča – Plášil, P. Pýcha ml., Pavlin, Kutlák, M. Jandus, Vydarený – Zd. Doležal, R. Přikryl, M. Heřman, Endál, Gilbert, M. Novák, Babka, Bradley, Karabáček, J. Doktor, M. Beránek, M. Čermák. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 5. března 2019.
Stav série: 1:2.
Zbývající dvojice:
Prostějov – Vsetín 4:3 v prodl., Přerov – Kladno 2:8, Litoměřice – Jihlava 3:4 sn.

(red)

Krátké zprávy
17. 08. 2019 Jednadvacetiletý centr Milan Dančišin po loňském vcelku úspěšném vstupu do Chance ligy, kde sehrál čtyřiašedesát utkání (včetně baráže o extraligu) za Motor s bilancí 3 + 8 nezískal letos místo v budějovickém kádru a po neúspěšném testu v Dukle Jihlava zamířil do druholigového HC Tábor - tam loni nastoupil čtyřikrát v rámci střídavého startu. Mužstvo od Jordánu bude v nadcházející sezoně výrazně posílené i několika dalšími hráči, jejichž příchody jsme již avizovali dříve.
16. 08. 2019 Příprava: EHC Black Wings Linec - ČEZ Motor Č. Budějovice 4:1 (1:0, 2:1, 1:0). Góly: 16. Florek, 32. DaSilva, 40. Mc Neil, 60. Lebler – 24. J. Veselý.
16. 08. 2019 Druholigový tým českobudějovického David Servisu vstoupil do přípravy na nadcházející ročník pomaleji, než jihočeští konkurenti z Tábora a Písku. Na suchu se hráči řídili individuálními plány, od začátku srpna jsou na ledě pod vedením trenérského asistenta Jiřího Fedura. Kádr se bude skládat postupně, zatím jsou známé jen odchody (Jiří Bárta, Radoš, Trummer ml. do Tábora, D. Dudáček do M. Budějovic). První příravný duel proti juniorce Motoru se chystá na polovinu příštího týdne (21. nebo 22. srpna).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web