Hluboké nevyšla domácí premiéra s Milevskem. Sokolové zlomili Spartak až v prodloužení

13.12.2021


Dvěma zápasy o třetí adventní neděli pokračovalo 15. kolo Krajské ligy mužů. Hlubočtí Rytíři se dočkali po 699 dnech obnovené domácí premiéry (v minulé sezoně vůbec nenastoupili na svém otevřeném stadionu kvůli covidové stopce), ale v zajímavém a rychlém duelu s Milevskem nedosáhli na body. Sokol Radomyšl na píseckém ledě zpočátku prohrával se Spartakem Soběslav, ale díky vydařené druhé periodě se prostřílel do prodloužení a získal bodovou prémii.


JIŽNÍ ČECHY – V Kuki aréně pod hlubockým zámkem získali vedení hokejisté Milevska. Domácí srovnali krátce po polovině základní hrací doby. Brzy však hosté využili přesilovku pět na tři a na počátku třetí periody vytěžili gól také z klasické početní výhody pět na čtyři. Rytíři sice kontrovali, ale milevští střelci v závěru přidali dvě pojistky. „Zápas byl vyrovnaný, hodně zajímavý a rychlý. Náš největší problém? Neproměnili jsme šance,“ hlásil kouč poražených Petr Bělohlav, jenž uvítal v sestavě novou akvizici, dvacetiletého Lukáše Zelenku. „Povedla se dvojnásobná přesilovka, což se nám nestává běžně. Mužstvo se dokázalo semknout a ubojovat výsledek,“ chválil milevský asistent Jan Kolář.  

V duelu Sokola Radomyšl se Spartakem Soběslav na píseckém ledě se objevili v obou týmech druholigoví pendlové z Písku resp. Tábora, všichni mladíci kolem dvacítky, což vneslo do utkání vítanou dynamiku. Zpočátku měli navrch hosté, kteří otevřeli skóre ve vlastním oslabení. Udržovali si náskok do 36. minuty. Domácí otočili na 6:5, ale v úvodu třetí části se povedl obrat i spartakovcům. Dvě minuty před sirénou vyrovnal Josef Vlk a v prodloužení rozhodl junior David Kouba ve prospěch Radomyšle. „Kluci se zlepšili v zodpovědném přístupu a přiklonilo se k nám štěstí,“ referoval asistent Radek Volf st. „Propadli jsme ve druhé třetině,“ přiznal trenér Soběslavi David Pánek.      

Krajská liga, 15. kolo:

TJ Hlubká nad Vltavou Knights – HC Milevsko 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Góly a nahrávky:
32. Matys, 51. Škopek (Bendík, Schmidmayer) – 18. Přívozník (J. Brož, Růžek), 38. Řezáč (J. Březina, Růžek), 45. Škrdleta (Jak. Suchan), 59. Pouch (Řezáč, J. Březina), 60. J. Březina (Jak. Suchan).
Rozhodčí: M. Matoušek – Vokoun, Tuháček.
Vyloučení: 7:7.
Využití: 0:2.
Diváků: 111.
Nejlepší hráči: Lukáš Matys – Michael Panec.
TJ Hluboká: Dašek – Roman Rákosník, Škopek, Žlůva, Robin Rákosník, Formánek, Adam – Schmidmayer, Miler, Bendík, Matys, Moudrý, E. Bahula, Zelenka, Kantor (30. K. Vácha), J. Melichar ml. Trenéři Petr Bělohlav st. a Filip Hejda.
HC Milevsko: Panec – Štekr, Růžek, Jak. Bednář, Mart. Šedivý, Tampier, Hastrman – J. Březina, Řezáč, Pouch, Škrdleta, Hamerle, Jak. Suchan, T. Bílek, Přívozník, J. Brož. Trenéři Ondřej Mertl a Jan Kolář.
Hrálo se 12. prosince 2021.

TJ Sokol Radomyšl – OLH Spartak Soběslav 8:7 v prodl. (1:3, 5:2, 1:2 – 1:0)
Góly a nahrávky:
11. Jungbauer (Hanus, Jos. Slavík), 21. Jungbauer, 28. Jos. Slavík (Suda), 32. Vlk (Strnad, M. Přibyl), 36. V. Brož TS, 37. M. Hřebíček (R. Volf ml.), 59. Vlk (M. Hřebíček), 63. Kouba – 5. A. Čížek (Jak. Šimák, Jiří Kubeš), 10. O. Pánek (Jiří Kubeš), 13. A. Macháček (J. Škoda, V. Pánek), 25. Hák (Žákovský), 28. A. Macháček TS, 44. Hubata (A. Přibyl), 45. A. Čížek.
Rozhodčí: F. Svoboda – Jiří Šimák, Knor.
Vyloučení: 5:5.
Využití: 1:1.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 45.
S. Radomyšl: V. P. Buchta – Suda, Hanus, Burkoň, M. Hřebíček, Kouba, Pěnička, Kulvejt – Vlk, Jungbauer, Jos. Slavík, M. Novotný, R. Volf ml., V. Brož, Januška, M. Přibyl, Strnad. Trenéři Milan Tollinger a Radek Volf st.
Sp. Soběslav: Baloun (37. Křiklán) – Kanov, T. Tržil, Jiří Kubeš, Hubáček, V. Pánek, A. Čížek, Hubata – Hák, Žákovský, Mart. Novák, O. Pánek, A. Přibyl, Píha, J. Škoda, Jak. Šimák, A. Macháček. Trenér David Pánek.
Hrálo se 12. prosince 2021.

(lho)Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie