Hluboká nedotáhla Č. Krumlov. Vimperk bral v Pelhřimově jenom bod, Veselí v Táboře tři

21.01.2019

Třemi nedělními zápasy se uzavřel program 20. kola nejvyšší soutěže na českém jihu. Hlubočtí Rytíři doma pod širým nebem smazali dvougólové manko, ale na třetí gól krumlovského Slavoje nenašli odpověď. Hosté si udrželi náskok v čele tabulky. Béčko Pelhřimova potřetí v sezoně bodovalo, když se mu v nájezdech podařilo skolit nevýrazný celek Vimperka. Nevedlo se rezervě Tábora, která na vlastním kluzišti dostala šest fíků od Veselí a zůstala na deváté příčce.


HLUBOKÁ / PELHŘIMOV / TÁBOR – Mužstvo Hluboké v sérii posledních sedmi zápasů na domácím ledě klopýtlo jen s Telčí a teď podruhé s Č. Krumlovem. Přesto zůstalo třetí. Domácí hráli proti Slavoji disciplinovaně, ale využili pouze jednu početní převahu z devíti nabídnutých. Hosty výrazně podržel Lukáš Pícha v brankovišti. „Byl to hokej jako v play off. Hosté prokázali kvalitu, my jsme hlavně v první třetině nevyužili velké šance. Nedařilo se nám v přesilovkách, marně jsme zkoušeli power play,“ mrzelo trenéra Miroslava Šulistu. „Dvakrát jsme se bránili ve třech a jednou z toho inkasovali. Při hře pět na pět jsme byli lepší,“ uvedl krumlovský asistent Vilém Migl ml.  

Jenom díky dobré paměti si Lední Medvědi z Pelhřimova dokázali vybavit, kdy bodovali naposledy. Proti Vimperku (poprvé letos nastoupil třiapadesátiletý Vladimír Pešl st.) na vlastním ledě dali netradičně dohromady tři kompletní pětice – během utkání ale ztratili Linharta (rameno), Vaňka (třísla), Bartáka (záda), Kaminskiho (zápěstí) – a dokázali se protlouct až do samostatných nájezdů, v nichž si rozhodující trefu zarezervoval Josef Vrátný. „Kluci bojovali, hodně nás podržel gólman. Dobře jsme odehráli střední pásmo, což byl základ úspěchu. Ale myslím, že soupeř nás podcenil,“ řekl kouč Radek Šáda. „Podali jsme slabý výkon,“ nezapíral vimperský asistent Pavel Předota.

Trenéři táborského béčka zapojili do souboje s veselskou Lokomotivou sedm beků, deset útočníků a oba gólmany, nestačilo to však na kompaktnějšího soupeře, který vedl od 2. minuty. Domácím se v polovině utkání podařilo srovnat na 2:2, ale tento stav trval velmi krátce. Potom už výsledek režírovali hosté. „Začali jsme laxně a brzy se nám to vymstilo. Po zlepšení jsme stáhli dvougólovou ztrátu, jenže pak jsme přestali bruslit, do konce druhé třetiny jsme jen faulovali a dostali tři góly v oslabení,“ krčil rameny Štěpán Kadilák st. „Konečně nám vycházely přesilovky. V závěru soupeř kousal, ale když jsme mu dovolili šanci, chytil to Vokurka,“ mnul si ruce veselský kouč Josef Vachulka.

Krajská liga, dohrávky 20. kola:

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – HC Slavoj Č. Krumlov 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
Góly a nahrávky:
32. Moudrý (Miler, Žlůva), 40. Matěj Dvořák (Maurenz, K. Vácha nejml.) – 29. Hakl (Michalec), 30. D. Svoboda, 56, Vondřich (Svěchota).
Rozhodčí: Hamr – Knor, Mart. Šesták.
Vyloučení: 2:9, navíc J. Kříž (Hluboká), Pícha (Č. Krumlov) oba 10 minut.
Využití: 1:0.
Diváků: 208.
TJ Hluboká: Dašek – Formánek, Robin Rákosník, Žlůva, Heřmánek, Roman Rákosník ml., J. Kříž, od 30. navíc Hejda – Moudrý, Miler, E. Bahula, Matys, Oulík (41. Holub), J. Šimek, Matěj Dvořák, K. Vácha nejml., Maurenz. Trenér Miroslav Šulista.
Č. Krumlov: Pícha – F. Čížek, Řepa, D. Svoboda, Břečka, Gallistl – M. Lukeš, K. Šťastný, Klíma, Kadlec, Svěchota, Vondřich, Michalec, Hakl, J. Korytar. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
Hrálo se 20. ledna 2019.

HC Lední Medvědi Pelhřimov B – HC Vimperk 3:2 sn (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0)
Góly a nahrávky:
10. J. Vrátný (Moucha, Zadražil), 26. Kaminski (B. Svoboda), rozh. nájezd J. Vrátný – 14. Vl. Pešl st. (J. Hanzal, Paule), 53. J. Předota.
Rozhodčí: D. Urban – Jan Lang, Maxa.
Vyloučení: 3:8, navíc Horejš (Vimperk) 10 minut.
Využití: 0:0.
Diváků: 30.
Pelhřimov B: M. Urban – Zadražil, Linhart, Vaněk, Doubek, D. Vrátný, Bříza – Šulák, Barták, J. Vrátný, B. Svoboda, Kaminski, Klaga, Moucha, Buchta, Štěpán. Trenéři Radek Šáda a Lukáš Siřiště.
HC Vimperk: Podskalský – R. Sitter, J. Předota, Chval, Chaloupka, O. Předota, Horejš – Vl. Pešl st., J. Hanzal, Paule, Bojer, R. Suchánek ml., J. Sitter, Binder, Jiří Lang, Fleischman. Trenéři Milan Stárek a Pavel Předota.
Hrálo se 20. ledna 2019.

HC Tábor B – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)
Góly a nahrávky:
20. Jankovský (F. Hubáček), 31. Prštický (Kanov) – 2. Vlach (L. Míchal), 6. M. Čáp (M. Drs), 34. M. Čáp (Nehoda, M. Drs), 38. Dušák (J. Míchal), 40. M. Drs (Mikeska), 46. Arnold (Mikeska).
Rozhodčí: Poskočil – Diviš, Mašek.
Vyloučení: 7:5.
Využití: 0:3.
Diváků: 165.
Tábor B: Mich. Novák (41. Lekeš) – Růžek, Kanov, F. Hubáček, T. Hošek, Hlaváč, Raiterman, Dudák – Syrovátko, Kalaš, Prštický, Jankovský, Pospíchal, T. Kratochvíl, Mart. Novák, Mich. Jelínek, Brabec, Hastrman. Trenéři Štěpán Kadilák st. a Petr Škulina.
Loko Veselí: Vokurka – Nehoda, M. Drs, L. Míchal, Štěcha, Krampl, Malecha – Arnold, Mikeska, M. Čáp, Dušák, Jak. Novák, Vlach, J. Míchal, D. Kratochvíl, Bůžek. Trenér Josef Vachulka.
Hrálo se 20. ledna 2019.

(lho)Krátké zprávy
18. 07. 2019 Devadesátých devátých narozenin se dnes dožívá někdejší útočník i obránce Václav Lenc, jenž začal hrát za ligový tým AC Stadionu České Budějovice v roce 1938. S přestávkami působil v pozdějším Slavoji do roku 1958. Vyzkoušel i trenérskou pozici, především u budějovické mládeže. Byl také výborným fotbalistou. Stále si udržuje přiměřenou kondici, nechyběl ani na vernisáži hokejové výstavy v Jihočeském muzeu na konci minulého roku.
17. 07. 2019 Jednačtyřicetiletý obránce Petr Gřegořek, který je mistrem světa z roku 2010 a hrával extraligu v několika týmech včetně Českých Budějovic, prodloužil spolupráci s týmem HC Milevsko 2010,. V barvách účastníka Krajské ligy začal rodák z Českého Těšína hostovat v prosinci 2018, od počátku přípravy na ledě před sezonou 2019 -20 se ujme funkce hrajícího trenéra.
17. 07. 2019 Dvaatřicetiletý forvard David Kuchejda se v lednu 2016 vypravil z mateřského Motoru České Budějovice na německý led a bude tam pokračovat i v následující sezoně. Postupně v nižších soutěžích vystřídal kluby EHC Bayreuth Tigers, EC Kassel Huskies, EHC Lausitzer Füchse. Nyní se chystá do týmu Eispiraten Crimmitschau. V minulosti hrával také za jihočeské celky Tábora a Písku.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web