Hluboké nevyšla domácí premiéra s Milevskem. Sokolové zlomili Spartak až v prodloužení

13.12.2021

Dvěma zápasy o třetí adventní neděli pokračovalo 15. kolo Krajské ligy mužů. Hlubočtí Rytíři se dočkali po 699 dnech obnovené domácí premiéry (v minulé sezoně vůbec nenastoupili na svém otevřeném stadionu kvůli covidové stopce), ale v zajímavém a rychlém duelu s Milevskem nedosáhli na body. Sokol Radomyšl na píseckém ledě zpočátku prohrával se Spartakem Soběslav, ale díky vydařené druhé periodě se prostřílel do prodloužení a získal bodovou prémii.

JIŽNÍ ČECHY – V Kuki aréně pod hlubockým zámkem získali vedení hokejisté Milevska. Domácí srovnali krátce po polovině základní hrací doby. Brzy však hosté využili přesilovku pět na tři a na počátku třetí periody vytěžili gól také z klasické početní výhody pět na čtyři. Rytíři sice kontrovali, ale milevští střelci v závěru přidali dvě pojistky. „Zápas byl vyrovnaný, hodně zajímavý a rychlý. Náš největší problém? Neproměnili jsme šance,“ hlásil kouč poražených Petr Bělohlav, jenž uvítal v sestavě novou akvizici, dvacetiletého Lukáše Zelenku. „Povedla se dvojnásobná přesilovka, což se nám nestává běžně. Mužstvo se dokázalo semknout a ubojovat výsledek,“ chválil milevský asistent Jan Kolář.

V duelu Sokola Radomyšl se Spartakem Soběslav na píseckém ledě se objevili v obou týmech druholigoví pendlové z Písku resp. Tábora, všichni mladíci kolem dvacítky, což vneslo do utkání vítanou dynamiku. Zpočátku měli navrch hosté, kteří otevřeli skóre ve vlastním oslabení. Udržovali si náskok do 36. minuty. Domácí otočili na 6:5, ale v úvodu třetí části se povedl obrat i spartakovcům. Dvě minuty před sirénou vyrovnal Josef Vlk a v prodloužení rozhodl junior David Kouba ve prospěch Radomyšle. „Kluci se zlepšili v zodpovědném přístupu a přiklonilo se k nám štěstí,“ referoval asistent Radek Volf st. „Propadli jsme ve druhé třetině,“ přiznal trenér Soběslavi David Pánek.