Hluboká doma zdrtila Vimperk. Veselští loupili v Hradci, Č. Krumlov přehrál Strakonice

10.12.2018

Tři podvečerní zápasy o druhé adventní neděli uzavřely 13. kolo Krajské ligy mužů. Hlubočtí Rytíři se poprvé v sezoně představili na domácím nezakrytém stadionu, spolu s fanoušky poděkovali za služby dlouholetému obránci Petru Bělohlavovi a sedmi góly vyprovodili načepýřeného soupeře z Vimperka. Hradecký Vajgar naopak doma skóroval až v 60. minutě a to již bylo pozdě otáčet výsledek proti lídrovi z Veselí. Krumlovský Slavoj zkušeně zvládl duel se Strakonicemi.

JIŽNÍ ČECHY – Premiéra v Kuki aréně pod hlubockým zámkem se domácím vydařila výsledkově i společensky. Náležitě si uctili spoluzakladatele novodobé éry tamního hokeje Petra Bělohlava. Pouze mu nevyvěsili dres, neboť by museli šplhat moc vysoko. Průběh zápasu a jeho řízení se však nelíbily hostům, kteří zaplatili čtyřmi inkasovanými góly za svá vyloučení a hodně se zlobili. Dobrou vizitku jim neudělalo extempore vedoucího mužstva při odchodu do šaten po druhé třetině. „Po prvním gólu z nás spadla nervozita, dobře jsme bruslili. Pomohla nám soupeřova nedisciplinovanost,“ hlásil kouč vítězů Miroslav Šulista. „Jsme hodně naštvaní,“ přiznal vimperský asistent Pavel Předota.

Duel osmého Vajgaru s veselskou Lokomotivou, která vede tabulku, se od počátku vyvíjel lépe pro hosty. Z balíku šancí dali v první části jen dva góly a ve druhé přidali jeden, ale taktickým počínáním si drželi odstup. V úvodu třetího dějství přežili třikrát oslabení a dál režírovali zápas. Tečku obstaral domácí Ota Lazorišák, jenž půl minuty před sirénou odzbrojil chybujícího soupeře a úspěšně zakončil individuální akci. „Namazali jsme hostům na tři góly a sami nebyli schopní skórovat. Dvě třetiny to byl zajímavý hokej. V závěru už s námi Veselí nemělo problém,“ konstatoval hradecký manažer Jiří Skořepa. „Velká škoda, že náš gólman Filip Dvořák přišel o nulu,“ litoval veselský kouč Josef Vachulka.

Repríza loňského finále Krajské ligy vyzněla příznivě pro Český Krumlov, který se – na rozdíl od Strakonic – potýká s úzkým kádrem, ale v herním projevu může sázet na větší vyzrálost. Do souboje s týmem od Otavy letos poprvé po zdravotní pauze naskočil také hrající trenér Kamil Šťastný a přestože část utkání strávil na trestné lavici, jeho pobyt na ledě byl přínosem. „Bylo znát, že spolu hrají týmy z popředí tabulky. Museli jsme otáčet skóre, ale od druhé třetiny jsme byli minimálně o ten gól lepší,“ uvedl krumlovský asistent Vilém Migl ml. „V power play jsme snížili a měli další dvě šance, ale soupeř skóroval do prázdné klece,“ mrzelo strakonického manažera Romana Heimlicha.

Krajská liga, dohrávky 13. kola:

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – HC Vimperk 7:2 (3:1, 3:0, 1:1)
5. E. Bahula (Miler, Moudrý), 7. Moudrý TS, 13. J. Šimek (E. Bahula), 26. Heřmánek, 27. Miler (Hejda, Moudrý), 35. E. Bahula (Oulík, Matys), 47. Heřmánek (Oulík) – 17. J. Hanzal, 42. Kačmár (P. Novotný, Bojer).
Rozhodčí: Šperl – Karlín, Němec.
Vyloučení: 8:12, navíc J. Předota, O. Předota (Vimperk) oba 10 minut, vedoucí týmu Vimperka Jiří Horejš do konce utkání za výroky směrem k rozhodčím
Využití: 4:0.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 211.
TJ Hluboká: Dašek (59. Dědič) – Hejda, Robin Rákosník, Žlůva, Heřmánek, Formánek, J. Kříž, Roman Rákosník ml. – Moudrý, Miler, E. Bahula, Matys, Oulík, J. Šimek, Kantor, Matěj Dvořák, Maurenz. Trenér Miroslav Šulista.
HC Vimperk: Podskalský (27. Robl) – O. Předota, Chaloupka, Janásek, J. Předota, Kačmár, M. Horejš – Binder, J. Hanzal, Paule, J. Sitter, R. Suchánek ml., P. Novotný, Bojer, Fleischman, Chval. Trenéři Milan Stárek a Pavel Předota.
Hrálo se 9. prosince.

HC Vajgar J. Hradec – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
60. Lazorišák – 11. Arnold (Dušák), 12. Arnold (Nehoda, Mikeska), 36. J. Míchal (Marcilis).
Rozhodčí: D. Urban – T. Müller, Soukup.
Vyloučení: 3:4.
Využití: 0:0.
Diváků: 325.
HC Vajgar: Jágr – Chmel, T. Tržil, Popelka, Jon, Pucher ml., Ištvánik – Ondřej, Pucher st., Gurka, Mat. Jindra, Lazorišák, J. Mazanec, Janeček, Košťál, Kubín. Trenéři Robert Procházka a Zdeněk Ledvinka.
Loko Veselí: F. Dvořák – L. Míchal, Nehoda, M. Drs, J. Benda, Chlaň, D. Kratochvíl – Arnold, Mikeska, Dušák, Klimeš, R. Benda, Vlach, J. Míchal, Marcilis, Bůžek. Trenér Josef Vachulka.

HC Slavoj Č. Krumlov – HC Strakonice 6:4 (3:2, 1:1, 2:1)
15. Kadlec (J. Krcho, D. Svoboda), 17. Vondřich (D. Svoboda), 18. Michalec (Svěchota), 25. J. Krcho (Andrýsek), 54. Hakl (Andrýsek), 60. D. Svoboda (M. Lukeš) – 8. Samohejl (Ruda), 8. L. Bednařík (M. Müller), 27. J. Švec (D. Kovář), 59. Ruda (D. Kovář).
Rozhodčí: Slavík – P. Bělohlav ml., Zelenka.
Vyloučení: 10:8, navíc J. Krcho, K. Šťastný (Č. Krumlov) oba 10 minut.
Využití: 1:3.
Diváků: 150.
Č. Krumlov: Pícha – F. Čížek, Malovec, Andrýsek, D. Svoboda, Břečka, Řepa – M. Lukeš, K. Šťastný, Gallistl, Kadlec, J. Krcho, Vondřich, Michalec, Hakl, Svěchota. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
HC Strakonice: Štrobl – Jan Hřebíček, M. Hrubý, D. Kovář, Kordík, Kopenec, L. Hrubý – Samohejl, Ruda, Křenek, Jiřinec, M. Müller, J. Švec, P. Šebesta, P. Řehoř, L. Bednařík. Trenér Milan Řehoř.

18. 09. 2020 Vedení HC Vimperk krátce před startem Krajské ligy mužů získalo posilu. Do týmu přichází třicetiletý vimperský odchovanec Jaroslav Šaršok, univerzální hráč schopný nastupovat v obraně i útoku. Loňskou sezonu zahájil v barvách druholigového Písku, zbytek strávil na německém ledě. Během kariéry prošel řadou klubů od mládeže Motoru přes Tatranské Vlky Poprad a jejich tehdejší áčko v KHL po týmy ve Švédsku, Maďarsku, Polsku či Anglii.
18. 09. 2020 Jihočeská krajská disciplinárka potrestala klub HC Vajgar Jindřichův Hradec za odhlášení A-týmu z Krajské ligy mužů finančním postihem ve výši pět tisíc korun, za odhlášení týmu ze soutěže 5. tříd finančním postihem ve výši dva tisíce korun. Složené startovné se v těchto případech nevrací v souladu s článkem 206 SDŘ.
18. 09. 2020 Disciplinární komise Českého hokeje pod vedením Viktora Ujčíka řešila dvě provinění budějovického forvarda Víta Christova v utkání 1. kola extraligy proti Hradci Králové. Trest na 5 minut + do konce za podkopnutí protihráče uznala komise jako adekvátní a ukončila další řízení v tomto bodu. Naopak vulgární urážky, které Vít Christov adresoval hlavnímu rozhodčímu po inkasování výše uvedeného trestu, ohodnotila disciplinárka pokutou ve výši pět tisíc korun.